Tales of Old Prague Houses

Tales of Old Prague Houses https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474820/bmid_tales-of-old-prague-houses-sAt-474820.png 4 18 5

Atmosféra časů dávno minulých, silné zdi byvších staletí, úzké portály, rozmanitá domovní znamení a pestrá paleta slohů a stylů, to všechno jsou domy staré Prahy. Malé paláce se zakletým tajemstvím. Ukryté příběhy, které dotvářejí charakter města, jež přitahuje stále víc pozornosti. Magie Faustova domu, secese U Černé Matky Boží, tajemství Sovových mlýnů, vězení na Staré rychtě anebo pohádky v Štorchově domě, to všechno a ještě mnohem víc tvoří obsah publikace o starých pražských domech, jež denně míjíme bez povšimnutí. Příběhy známé i téměř zapomenuté mohou být nejenom vhodným prostředkem k zamyšlení nad naší národní minulostí, nejenom zábavným způsobem, jak si ukrátit dlouhou chvíli, ale i návodem, kam se ubírat během procházek naším starobylým, tajemným a překrásným hlavním městem.... celý text

Literatura naučná , Architektura , Pragensia

Vydáno: , Plot

Příběhy starých pražských domů , 2013

Moncele
07.01.2023 3 z 5

První dočtena kniha roku 2023. Řadím tuhle knihu do mé vlastní kategorie, které říkám "knihy na noční stolek". Kromě této knihy do ní řadím knihy povídek, fejetonů apod. Je to proto, že tyto knihy nelze číst systémem start-cíl, ale právě pomalu a jednotlivé části knihy si vychutnávat. Pověsti, příběhy i informace o stavebních stylech, kterými jednotlivé domy prošli, se mi líbily. Souhlasím s tím, co bylo napsáno níže, že kniha je dobrou pomůckou při procházkách Prahou,

Magrata15
04.09.2022 5 z 5

Příběhy starých pražských domů, ke každému fotografie, popis, kdo zajímavý v domě bydlel, případně nějaká tajemná i strašidelná pověst.
Super kniha, podle které se dá i jet na výlet.

Jirinamac
08.06.2020 5 z 5

Ráda courám po Praze a přečtu si i nějaké tajemné pověsti, které k těm starým domům patří. ♥️

zuzi1162
13.02.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila moc. Dověděla jsem se spoustu nového. U některých domů se mi více líbila historie, u jiných mě zas více zaujala pověst. Díky této knize se cítím Praze zas o kousek blíž.

anna1438
21.07.2015 5 z 5

Zajímavá knížka, u které jsem se spoustu dozvěděla. Navíc čtivé :-)