Tajomný šum viníc

Tajomný šum viníc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403407/bmid_tajomny-sum-vinic-UuJ-403407.jpg 4 46 13

Charizmatická, životom skúšaná Cordelia postupne odhaľuje vnučke Sophii útrapy mladučkej slúžky Rose, ktorú osud pred vyše stopäťdesiatimi rokmi zavial z Anglicka na druhý koniec sveta, kde sa z nej po prekonaní nesmiernych ťažkostí stala bohatá majiteľka vinohradov a zakladateľka rozvetvenej, prosperujúcej dynastie. Návrat do minulosti pomáha Cordelii vysvetliť vnučke, prečo treba za každú cenu zachovať odkaz predkov a ponechať si ohrozený rodinný podnik. Ibaže Sophia musí vyriešiť nielen záchranu Žakarandových viníc, ale aj tajničku vlastného ľúbostného života...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Jacaranda Vines , 2002

hankapimi
hankapimi
14.12.2021 3 z 5

Boj o majetek, moc a peníze. Návrat ke kořenům, jak to po staletí dělali předkové. Bojovali s přírodními živly, se suchem, záplavami, ohněm, jen aby své vinohrady udrželi a předali dětem. Žili a umírali na půdě, přežili války, nepohody, neúrody, zklamané lásky, ale nikdy se nevzdávali. Přes všechny nepřízně osudu udrželi tradici a předávali vinohrady dalším pokolením. Můj první román od autorky, ale chvílemi se mi zdálo, že příběh jen tak klouže po povrchu a skáče od postavy k postavě...

tittanie
tittanie
17.07.2020

Knihy z Austrálie miluju, ale tady jsem se docela musela nutit dočíst ji. Přišla mi taková moc natažená stačila by polovina stránek a věřím, že by byla lepší.

Evaho73
Evaho73
21.05.2020 4 z 5

Rozsiahlejší príbeh opisujúci život niekoľkých generácii v dvoch časových rovinách, kde má námetom upútalo hlavne prostredie Austrálie a rodinné podnikanie v oblasti vinárstva.
Historická linka ma zaviedla do čias osídlovania Austrálie, kedy sa aj začala životná púť s mnohými pádmi aj vzostupmi dvoch rodín, ktoré rozdelilo jedno rodové prekliatie alebo poverčivosť.
Súčasná línia príbehu samozrejme začína existenčnými problémami, ktoré odkrývajú ďalšie rodinné tajomstvá siahajúce cez niekoľko generácií do minulosti a postupne vysvetľujú charakter viacerých rodinných príslušníkov.
Pred čítaním sa treba vyzbrojiť trpezlivosťou, lebo príbeh začína "zo široka", autorka preskakuje z jednej postavy na druhú, z prítomnosti do minulostí a čitateľ má v tom poriadny chaos pokým sa začne orientovať v tej celej spleti vzťahov. Celkovo mi v príbehu chýbal ten pravý chytľavý zápal, ktorý by ma dokázal strhnúť a viac pochopiť rodinné tradície. Všetko mi prišlo opísané iba okrajovo, ale najviac mi tam absentovalo vysvetlenie pôvodu najstaršej hlavnej hrdinky, ktorá sa v príbehu najviac angažovala a jej akoby najväčším prínosom do rodinného impéria bola obeta v podobe tolerancie manželových afér.

jeny-v
jeny-v
07.03.2020 5 z 5

Opět hezký příběh od kterého nešlo odejít. Mám ráda romantické knihy protkané australskou přírodou. Děj byl poutavý a Cordelii jsem strašně moc fandila. Najednou byla škoda, že je konec. Ke spisovatelčiným knihám se ráda vracím, pokud potřebuji odreagování od běžných problémů. Dostávám se při čtení do klidných dimenzí.

brectanka
brectanka
05.11.2019 3 z 5

Není to nejlepší kniha Tamary McKinley, ale rozhodně není ani nejhorší. Ale jednu chvíli jsme měla co dělat, abych ji nezavřela a už se k ní nevrátila - děj se odehrává v současnosti ale i na přelomu 19. a 20. století v Australii. A právě v dějové lince na přelomu století se objevila věta - "Jednou Rom, navždy Rom." Jsem si zcela jistá, že v té době nikdo v Australii ani v Evropě slovo Rom neznal. Alpress mívá v knihách hodně nepřesností, ale tohle už bylo trochu moc. Přesto jsem knihu dočetla a bylo to v podstatě příjemné čtení, tentokrát z australských vinic.

Erawan
Erawan
21.07.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho a marně toužila mít - až se mi podařilo koupit napůl rozpadlý výtisk, a i přesto jsem měla ohromnou radost a s chutí jsem se začetla... A nebyla jsem zklamaná, knížka se mi moc líbila a doslova jsem ji zhltla!

Ladiva
Ladiva
05.05.2019 3 z 5

Príbeh bol zaujímavý, ale veľmi mi prekážalo, ako autorka "preskakovala" z jednej postavy na druhú a z jednej časovej línie deja na inú. Musela som sa sústreďovať, aby som nestratila dejovú kontinuitu, čo ma dosť rušilo.

Šánka
Šánka
19.10.2018 5 z 5

Jedna z mála starších knih, kterou jsem od T. McKinley ještě nečetla a moc se mi líbila.
Nádherně pestrý a dějově hutný román, odehrávající se opět v autorčině rodné Austrálii, jíž jako vždy barvitě vykreslila. Příběh o několika generacích rozvětvené dynastie vinařů, jejich prapředcích, starých křivdách, láskách i zášti a tajemství zasahujícím až do současnosti.
Již dlouho jsem si po dočtení nelistovala knihou, abych si připomněla některé okamžiky, tady jsem to udělala....

Val
Val
05.04.2018 5 z 5

Touto knihou jsem byla velmi mile překvapena. Příběh, kde se prolíná současnost s minulostí je protkán spletitými osudy postaviček se skvěle vykreslenými charaktery. Z každé stránky čiší autorčina láska k Austrálii. Na konci knihy se mi s hrdiny vůbec nechtělo loučit... A to mluví za vše :-)

rosalindaaa
rosalindaaa
12.06.2017 5 z 5

Docela čtivá knížka, prolínají se v ní různé dějové linie

avad
avad
07.04.2013 5 z 5

Krásný a poutavý příběh jednoho rodu vinařů v Austrálii.

Lenynek
Lenynek
11.07.2012 5 z 5

Další z působivých děl naprosto úžasné autorky. Celá kniha je založena na nevyřčených závěrech v každé kapitole. Na konci děj vyústí do famózního závěru, přičemž vám určitě vhrknou slzy do oči. Já jsem naprosto uchvácena autorčinou láskou k Austrálii, což můžete vyčíst z každého slova.
Nebylo by dobré knihy bez dobré překladatelky, které patří velký dík!

siena
siena
24.06.2012 5 z 5

Velmi poutavě vylíčené osudy generací jednoho rodu vinařů. Při čtení tohoto příběhu prostě musíme obdivovat víru a odhodlání prvních osadníků Austrálie, vytvořit si zde nový domov.