Tak se dáma nechová

Tak se dáma nechová https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62688/bmid_tak-se-dama-nechova-CQz-62688.jpg 4 88 17

Bratři Carsingtonovi série

Darius Carsington, mladý přírodovědec, ale také svůdce žen a černá ovce rodiny, přijme otcovu výzvu: má zvelebit dávno zanedbané panství po vzdálené příbuzné. Netuší však, že ho na venkově čeká i seznámení s krásnou dcerou tamního souseda, lorda Lithbyho. Nikdo neví, proč se lady Charlotte stále odmítá provdat. Její děsivé tajemství bylo v bezpečí dlouhých deset let...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Not Quite a Lady , 2007

kacenka6144
23.05.2023 4 z 5

Druhá knížka autorky a opět jsem se bavila. Jenom mě mrzí, že žádná její série není přeložená do češtiny celá.

Kačka227
30.07.2022 5 z 5

Tak tohle by se mi líbilo vidět jako film. Musím napsat, že jsem se u toho pěkně nasmála, ale zároveň i slzička ukápla. Darius byl velmi citlivý a empatický. Od chvíle, kdy se mu Charlotta svěřila se svým tajemstvím, se kniha rozběhla neuvěřitelným tempem a ke konci už to byl pěkný kvapík. Vlastně ani nevím jestli mi to vadilo nebo ne ;-)

Michelinecka84
24.05.2021 5 z 5

Hezké oddechové čtení. Trochu mi kniha připomínala styl Bridgertonovi.

katkaq
20.04.2021 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh. Mrzí mě, že nejsou přeložené předchozí díly (aspoň já je nenašla). Moc příjemná oddechová kniha.

petraj30
25.03.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh, vtipný a na konci hodně sentimentální, ale povedený. Bohužel jsem neměla možnost sehnat předešlé díly. Tento byl jediný a moc mě to mrzí, protože autorka píše vtipné a poutavé příběhy.
Darius, údajný zhýralec se vydal na venkov spravovat sídlo a světe div se, potkal tam krásnou mladou ženu, která má velké tajemství. Sice to je příběh podobný mnoha jiným, ale má to takový jiný styl vyprávění, ale na venkově je přece jen ta šlechta alespoň z části zbavena společenských pravidel, takže je to takové volnější, ale moc pěkně a poutavě psané. Oba hlavní hrdinové byli skvělí, stejně tak i ostatní z rodiny.
Opravdu moc povedený příběh.

Lembac
25.03.2021 5 z 5

Miloučký příběh s miloučkými hrdiny v miloučkých kulisách. Darius je sice záletník, ale s tak ryzím charakterem, vysokou inteligencí a bezedným porozuměním až z toho trnou zuby. :-) Lady Charlotte v tichosti pyká za chybu svého mládí, ale naštěstí má kolem sebe chápavé příbuzenstvo, které její úděl nese s ní. Takže příběh - ó, překvapení - nemůže skončit jinak než dobře.
Knížka je čtivá, vtipná a dojemná.

Prateri
03.01.2021 4 z 5

S romantikou jsem vyrazila do nového roku. Začátek dobrý, pak se mi zdálo, že to bude běžná romance - nemají se rádi, mají se rádi - prostě taková přetahovaná, ale v ději se objeví něco, co přesto více zaujme. A občas i vtipný dialog donutí k pousmání. A gentleman, když v 19. století zahlédne kotníček dámy, je z toho paf - tak za takové mravné století 4 hvězdičky:)).

Myskat
07.07.2020 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Četla se krásně. Nenudila. Hlavní hrdinka vtipná a rozumná. On prostopasnik, který se napraví. Prostě pohádka pro dospělé.

Aja39
05.06.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh kde je popsané jak se řešili dřívější rodinné záležitosti,nechybělo ani jiskření mezi oběma za mě povedená kniha.

účetní
31.03.2020 5 z 5

Moc pěkné, mám ráda romance z prostředí venkova a této nechyběl ani humor, vtipné dialogy, zajímavý děj a především velmi sympatické postavy Daria a Charlotte. Oba měli hodně společného, byli inteligentní a vnímaví, což jsem zvláště u Daria jako u muže velmi ocenila, ale spojovalo je víc věcí. Ona v sobě dlouho nosila pocit hanby a výčitek, své touhy uzamkla ve svém srdci, a on se zase uvnitř sebe styděl za to, jak ho bere jeho rodina, on potřeboval ji, ona potřebovala jeho. Takže závěr byl i dojemný.

vcielka
01.11.2019 5 z 5

Mohli viac odolavat, autorka mohla viac pritvrdit. Inak dobra knizka. Len zistujem ze tato autorka ma skvely humor v dialogoch za ktory by som vsetky jej dielka obodnotila poctom najvyssim, aj namety skvele aj rozjazd skvely, ale to prevedenie mi vadi. Konkretne ze prekazky su z minulosti, ktore sa vyriesia lusknutim prsta a v celom deji k ziadnym vaznym dilemam nedochadza. Ziadne vazne zranenia, ziadne uteky, ziadne unosy, ziadne duely. Nic. A aj ked sa nieco zaciba crtat tak nikomu sa nic nestane a vcas sa vyriesi :( a s touto knizkou to bolo rovnake ako s tymi pred tym od tejto autorky. Inak odporucam

lenkaabooks
06.04.2019 3 z 5

Měla jsem chuť na něco odlehčeného, co rychle přečtu, rychle zapomenu a tuto knihu navíc doporučovala Jana Reads Too a to je sympatická baba :-) No, já tak odvázaná z příběhu jako Jana nejsem, ale bylo to dobře psané a s humorem. Čest sedmadvacetileté neprovdané staré panny byla zachráněna, haleluja :-)

mikika
11.04.2018 5 z 5

nejlepší je, když se autorka nebere moc vážně a píše vtipně, jako tady...

ariel platto
26.12.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že jsem autorce dala druhou šanci po přečtení knihy Skandální chování, která se mi nelíbila.

havrmoni
09.11.2015 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano, to je to co chci od tohoto žánru. Romantika, vtipné situace a dialogy,žádné hluché sáhodlouhé čtení myšlenek o ničem,žádné dlouhé předstírání a lhaní. Opravdu moc hezké.

miruska1
01.04.2015 5 z 5

kniha sa mi hrozne moc pačila

klarka61
15.09.2013 5 z 5

Obálka sice napovídá, že jde o nasládlé čtení, ale není to jen milostný román. Je to docela dojímavý příběh s dobrou zápletkou. Stojí za přečtení.

Anglie láska 19. století historické romance

Loretta Chase
americká, 1949
2011  85%Tak se dáma nechová
2013  86%Lord Belzebub
2014  83%Nepokoušej mě
2010  72%Skandální chování
2021  73%Vévoda v zářivé zbroji

Kniha Tak se dáma nechová je v