Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/884/bmid_talisman-EbV-884.jpg 4 641 88

Talisman série

Život nebo smrt? Boj dobra a zla ve skutečném i mystickém světě... Vydejte se se statečným Putujícím Jackem do tajuplných Teritorií pro záhadný Talisman, který jediný může spasit krásnou královnu Lauru DeLoessian...

Romány Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Perseus

The Talisman , 1984

bukiet
06.07.2018 4 z 5

Další zastávka na cestě k Temné věži nás zavádí k chlapci Jackovi, jehož velké putování se z části odehrává v Teritoriích, jednom z mnoha alternativních světů zakotvených Temnou věží, nikoliv ale v tom, kde putuje Roland Deschain. Román opět pracuje s motivem přechodu z jednoho světa do jiného, tedy z klíčové Země do Teritorií a hlavně zavádí do dějů pojem dvojenců a že jich po Kingových knihách běhá docela dost. Samotná návaznost na Velký cyklus Temné věže není tedy dějově příliš velká, ale nezapomínejme, že se k Jackovi po létech ještě vrátíme v Černém domě.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny

Knihu jsem četl po létech podruhé, tentokrát ušima a původní hodnocení jsem pozvedl o bodík nahoru.

hana6090
12.06.2018 2 z 5

Tak tohle je za mě teda hodně špatný. Celkem jsem se na knížku těšila, protože mám podobný žánr moc ráda, ale tohle bylo vážně utrpení. Celý děj se neskutečně vleče, je to nezáživný, utahaný, do čtení jsem se musela vyloženě nutit a nikdy jsem nezvládla víc než pár stránek najednou. Dvě hvězdičky dávám teda jenom s přimhouřenýma očima a jenom proto, že se mi líbí celková myšlenka děje a hlavní hrdina je celkem sympatický.

Darknessfriend
08.06.2018 5 z 5

Právě docteno a musím říct byla to jizda. Naprosto pohlcují fantasy příběh plny emocí, dospívání, divoké jízdy naším světem a druhým světem teritorii a záchrany ne jednoho života. Příběh který vas chytí a nepustí do konce. Nejlepší postava Jack a Vlk jednoznačně. Příběh o putování jde Kingovi přece nejlépe...bylo to drsné, milé, kruté a plné napětí!! Dávám plny počet ⭐⭐⭐⭐⭐ a nemohu jinak jedna z nejlepších Kingovych knih kdo nečetl o hodně přišel.

tlllk
31.05.2018 3 z 5

Lepšie tri hviezdy, boli miesta kde som nevedel odložiť knihu, výborne rozohraný dej, a potom nasledoval balast, ktorý to zriedil na 5x lúhovaní čaj. Ten záver mi prišiel príšerne sterilný bez myšlienky,že by daň za druhého autora ?

Disinka
10.05.2018 5 z 5

Je spousta lidi ktere Talisman neoslovil, ale ja patrim k tem ktere toto zaujalo.
Jako mala jsem snila o svete kam bych mohla utect kdyz me "stvali" rodice, kamaradi a skola... a touto knihou jsem si to vlastne tak trochu splnila i kdyz uz mi je tolik iolik mi je :-) moje fantazie jela na plne obratky od zacatku az jsem mela pocit ze se mi o tom bude i zdat... chvilkama jsem mela pocit ze se to teochu tahne a malem jsem i preskakovala stranky abych vedela co se bude dit dal, ale nelituju toho ze jsem vydrzela precist vsechno... z me strany ctenare naprosta spokojenost ;-)

Anushka1
06.05.2018 4 z 5

Asi jsem od této knihy čekala trochu víc. Přijde mi, že příběh o putování umí King dokonale. Ovšem tomuto příběhu něco malého chybělo, abych dala plné hodnocení. Nebo to asi moc srovnávám s Temnou věží. Každopádně po přečtení jsem neměla úplně chuť na pokračování Černý dům. Ten tedy až někdy s odstupem času.

danny_21
26.04.2018 3 z 5

Fantasy příběh dvou autorů, na který jsem se dlouho chystal, dokonce i několikrát rozečetl, ale až teď jsem byl schopný se jím prokousat do konce, i když tedy musím přiznat, že to nebylo s nadšením. Talisman má zajímavé prvky, hlavně v základní myšlence prolínání obou světů, nicméně poetika Teritorií mě nijak zvlášť neoslovila, příběh je často rozvláčný a až zbytečně popisný, dokážu si představit o pár set stran míň. Ve srovnání s Dračíma očima rozhodně pokulhává, za mě půměr - 50 %

čef
07.04.2018 4 z 5

Horory a fantasy čtu jen od Kinga. U jiných autorů mi vadí, omlouvám se všem čtenářům a ostatním autorům tohoto žánru, především nahodilost a někdy i prázdnota. King však umí do fantazijního až pohádkového děje dostat mnohem více a to především realitu USA 50. a 60.let 20. století, kdy byl tak starý, jako jeho dětský hrdina - v tomto románu viz např. scény z hospody a děcáku. Tento román jistě nebude mou srdeční záležitostí, ale času na přečtení nelituji.

Morsie
09.03.2018 5 z 5

Ach, můj Vlku!

A ach, jak mně se do Talismanu nechtělo! Dva roky mi nepřečtený ležel v knihovně. Nechápu, proč?! Nebo vlastně to vím, odrazovalo mě, že to King napsal ve spolupráci. Nějak nefandím románům s více autory. Teda do teď.

