Tak schválně hoď

Tak schválně hoď https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365954/bmid_tak-schvalne-hod-tvW-365954.jpg 3 1 1

milan3144
milan3144
26.11.2019 3 z 5

Při hodnocení této knihy jsem trochu na rozpacích. Příběh je o partě lidí pracujících na průzkumném dole, kde hledají nějakou rudu, aby se zde po té zřejmě mohlo těžit, pokud se naleziště a jeho mocnost potvrdí. Bohužel mě osobně se pravděpodobně celý obsah knihy vytěžit nepodařilo. Má četba by se právě k takovému průzkumnému dolu dala přirovnat. Rozhodně jsem na rudu narazil, jenže všechny známky ukazují, že mocnost tohoto naleziště je větší, jenže já nemám buď vybavení, nebo správný směr a tudíž zůstává tedy jen tušeno. Jinými slovy. Některé věci a děje zůstali v knize pro mne nezodpovězeny a některé zase neuzavřeny. Postavy mezi sebou komunikující mi občas připadali, že ovládají i jakousi telepatii, kterou hojně využívají, a do placu nahlas pouští jen sem tam nějakou větu, což pak seřazeno za sebou, mi moc smyslu nedávalo. Prostě občas mi ty dialogy připadaly: jeden o koze, druhý o voze. Evidentně si ale ty postavy rozumí, takže chyba bude spíše v mé schopnosti to pochopit.
No každopádně za to, co se mi pochopit (vytěžit) podařilo, dávám tři hvězdy.

Petr Pavlík
česká, 1933 - 2012
1989  77%Šumavská bílá noc
1988  76%Dar
1988  66%Šumavský deník
1989  69%Soukromý letecký den
1978  55%Cesta z hor

Kniha Tak schválně hoď je v