Taková normální rodinka

Taková normální rodinka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362400/bmid_takova-normalni-rodinka-9K1-362400.jpg 5 256 64

Taková normální rodinka série

Navzdory názvu nejsou Hanákovi až tak normální. Babička píše detektivky, které nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka neustále zpívá, manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám a myšičkám. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší darebáctví svých dvojčat a podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina přivést svého nastávajícího Zdeňka… Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , XYZ (ČR)

JajaD13
08.04.2021 5 z 5

Skvělý seriál a skvělá kniha. (K novějšímu filmovému pokračování se odmítám vyjadřovat, jsem slušné děvče. Omezím se na pouhé konstatování na téma "dvakrát do jedné řeky"...) Původní seriál je boží a kniha jakbysmet. Nevím, jak u vás doma, ale my citujeme celé pasáže.
Osobně miluju tu s "Aglajou Vopajšlíkovou". :-)

jadran
05.04.2021 5 z 5

Kniha je napsaná na základě scénáře a doufám, že některého z té dlouhatánské řady neumětelů - českých seriálových scénáristů nenapadne to samé, co udělala paní Věra Peigerová, provdaná Němotová a totiž převést scénář pro televizi do knižní podoby. Představa mnoha desítek a možná o stovek dílů Ulice, Nemocnice, Ordinace a bůhví čeho, proti čemuž by Ottův naučný slovník vypadal jako (rozsahem) chudičký příbuzný mně až děsí. Tohle si ale skutečně mohla dovolit opravdu jenom Paní Scénaristka a paní Spisovatelka, která na rozdíl od těch současných to uměla, tak jako by oni všichni chtěli...Knihu jsem kdysi taky četl, ale celkem výjimečně se mi dostala do ruky audiokniha a při práci jsem si jí tedy zpříjemnil dobu strávenou nad výkresy. Teprve tady jsme se dozvěděl, že knihu "načetla", ale já bych spíš řekl skvěle nahrála Tereza Bebarová. I z jejího projevu slyším jednotlivé herce, tak je je mám zafixované už od dětství. Takže - obrovská úklona autorce a jenom o něco méně hluboká paní Bebarové. Vždycky, když tohle dílo shlédnu, sahám po knihách Betty McDonaldové a kdykoliv dočtu zejména Kdokoliv může dělat cokoliv, pouštím si Rodinku. A svět se zdá být v pořádku, i když paní Vavřincová už tady s námi není stejně jako většina herců, s výjimkou kdysi hezounké Dany Kolářové, která dneska hraje "ostré" baby a Jaromíra Hanzlíka, dneska už noblesního starého pána. Vím, že to bude znít možná pateticky, možná až hloupě, ale tohle je ona věčnost a hlavně tichá a hřejivá radost. Díky za ni. Všem, s paní Němotovou jako hybatelem a tvůrcem, s tím maličkým pánembohem, který dal téhle nádheře nejen formu, ale především život...

RMarkéta
25.02.2021 5 z 5

Fan Vavřincová byla prostě geniální. Její člověčí a laskavý humor mě ještě nikdy nezklamal. Měla jsem pořád před očima seriálové scény. Herecké obsazení bylo bezchybné a skvostné, herci si to museli užívat, přímo to z nich vyzařovalo. Hezky se mi propojili seriáloví Hanákovi s těmi knižními. Ta rodinka je kouzelná a hlavně legendární. Užila jsem si s nimi spoustu legrace. Nezapomenutelný klenot. Každý z nás se v Hanákových najde a kdo říká, že ne, tak ten lže.

m_martina
28.05.2020 5 z 5

U této knihy (i seriálu) jsem se vždycky královsky pobavila. Fan Vavřincová je prostě skvělá.

