Tajomný smaragd

Tajomný smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149392/bmid_tajomny-smaragd-149392.jpg 4 88 13

Mladá Aurora vyrastala v útulku pre osirelé deti a vôbec netušila, že jej malý medailónik je jedinou stopou k cennému smaragdu, o ktorý majú záujem viacerý ľudia. Záhadný pirát Vashon ju unesie a po mnohých spoločných útrapách a dobrodružstvách si napokon získa hrdinkino srdce.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Till Dawn Tames the Night , 1994

Ivusak7
30.08.2023 5 z 5

Jedním slovem nádhera, knížka se mi moc líbila. Tajemství kolem Vashona se mi líbilo, neústupný, bezohledný. Aurora je velmi nevinná a světem nepoznaná, ale dokázala prokázat i odvahu.

Beheregis
15.01.2023 5 z 5

Moc krásný příběh. Od této autorky jsem toho četla více ale musím říct že to je jedna s těch nejpovedenější knížek jaké napsala. Věděla jsem že autorka píše skvěle ale něco takového jsem opravdu nečekala. Je to kniha plná nečekaných zvratů, tajemství a lásky. Najdou se tam jak chvíle romantické tak i bojovné. Určitě se k tomu ještě vrátím, vřele doporučuji.

LilluLong
16.10.2022 4 z 5

Za posledné kapitoly odoberám jednu hviezdičku , inak knižka bola akcno-romantická , taká ktorú mozem doporučiť pre čitateľov tohoto žánru , nesklame , za mna 4*

Květinka008
06.10.2022 5 z 5

Vyřazeno z fondu knihovny v lázních, stála pár korun, šílený devadesátkový obal doslova odrazoval (proboha, kdo to vymýšlel?!) a po přečtení anotace jsem si říkala - "oukej, oddechová kravina, vypnu a půjde dál". Ale teda... zhltnuta na jeden zátah a ráda si ji v budoucnu přečtu ještě jednou :-) Knížka je důkazem, že i na klišé zápletce se dá vystavět velice dobrý příběh s propracovanými postavami, které se vyvíjejí postupně a vcelku uvěřitelně. Navíc se odehrává v zajímavém prostředí, je dynamický, lehce a citlivě se dotýká dobových reálií, což opět podporuje uvěřitelnost. Několik stran uprostřed a ke konci, popisujících sblížení hlavních hrdinů, jsou perličkou na dortu :-)

uzivatel4895
05.01.2022 5 z 5

príbeh patrí medzi moje srdcovky, mne sa páčili obaja hrdinovia, opis Vashona v prológu ma doslova uchvátil, mňam, to bol chlap, presne takýto hrdinovia robia knihy nezabudnuteľnými, pamätná je aj scéna v guvernérovom sídle, ktorá končí milovaním.. príbeh bol miestami fajn vtipný, veľmi sa mi páčia aj slová a citáty, ktorými autorka rozdeľuje časti knihy a uvádza ďalší dej, časť na ostrove v jeho dome mi pripomína dej v knižke Rozkvetlá orchidej od Haganovej, tam je hrdinka tiež ,,väznená,, a obdarovávaná krásnymi šatami :)

Teredo
01.05.2019 3 z 5

Upřímně jsem vůbec nepochopila, proč byl ten smaragd tak důležitý, když neměl žádnou skutečnou moc. Autorka se ani nenamáhala s vysvětlením, proč ho Aurořin otec ukradl. Zmatená jsem byla i z toho, jak je možné, že může titul přejít na nevlastního bratra, který je neurozeného původu. Navzdory tomu, že McKinney umí popsat muže přesně podle mého gusta, Vashon mě nijak zvlášť neoslovil a Aurora mi především ze začátku lezla na nervy. Většinu knihy se ani nic neděje, protože jsou stále na lodi. McKinney umí rozhodně lepší, tohle je její podprůměr.

ariel platto
15.12.2018 4 z 5

Knihu jsem četla nezvykle dlouho. První dvě třetiny se to totiž tak nějak táhlo a nudilo mě to. Ale jako by s prvním milováním to pak dostalo spád.

macuska
11.05.2018 5 z 5

Pekná knižka,mám veľmi rada túto spisovateľku.

Barbora H
30.05.2017 4 z 5

Kniha byla hezká, jen se trošku hůře četla, autorka umí napsat i příběhy, které se čtou sami...

munka
11.07.2014 5 z 5

Veľmi pekná kniha, láska a napätie až do konca.

bibi.r
23.05.2014 5 z 5

Moje první kniha od této autorky :). Někdy opravdu velmi vtipná.

marijko
30.07.2012 5 z 5

Krásná kniha - opět bylo zlo přemoženo láskou.

WEIL
23.08.2011

Korzár Cashon to nemá se svými cíly snadné, chce smaragd a částečně i mladičkou dívku. Smaragd má hodnotu trvanlivější, mladičká dívka je hodonty nejisté.