Tajomné stopy ľudstva

Tajomné stopy ľudstva https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417488/tajomne-stopy-ludstva-GPX-417488.jpg 5 1 1

Už od počiatkov ľudstva existovali v jeho dejinách tienisté miesta a záhady, ktoré zostávali počas dlhých storočí neobjasnené. Vďaka vedeckému pokroku sa niektoré z nich podarilo nakoniec rozšifrovať, no k mnohým márne hľadáme ten správny kľúč. Navyše sa stále vynárajú nové a nové nevysvetliteľné historické udalosti. Tak sa vydajte s nami po zaviatych tajuplných stopách ľudstva a jeho neobjasnených záhad. Už na vás čakajú tajomné príbehy, dobrodružstvo a príjemné napätie.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Ikar (SK)

Grandes enigmas de la humanidad

LuiCJ
03.03.2020 5 z 5

Toto je presne knižka, akú som hľadal.

Som veľkým milovníkom záhad a tajomna a tak, keď som našiel túto knihu v poličke môjho deda, potešil som sa. Kolektív autorov veľmi zaujímavou a hlavne nenásilnou a teórie nevnucujúcou formou zozbieral a prehľadne zadelil najväčšie záhady sveta. Skutočne, kniha je veľmi prehľadá a dobre sa v nej orientuje, čo mi veľmi pomáha pri štúdiu jednotlivých príbehov.

V tejto dobe sa akoby vytráca záujem o duchovnú literatúru. Aj keď by som túto knihu za dielo spadajúce pod tento žáner veľmi nezaradzoval, má to s tým veľa spoločného. Tajomné stopy ľudstva poukazujú skutočne seriózne na to, že EXISTUJÚ veci mimo ľudského chápania. Príbehy, skúsenosti, miesta či bytosti, ktorým jednoducho človek nedokáže stopercentne porozumieť. Je ich mnoho a určite stojí za to hľadať odpovede. Veľa z nich nájdeme práve v tom duchovnom vnímaní ako napríklad osobný vzťah s Bohom, ktorý je pre rímskokatolíka (ktorým som aj ja) veľmi dôležitým. Čo sa týka takej ezoteriky, tu si už treba dávať pozor. Nemám nič proti skúmaniu neprebádaných tajomstvá bytia, no využíva to mnoho klamárov a falošných podvodníkov, ktorý sa to snažia zneužiť pre svoj prospech. Veľa vecí s nálepkou "ezoterika" môže byť bludných a nebezpečných. Táto kniha sa k tomu stavia neutrálne. Rieši to ako serióznu vec (aj keď nie veľa) a ponúka vážne vysvetlenia. Taká astrológia, to je trochu iné. Túto pavedu síce niekto môže považovať za zaujímavú, no reálne si nemyslím, že ide o dôstojné "skúmanie". Astrológovia sa snažia zistiť budúcnosť a úplne odkopávajú Boha tým, že hľadajú akési riešenie vo hviezdach. S reálnou vedou to nemá takmer nič spoločné. Okultizmus je však úplný a najnebezpečnejší spôsob vyznávania možnosti nadprirodzeného spojenia s posmrtnými javmi pomocou mágie. Mágia je sama o sebe reálne avšak nesmierne nebezpečná praktika. Zahrávanie sa s tým už zničilo životy mnohým ľuďom a niektoré príbehy si možno prečítať aj v tejto knihe.

Určite je odporúčam každému, koho by tajomstvá ľudstva zaujímali. Je napísaná veľmi pútavo, prehľadne a hlavne nestranne a na rovinu podáva fakty a najnovšie zistenia.