Zasvěcení

Zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62914/bmid_zasveceni-n3D-62914.jpg 4 397 56

Tajný kruh série

Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Initiation , 2008

Nikotyna
Nikotyna
21.02.2015 2 z 5

Přečetla jsem knihu, příběh se mi líbí moc, ale bohužel styl, který L.J. Smith použivá mi nevyhovuje. Asi už jsem někde jinde, a vyžaduju trošku náročnosti. To mě dovedlo, že si nepřečtu další díl ikdyž, by mě to zajímalo. (alespoň pro zatím) Místo toho jsem zkoukla seriál, a ten se opravdu líší od knížek. Navíc to byla ztráta času, protože seriál se přestal natáčet, a nebyl ani ukončen. Myslím, že autorka už s ničím zajímavým nepřijde. Je to škoda. Nápady dobré, ale měl by je psát někdo jiný.

03.02.2015 5 z 5

Viděla jsem jako první seriál, takže mě překvapilo, že kniha je úplně jiná. Četla se však snadno a rychle, je také jednoduchá, takže vhodná i pro menší čtenáře. Pro mě příjemný relax.

03.02.2015 5 z 5

knihomolka01
knihomolka01
24.12.2014 4 z 5

Kniha byla dobrá, akorát mě trochu štvala ta romantická zápletka:D

ellypusik
ellypusik
24.10.2014 4 z 5

Kniha byla dokonalá, možná jen někdy zdlouhavé pasáže, ale čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
29.08.2014 1 z 5

Moje prvni setkani s autorkou probehlo uz hodne davno (tehdy jsem pretetla prvni dil deniku a pravdou je, ze neco tak blbeho jsem do te doby necetla-myslela jsem, ze to je tim, ze je kniha stara a mozna v te dobe byla autorka taky mlada a naivni a neumela psat...to se mi potvrdilo)...on se mi pribeh kruhu sam o sobe libil (pokazde kdyz uz po x-te opakovali serial, rekla jsem si, ze si knihu konecne pujcim)...jenom je to uplne blbe napsane...asi je to tim, ze obe serie vysly ve stejne dobe...a nebo jsem proste nechapava a nepokazu ocenit, ale...to me nezajima, proste jsem se nechytla...v tomhle pripade me do ale mrzi...knihu jsem docetla, ale do dalsiho dilu se nepustim...zkusim od ni neco "novejsiho"...

Pedruska01
Pedruska01
21.08.2014 3 z 5

Knížka se mi líbila, dobře se četla. Moje první záležitost od tak plodné autorky. Jenže pak jsem objevila seriál a ke knihám se nevrátila. Musela jsem si zvolit jedno nebo druhé. Zklamání bylo, že po čase seriál zrušili a už nemám chuť si přečíst knižní verzi. Aspoň prozatím. :)

NikinkaFantasy
NikinkaFantasy
06.06.2014 5 z 5

Bezva knížka. Moc mě bavila. Cassie mi byla sympatická. Jen o Adamovi a Dianě to říct nemůžu. Kdo se mi ale z celého Kruhu nejvíc líbil (přesto, že byl zmiňován nejméně), byl Nick. Asi se mi líbí, tyhle typy kluků. Celkový děj vůbec nebyl nudný. Bavil mě. Moc pěkná knížka.

Radka M.
Radka M.
16.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Vtáhla mě do děje, těším se na další díly :)

Ruxandra
Ruxandra
27.11.2013

Po zklamání z prvního dílu Upířích deníků jsem se i tak odhodlala vzít do ruky tuto knihu. Ale ani tady se žádné nadšení nekonalo. Když jsem se ani po druhé kapitole nezačetla a příběh mě ničím nezaujal, vzdala jsem to.

Petra Ďat
Petra Ďat
21.11.2013 1 z 5

Kniha se mi četla docela dobře,podle mě je líp napsaná než upíří deníky,určitě se vrhnu i na ostatní díly,a budu se těšit na vývoj.Musím ale bohužel říct že poldle mího názoru je seriálová podoba prostě nesrovnatělně lepší,když už tedy chceme srovnavat knihu s filmem.

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
29.08.2013 4 z 5

Já nejdříve viděla seriálovou podobu tohoto příběhu. Zaujala mne, ale jsem fanda tištěné podoby dějové linky, tak jsem si přečetla knihu. Je mnohem lepší, než seriál (ostatně jako všechno ostatní) a těším se, jak se to vyvine.! :)

bowlly
bowlly
27.08.2013 3 z 5

začátek série je docela nudný...doufám, že druhý díl bude lepší

DendaRA
DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Nejdříve mě moc nebrala, ale potom jsem se začetla a museli jsem si dokoupit další dva díly :D
Mnohem lepší, než Upíří deníky, které se mi nelíbily.

Terez111
Terez111
10.07.2013 5 z 5

Kniha je plna akci a objevu. Jak Cassii nic neříkají připadá mi to jako u mě, zřejmě proto jsem se do příběhu a do Cassiiny situace tolik vcítila a knihu jsem přečetla jedním dechem... Bavila mě, prostě nemám slov..

Soptinka
Soptinka
09.07.2013 4 z 5

Odpočinkové čtení i když jsem od této knížky očekávala více. I přes to, si půjčím druhý díl, jsem zvědavá jak to bude pokračovat dál.

Adele02
Adele02
02.07.2013

Upíří deníky se prý nepovedly, Tajný kruh jsem si ale fakt zamilovala...

Weasley
Weasley
24.06.2013 3 z 5

Ze začátku mě tato kniha moc neoslnila. Byla nudná, nic se nedělo a pokud ano, tak pořád to samé. Ale později, když jsem se pročetla za polovinu, mě ta kniha začala bavit. Často jsem se ztrácela v postavách, pro mě je jich tam až moc, možná by stačilo jen pět čarodějů, jako to udělali tvůrci seriálů. I když pro mě byla více zajímavější kniha než seriál.

Vendelína
Vendelína
09.05.2013 3 z 5

Kdyby se tato kniha dostala v r. 92 nebo 93, i o trochu později, utrhala bych knihkupcům ruce, ale jelikož od té doby uběhlo několik let, kniha pro mě ztratila kouzlo. V těch 11-15 letech bych si ji užila do sytosti.
O pát let později, co vyšel Tajný kruh, jsem viděla film Čarodějky. Hodně mi to tento film připomínalo.
Čekala jsem trochu více akce a napětí, ale nedočkala jsem se. Chvílemi byl děj předvídatlený natolik, že mě to odradilo od pokračování. Navíc Cassie byla jen loutka, která sebou nechala manipulovat. Tyhle typy postav mi moc nesedí.
Pro "teen" holky doporučuju.

AnneEyre
AnneEyre
02.05.2013 odpad!

Pro mě ztráta času i několika korun, které jsem po uplatnění slevového kuponu investovala. Tiskové chyby (natáhla tuku?), neoriginální, víceméně o ničem. V podstatě tomu ani neříkám kniha a každému, kdo řekne, že se mu to líbí, připomínám, že se musí naučit číst knihy, ne parodie...

upíři přátelství magie čarodějnice tajemno zfilmováno

Lisa Jane Smith
americká, 1965