Zasvěcení

Zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62914/bmid_zasveceni-n3D-62914.jpg 4 399 56

Tajný kruh série

Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Initiation , 2008

Brambora_Šeby
04.02.2024 4 z 5

Řekla bych, že jde o nejslabší knihu z této série. Celou dobu se vlastně jen seznamujete s dějem a nějaká zápletka přichází až v dalších dílech. Celkově bych sérii vřele doporučila.

Andynka
07.11.2021 2 z 5

Do knihy jsem se pustila po letech znovu, protože jsem před lety nedočetla celou sérii. Samozřejmě si už první díly nepamatuji.
A jde vidět, jak jste věkem náročnější na četbu. Tehdy jsem dala knize 4* a opravdu nevím za co.
Teď jsem dala s hodně přivřenýma očima dvě. A to se děsím pokračování.
Jako jasný, tohle je první díl, takže se seznamujeme s prostředím... Ale na to, že je to o čarodějnicích s dlouhou historií, tak se tady vlastně nedozvíme vůbec nic.
Vypadá, jako když se parta amatérů snaží hrát na velký kult.
A ještě ta naivita hlavní hrdinky, jak se hned zamiluje do kluka, kterého viděla jednou..... aaaaaa..... pomoc!
Nejvíc mě pak dorazilo, když si v příběhu postavy neumějí prostě říct, ze jsou silní a mají pevnou vůli. Ale dokazují jen, že jsou prostě pitomí. Musejí na vše použít "kouzla". A do konce i na banality, kde použijí kouzlo, které jim za porušení kouzelné přísahy může ublížit.
Bože, tohle moje hlava nepobírala.
Já tomu šancí ještě dám, protože celá ta série má poměrně dost dílů. A tohle byl přeci jen první díl. Tak snad se to ještě chytne a já nebudu celé čtení jen protáčet očima a přeskakovat řádky při čtení.

knihomolkaMist
06.04.2021 4 z 5

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - nenáročný teen příběh čarodějek. Děj nebyl nějak mistrovsky vyvedený, ale mně se i přes to velmi líbil.
U knížky jsem si velmi odpočinula a přečetla ji téměř jedním dechem. Vlastně dvěma dechy - knihu jsem si rozdělila na dvě části :D
Dokonce jsem po přečtení zjistila, že začínám přicházet na chuť těmto starším fantasy sériím, jako je třeba i škola noci.
Za mě mohu knihu doporučit.

Charmedka
25.09.2020 3 z 5

Kniha není špatná, navíc tím, že je poměrně tenká, má jen kolem dvěstě stran a větší font, tak ji přelouskáte během dne, max dvou.

Je ale potřeba počítat s tím, že se jedná o knihu pro mládež. Ten děj je hodně jednoduchý, žádná pořádná zápletka ani složité dialogy. Za mě pro cca jedenáctileté slečny ideální čtení bez zbytečného násilí či erotiky.

Co beru jako mínus, tak poměrně dost chyb a překlepů v knize.

Prcek453
04.09.2018 1 z 5

Stálo mě opravdu velké úsilí knihu přečíst do třetiny, poté jsem to vzdala. Viděla jsem seriál, který, i přes to, že byl dost pro náctileté, vypadal celkem dobře. Jelikož nevyšla další série, řekla jsem si, že zkusím knihu. Musím podotknout, že žánr fantasy mám opravdu ráda a obdobné knihy čtu jedním dechem, ale tato kniha je opravdu strašná. To, že se jak postavy, tak příběh příliš neshodovaly se seriálem, by mi nevadilo, ale kniha celkově byla nehorázně nudná, neměla spád a hlavní hrdinkou byla ušlápnutá chudinka. Usoudila jsem, že nemá cenu knihu dočíst, a proto zůstane jednou z velmi mála knih, které jsem nedočetla. Autorka má sice dobré náměty na knihy, ale otřesný, zdlouhavý a nepoutavý způsob psaní (stejný pocit jsem měla u Upířích deníků).

Lethania
03.07.2018 3 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, který byl však ukončen po první sérii. Takže jsem přirozeně chtěla vědět, jak to pokračuje - ale kniha mě zklamala. Přišlo mi to takové vláčné, děj nudný a postavy mi byli krajně nesympatické. Pro mě to byla ztráta času (ale měla jsem to přečtený za pár hodin). Další díl číst nebudu.

Xena011
03.03.2018 3 z 5

Takový začátek a vtáhnutí do děje. Jako první jsme viděla seriál a jelikož byl po první sérii ukončen, chtěla jsem se dozvědět, jak bude celý děj pokračovat. Po přečtení prvního dílu začínám mít dojem, že seriál s knihou má společný snad jen název a jména některých postav, ale s dalšími díly se snad začnou některé podobnosti zjevovat, i když budu ráda za odlišnosti, protože nerada čtu něco, kde už dopředu znám ,co se bude dít. A zastávám názor, že kniha není film, ale něco lepšího :) .

