Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová

Herečka vydává předpisy na jídla z cuket.
Kuchařku doplňuje poutavé hereččino vyprávění o vaření.

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82723/tak-tady-jsou-ty-slibene-recepty-na-cukety-pani-ehmova-82723.jpg 4.615
Kuchařky
Vydáno:, Dona

Kniha Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová

JessieEx

Tak tuhle knížku mi strčila do ruky babička s tím, že si ji musím přečíst, protože jsou tam nejen skvělé recepty, ale i hezké povídání okolo. Jelikož to je knížečka útlounká, neprotestovala jsem a hned jsem si vzpomněla na čtenářskou výzvu (kniha o jídle), že se mi bude hodit. Pak mi ale několik měsíců jen tak ležela na nočním stolku, nakonec se do ní pustil syn - vytrhl stránky a pokrčil obálku... No a brzy poté Jana Štěpánková zemřela. Tak jsem si řekla, že to už je nejvyšší znamení abych si knihu přečetla. Bohužel paní Štěpánkovou jako herečku vůbec neznám, o české filmy se příliš nezajímám. Její vyprávění mě ale zaujalo, i když musím přiznat, že ona sama si mé sympatie příliš nezískala. Ale o mrtvých jen dobře... Navíc cukety miluju a zaujalo mě vyprávění z dob, kdy já jsem ještě nosila plenky, zatímco v naší republice se začaly dostávat do podvědomí lidí tyhle zelené něcojakookurky. Dnes jsou cukety samozřejmostí ale je zábava o nich číst jako o něčem zvláštním, novém a neobvyklém. Celkově je knížka takové retro, hlavně recepty, které mě příliš nezaujaly. Všechny mi přijdou na "jedno brdo", když se tam nepřidá protlak, tak se použije sojovka a nebo ještě hůř, oboje dohromady... Možná pár receptů vyzkouším, ale především knížečku oceňuji, jako takový hezký medailonek té doby, zahrádkaření, chalupaření a zajímavých kuchařských pokusů ;)

akcinel
15.07.2018

Tuto knihu jsem před lety věnovala své mamince. Nyní jsem si ji opět vypůjčila a znovu přečetla. Nevedla mne k tomu pouze Čtenářká výzva, ale také velká letošní úroda cuket na našich obou zahrádkách. A tak jsou opět hitem zapékané cukety a cuketová bábovka! No a samozřejmě nostalgické vzpomínky na doby minulé.

bábuška
11.07.2018

Tuto knížečku receptů od Jany Štěpánkové mám už docela dlouho, něco z toho jsem vyzkoušela, smažené jako řízek nebo plněné jakoukoliv směsí, ale cuketová bábovka u nás vede. Otevírám ji každoročně. Líbí see mi i její vyprávění o chalupaření.

ivakola
10.04.2018

Co dodat? Snad jen to, že cukety a vůbec zeleninu miluju.

Kerberos
03.02.2018

Vtipně napsané,recepty občas používám.

TaLu
28.08.2017

Hodnocení tak trochu nostalgické. Z této kuchařky jsme vařili, když byly děti malé a v knize byly poznámky, jak nám co chutnalo. Musím přiznat, že jsem to s cuketami zřejmě přeháněla, protože po čase mě po nich začala pálit žáha a už je nemohu jíst. Škoda, opravdu mi chutnalo. Možná bych to mohla zase jednou otestovat, je to již dávno. Recepty jsou to chutné a některé přímo výborné, hlavně zapečené cukety.

Movie33
09.08.2012

Pokud nevíte co s cuketami, vemlmi tuto knihu oceníte, i když pravda, dneska v době internetu.... u nás doma se o ní pereme :)

Autor knihy

Jana Štěpánková

Jana Štěpánková
česká, 1934 - 2018

Kniha Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová je: