Tak to bylo, tak to je

Tak to bylo, tak to je https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32813/tak-to-bylo-tak-to-je-32813.jpg 4 228 50

Všechno je jednou poprvé a nezapomenete na to do konce života.První kazeťák. První pivo a muka první kocoviny. První francouzák s příchutí rumu, první nepodařený sex a konečně první splynutí s dívkou v zaplivaném podchodu. První brigáda a první prozření, že nic nestojí za nic. První punkerská bunda, první číro, první flaška zelené vypitá na ex, první delirium a první útěk z domova. První bicí, první kytara, první kapela, první písničky. První úspěch. První koncertní šňůra a první obdivné pohledy holek pod pódiem. A první pád pod vlak, první dřevěná noha a první dotyk věčnosti...Lou Fanánek Hagen, lídr skupiny Tři sestry, píše o sobě. Ale v jeho syrovém a často surovém vyprávění se může poznat každý, kdo vyrůstal na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a prožil závan nové svobody i zběsilost podnikatelského třeštění na začátku let devadesátých. Tahle knížka je hodně drsná a hodně vtipná. Budete jí rozumět, ať je vám čtyřicet nebo šestnáct. Protože – tak to bylo, tak to je... S námi se všemi a navždy.... celý text

aralka
04.02.2016 5 z 5

Mám velmi bujnou představivost a tak mě tahle kniha naprosto dostávala... chvílema jsem byla "mrtvá smíchy"... super!

PetraBery
01.04.2015 4 z 5

Vtipná autobiografie... Fanánka mám ráda a čtení mě bavilo. Není to kdovíjaká literatura, ale na zvednutí nálady naprosto super!

Ronin Roujin
07.10.2014 4 z 5

Další z důkazů, že alkohol a drogy jsou pro spisovatele to nejlepší. Takhle parádní a vtipné historky může napsat jen mistr alkohol. Kam se hrabe nějaká aristokratka!

permon
26.07.2014 5 z 5

Několikrát jsem se málem udávil smíchy. To jsou grády!:-))

Konrad
02.04.2014 5 z 5

Nelze číst v MHD,protože člověk se musí chechtat nahlas. Fanánek umí.

MartinH
04.09.2013 5 z 5

To mě takhle jednou cestou na koleje málem vyhodili z autobusu, když sem rušil ostatní cestující svým hýkáním nad tímhle veledílem. Nikdy jsem se u ničeho tak nenasmál.

exitus
21.04.2013 5 z 5

Pro fanoušky povinnost, i pro ostatní velká zábava. Fanánek se umí perfektně vyjadřovat, jeho pubertální a postpubertální léta jsou podána s odzbrojujícím humorem. Nové vydání je obohaceno o popis toho, jak Fanánek přišel o nohu. Kupodivu i to je vlastně vtipná historka.

Marquis
16.04.2013 5 z 5

Nielen pre fanúšikov, ale aj pre bežného čitateľa je určená táto úsmevná, i keď miestami trochu tragikomická knižka. Fanánek píše pútavo, nič príliš neprifarbuje, nič nezamlčuje (príde aj slávna nehoda), proste "hovorí" všetko tak ako to bolo. Muzikantské začiatky, opijáše, starosti so ženskými a kamarátmi (R.I.P. Franta Sahula). Aj keby som bol úplný laik, nadchne ma to rovnako. Veľmi dobré čítanie.

Stinger78
28.03.2013 5 z 5

Pro fandy Tří sester povinnost. Čte se to jedním dechem, stylem to připomíná vyprávění kámoše v hospodě, kdy do sebe lejete jednu desinu za druhou a vůbec bych se nezlobil, kdyby přišlo pokračování do současných let. Už by to asi nebylo takové živelné, přece jen se kapela trochu zklidnila (alespoň to tak navenek působí), ale ihned bych po tom sáhl.

singles35
18.04.2012 4 z 5

Toto dílko ocení především fanoušci Tří sester. Je to dobrá knížka pro zasmání a odlehčení.

česká hudba rock

Lou Fanánek Hagen (p)
česká, 1966
2007  87%Tak to bylo, tak to je
2010  82%Járo, kakao!
1998  73%Fanánkova dieta Zdravý kořínek
2020  80%Tak to bylo, tak to je... Járo, kakao!

Kniha Tak to bylo, tak to je je v