Tajný život rostlin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Tajný život rostlin (1973) autorů Petera Tompkinse a Christophera Birda podává zprávu o fascinujících a kontroverzních experimentech a zkušenostech s neobvyklými projevy skrytého života rostlinného světa, jako je například vnímání rostlin, jejich schopnost transmutace prvků anebo rostlinami prostředkovaná komunikace s duchovními světy. Autoři rovněž pojednávají o progresivním, ekologicky šetrném zemědělství a zamýšlejí se nad metafyzickými implikacemi popisovaných experimentů. Dnes již klasický a dodnes v mnoha ohledech nepřekonaný text, v němž se může čtenář dozvědět mnohé o tématech parapsychologického výzkumu, jako jsou radionika, proutkařství, Kirilianova fotografie anebo orgonová energie, konečně vychází i v českém jazyce. Uvádí čtenáře do čarovného světa, kde rostliny vnímají a mluví, půda je živou bytostí a přírodu obývají nymfy, gnómové a elfové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272568/tajny-zivot-rostlin-NYI-272568.jpg 4.37
Žánr
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Malvern
Orig. název

The Secret Life of Plants, 1973

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tajný život rostlin

Přidat komentář
L.K.
20.07.2017

Čekala jsem víc informací o rostlinách a méně o lidech. Některé části z historie lidských pokusů, výzkumů, představ a půtek pro mě byly až únavné. Nicméně několik kapitol (především ze začátku a pak konce knihy) stálo za přečtení. Celkem vtipná pro mě byla úplně jiná rovina knihy - na stránkách, kde jsem se musela do čtení nutit a hůř jsem udržovala pozornost jsem podobnou tendenci zaznamenala i u korektora, který v těchto částech zanechával množství překlepů a chyb. :)

Tyet
16.06.2017

Peter Tompkins a Christopher Bird napsali knížku, ve které shrnuli podivuhodné a pro mnohé lidi šokující výzkumy a zjištění z oblasti botaniky. Téměř všichni už někdy slyšeli o Backsterově efektu, o jeho pokusech s dracénou nebo o pokusech a práci manželů Kirlianových. V knize se ale dozvíte mnohem, mnohem více; je určena pro všechny, kteří nepovažují rostliny za pouhý materiál k jídlu, výrobě nábytku nebo ozdobu záhonů. Rostliny jsou našimi rovnocennými (v mnoha ohledech nás dokonce předčí) partnery s vlastní vůlí a obdivuhodnými schopnostmi. Kniha je o komunikaci s rostlinami, nejen na spirituální úrovni, ale i na té fyzické, měřitelné.


Doporučujeme

Walden aneb Život v lesích
Walden aneb Život v lesích
Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe
Moudrost vlků: Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe
Tajný život stromů - Výpravná verze
Tajný život stromů - Výpravná verze
Příběh lvice Elsy
Příběh lvice Elsy

Štítky

rostliny, flóra

Autoři knihy

Christopher Bird
americká, 1928 - 1996

Podobné knihy

Kniha Tajný život rostlin je v

Právě čtených3x
Přečtených7x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce9x
Chystám se číst27x
Chci si koupit8x
dalších seznamech1x