Katka2382
21.05.2020 5 z 5

Tahle knížka je prostě něco úžasného.Skoro bych řekle že ještě předčí výborný televizní seriál.

michal0133
16.05.2020 5 z 5

Pro mě best book ever :)
Jeden z mála případů, kdy je kniha podle vynikajícího filmu/seriálu ještě lepší.

kamila5406
04.04.2020 5 z 5

Znám i film a oboje se mi líbí za mě 5*

Amneris
11.12.2019 5 z 5

Seriál Taková normální rodinka mám velmi ráda, a tak jsem si s chutí přečetla i knihu. A byla jsem nadšená. Paní Vavřincová zkrátka umí psát komediální kusy.

ManitraM
12.09.2019 5 z 5

Vtipné čtení na dlouhé večery ????

Boogie007
17.08.2019 5 z 5

Úžasně vtipné čtení, které se dočkalo neméně úžasného televizního zpracování.

Lunitka
03.07.2019 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Snad nejlepe nactena kniha, s kterou jsem se setkala. Vyborna, vrele doporucuji.

Bulldog
26.06.2019 5 z 5

Filmové podání je skvostné..a kniha taky...nelze jinak, než doporučit všem, kdo mají tenhle styl humoru rádi..

katallinka
25.04.2019 5 z 5

I když znám seriál téměř zpaměti. Poslouchání knihy mne velmi bavilo. Na televizní obrazovky nejdou zachytit dokonale vtipné myšlenkové pochody jednotlivých členů rodiny Hanakových. Navíc se zde objevily i momenty, které v seriálu nebyly. Takže obrovská spokojenost a určitě jsem tuto audioknihu neposlouchala naposled. Hlas Terezy Bebarové se ke knize také krásně hodí.

Ajrad1981
30.11.2018 5 z 5

Měla jsem trochu obavy, jestli byl dobrý nápad číst knihu, když seriál znám málem zpaměti, jestli mě kniha nebude nudit. Obavy se rozplynuly během první kapitoly. Znalost seriálu nebyla na škodu, právě naopak, aspoň jsem si popisované scény vybavovala v nezapomenutelném provedení Dany Medřické, Zdeňka Řehoře, Jaromíra Hanzlíka, Eduarda Cupáka, Marie Rosůlkové, Jany Štěpánkové, Daniely Kolářové a dalších, a celou dobu jsem se výborně bavila. A stejně jako v seriálu, i v knize jsem si nejvíc užila část Škola manželů.

Ales.BD
19.11.2018 5 z 5

Ke knize jsem se vrátil díky audioverzi. Seriál i kniha jsou poklady nadčasového českého humoru. Za nejlepší považuji hned první díl - Ženich. Škoda, že takových není víc.

boeink
19.11.2018 5 z 5

Tak tohle je klasika! A Tereza Bebarová mi ji přečetla famózně!

L.Helena
28.09.2018 4 z 5

Musím přiznat, že u televizního seriálu jsem se bavila víc. Knížka je fajn a při čtení mně doslova běžel před očima, ale herecké výkony nezapomenutelných skvělých herců jsou prostě klasika. Přestože jsem seriál viděla již několikrát, určitě si ho nenechám ujít, až jej zase budou opakovat.

Romžiry
20.06.2018 4 z 5

Byla jsem knihou velmi mile překvapená, moc pěkně se četla.

Jane333
31.03.2018 5 z 5

Myslela jsem, že už mě knížka nebude tak bavit, když znám seriál, ale ono se jedno s druhým doplňuje. Při určitých dialozích, jsem si přesně představovala, jak to která postava říká ( zvlášť Medřickou a Rosůlkovou jsem úplně viděla před sebou ). Naopak kdybych seriál neviděla, nevím, jestli by mě knížka až tak bavila tolik. To že si člověk vybaví ty tehdejší úžasný herce tomu něco dodává.

Kerberos
03.03.2018 5 z 5

Skvělý humor,nadčasové,filmové zpracování má čestné místo v naší filmotéce.

ze života

Kniha Taková normální rodinka je v