Jak já jsem si Talisman užila!

Vážně! Hrozně mě baví, když je hlavní postava kingovky dítě. Nevím, jestli je to zastydlou pubertou nebo tím, že ve věku, kdy bych měla číst dobrodružnou literaturu, jsem ležela v Shakespearovi a Bítnících, ale děti mě u Kinga strašně baví!

A já nevím, asi nejsem takový odborník a kingolog (i když už mám na kontě hezkou řádku jeho děl), protože já jsem tam pana Strauba prostě nepoznala. Pro mě to byla prostě geniální kingovka, kterou jsem si užila a zamilovala.

A díky které se mi navždycky do srdce vmáčknul Vlk!

snupko
20.02.2018 3 z 5

Rozprávka po kingovsky má určite svoje klady, tak aj zápory, nebudem sa rozpisovať. Určite však hodná prečítanie, no na konci som predsa len čakal trochu viac umu od hlavného záporaka a pýtam sa kvôli čomu to Jack potreboval Richarda, len mu zavaril, chudákovi.Čo už, je to predsa len rozprávka :) Odporúčam milovníkom série Temná veža a púšťam sa do voľného pokračovania Černý dům.

Peternikdy
13.02.2018 2 z 5

Talizman pokladám za relatívne najlepšiu (najmenej špatnú) kingovku z tých, čo som čítal. Napriek nekonečnému rozmeru (hrúbka počtu strán, používam ako ťažítko pri lepení) sa aj nefanda kingoviek pomerne hladko dočíta konca. No pamätať si o čom to sakra vlastne bolo...musel som ju narýchlo prebehnúť, aby som sa pred napísaním tohoto komentáru uviedol do obrazu a ubezpečil, že ju v živote určite nechcem čítať dvakrát.

Sallka
17.01.2018 5 z 5

S tímto příběhem jsem strávila pár pěkných večerů a putování s Jackem a jeho přáteli se mi velice líbilo. Od pana Kinga jsem přečetla již několik desítek knih, proto mi různé popisy a "zdlouhavé vyprávění" nevadilo.
Kniha plná fantazie a neuvěřitelného dobrodružství malého chlapce tady a teď!

slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ke knížce jsem se dostal díky spojitosti s Temnou věží. Číst ji před dvaceti lety, asi bych se bavil víc, takhle mi přišla trochu zdlouhavá, hlavně ve spálených pustinách a někdy jsem se přistihl, že se nesoustředím a ani moc nebavím. Na druhou stranu začátek Jackovi cesty a část s Vlkem mě moc bavila. Nemůžu říct, že je knížka slabší, než ostatní Kingovo dílo, ale jen jsem ji četl ve špatném věku.

boxas
10.09.2017 4 z 5

Myslím, že přítomnost druhého autora knize uškodila. Kingův rukopis už znám, tak si troufnu říct, že při "jeho" pasážích měla kniha tempo. Byly ovšem části, zvlášť při putování Jacka, kdy jsem dokonce několikrát chtěla knihu odložit. Můj celkový dojem napravil až konec, který je v duchu kingovek strhující a napínavý. Velkým plus je postava Vlka.

deirdre
26.07.2017 5 z 5

Príbeh o dospievaní, v ktorom každý obraz, každá metafora má svoj zmysel... Veľmi dobré. Pre psychológov, najmä jungiánskych, lahôdka. Pre chlapcov ako Jack priam požehnanie.

Aleen
26.02.2017 5 z 5

Ano!! Vlk, Vlk!! Dost dlouho jsem se táhle knize vyhýbala. Nevím proč! Příběh o putování jde Kingovi přece snad nejlépe...bylo to drsné, milé, kruté a plné fantazie a napětí!! Není co vytknout. King je král!!

fisHero
01.02.2017

Moc nechápu nízké hodnocení. První třetina knihy je pro Kinga typická a vystihnutá tak, jak umí jen mistr. Poté se to začne rozjíždět a svět fantasy je krásný ale i tvrdý místo. Největší boom příchází s Vlkem. Snad moje nejoblíbenější postava z knih vůbec. Kniha měla výborný příběh, skvělé postavy i spád. Nevím u kolika knih bych vlastně u Kinga napsal, že je jedna z nejlepších, ale tahle mezi ně rozhodně patří. Vlk! Vlk!

Kodetka
09.11.2016 3 z 5

Konečně jsem se knihou prokousala. Takový hodně sci-fi příběh. Začátek mě trochu zaskočil, ale když jsem si zvykla na postavy a záhadnou zemi Teritoria, kniha mě i začala bavit.

DickBach
02.11.2016 1 z 5

Po velmi dlouhé době jedna Kingovka, kterou jsem nedokázala dočíst. Spíše to bude moje vina v tom slova smyslu, že se celkově momentálně nesoustředím... Určitě se vrátím později a zkusím ji znova.

MichelleKing
11.10.2016 4 z 5

Talisman je něco netradičního, něco jiného, než na co jsou fanoušci zvyklí. Určitě se nejedná o vrchol tvorby ani jednoho z autorů. Každopádně je to příběh poutavý a napínavý. Příběh je na rozjezd trochu delší,ale jakmile vás dostane - těžko vás pustí. Příběh, který skončí a vy ho budete trávit ještě hodně dlouho. To mi věřte:)