Babsie
18.02.2018 5 z 5

Moje neoblíbenější série z dětství, nemůžu hodnotit jinak. Pro mladé čtenářky fantasy literatury bych ji rozhodně doporučila. Má vše, co má taková kniha mít- romantiku, překvapivé zvraty, dobrodružství, tajemno, napětí a zajímavé postavy.

oluskace
14.09.2017 4 z 5

Je to první díl této série tak jsem se s příběhem seznamovala. Musím proto hodnotit takto. Ale už se nemůžu dočkat až se začtu do druhého dílu. Autorka opět nezklamala ☺

veru.nika
03.04.2017 3 z 5

Musím vzít na vědomí, že je to první díl série, ale nijak extra mě nenadchl. Uvidíme co bude dál.

z1631984
28.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasné čtení s mystery tématikou o čarodějnictví. Už se těším na další díly.

DoragonAi
01.10.2016 3 z 5

Knížku už jsem jednou četla a celkově obě série... a posledních dnech jsem tuto knížku přečetla po druhý.
Kdybych teďkon napsala něco ve smyslu " knížka se mi líbila" , tak vám vlastně nic nesdělím :D
Když se zamyslím, co se mi na knížce líbílo, tak mě napadá Adam a Cassie, protože tyto dvě postavy mi dávali chuť tuto knížku dočíst.
Teď neříkám, že by bez nich byl příběh nudný.. Jen tomu dodali šťávu :D

any333
09.08.2016 5 z 5

V tomto díle se toho příliš nestalo, kromě naznačení linií pro příští knihy o Tajném kruhu. Máme tu vraždu bez viníka, tajemné dveře z lebky a nějakou temnou sílu. Na konci vezme Faye osud do svých rukou, takže jsem zvědavá, jak se to všechno rozplete.

helena19
23.06.2016 3 z 5

Knížka mě ze začátku vůbec nezaujala..myslela jsem si, že to bude podobné seriálu, ale těch podobností tam bylo minimum..po prvních 100 stranách jsem to chtěla vzdát, ale nějak jsem se přemohla a pokračovala ve čtení, naštěstí od 120 strany to konečně začalo mít trošku spád a já to dočetla :D Zajímalo by mě o čem bude 2. díl, ale mám strach, že to pojede ve stejných kolejích...No určitě si druhý díl přečtu jen to nebude hned, protože se musím vzpamatovat u jiných knížek než najdu sílu číst dál tuto sérii :D

Natyyy4444
14.06.2016 3 z 5

Jedním slovem nudná. A to mohu říct i o dalších dílech. Až u čtvrtého dílu se to nějak rozjíždí. Knihy mě nebavily, měly nudný děj a hlavní hrdinka mi přišla hrozně ukňouraná. Jinak nápad je to hezký, ale musela by být lepší spisovatelka.

KateChatt
12.06.2016

Kniha mě moc nebavila, na čarodějky pravděpodobně nejsem stavěná...

KristýnaK.
10.08.2015 5 z 5

Prvně jsem viděla seriál, který se mi moc líbil, ale bohužel měl jen jednu sérii. Proto jsem se rozhodla přečíst si knížku. Knížka mne zaujala, byla zajímavá, akční, dobrodružná se špetkou romantiky. Knížku jsem doslova zhltala za dvě hodiny. Poté jsem si půjčila další dvě knížky této trilogie, a také mě nadchly, proto knihu hodnotím pěti hvězdami.

petvet
04.08.2015 3 z 5

První díl série Tajný kruh jsem četla podruhé (poprvé jsem ji četla po premiéře TV seriálu Tajemství kruhu-a strašně mě kniha zklamala.Pořád jsem čekala,že tam bude více spojitosti kniha=seriál,ale nic. Knihu jsem nedočetla.
Po dvou letech jsem se ke knize vrátila a musím říct,že už tak špatná nebyla,docela rychle se četla.Také mi trochu vadila nudnost hlavní hrdinky. Stejně jsem zvědavá na 2.díl :)
Není to mu oblíbený čtenářský žánr,tak dávám 3*.

tefian
25.07.2015 2 z 5

Popravdě jsem se z hlavní postavou nemohla vůbec sžít. Takovéhle "uťáplé" postavy, které nic neudělají, ale vlastně jsou strašně odvážné, mě strašně štvou. A charakter hlavní postavy mi nebyl blízký. I tak však knížka byla čtivá a těším se na druhý díl, kde doufám bude napínavější děj než v prvním dílu.

katka3214
25.05.2015 2 z 5

Musím souhlasit s hodnocením Nikotyny......příběh knížky byl pro mě zajímavý, ale styl psaní L.J.Smith nedokážu nějak přelouskat. Do čtení knížky jsem se vyloženě nutila a druhý díl nemám ani chuť začít číst. Škoda, příběh Kruhu bych ráda sledovala dál, ale....to se budu muset jednou fakt nudit, abych jej dočetla :) Takže za mě, bohužel jen dva bodíky a ty jsou fakt jen kvůli příběhu.

upíři přátelství magie čarodějnice tajemno zfilmováno

Lisa Jane Smith
americká, 1965