Anežinka: tajomstvo lásky a obety

Anežinka: tajomstvo lásky a obety https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129356/bmid_anezinka-tajomstvo-lasky-a-obety-hq8-129356.png 5 4 1

Autorka zaujímavým a napínavým spôsobom opisuje životný príbeh hlavnej postavy Anežky od kolísky cez štúdiá až po jej zakotvenie v rehoľnom živote. Príbeh sa odohráva v Čechách a vynikajúco zachytáva atmosféru prostredia, najprv dedinského a neskôr mestského, respektíve ich prelínanie sa. V druhej časti sa dozvieme viac o osude mladého muža, ktorý vyrastal v Anežkinom rodisku a ktorému neskôr pomohla k obráteniu. Kniha nevtieravo vyzdvihuje morálne dobro. Je vhodná pre všetky vekové kategórie. Každý v nej nájde inšpiráciu pre prehĺbenie svojho duchovného života, pedagógovia a zdravotníci pre svoje profesionálne pôsobenie. Približuje nám aj život v Kongregácii školských sestier de Notre Dame, ktorej členkou sa Anežka stala.... celý text

Starmoon
15.05.2021 5 z 5

Anežinka – to je nádherné meno, román i jeho hlavná postava. Aspoň pre mňa.

Od čítania ma sprvoti odrádzala (aspoň trochu) obálka a hrúbka, tých cca 460 strán mi však napokon pripadalo takmer málo. Anežinka patrí totiž do tej sorty románov a postáv, ku ktorým sa človek vracia rád a vďačne.

Smiech, dojatie, zamyslenie, spomienky a v neposlednom rade i otázka, prečo po autorke neostalo viac diel – to všetko sprevádzalo toto moje čítanie.

Jednoduchý jazyk v tomto prípade považujem za bonus – takto sa Anežinkin príbeh stáva dostupným viacerým generáciám i vrstvám, a románu to na čare beztak nezobralo.

Autorovy knížky

2009  95%Anežinka: tajomstvo lásky a obety

Kniha Anežinka: tajomstvo lásky a obety je v