Tajnosti třetí říše

Tajnosti třetí říše https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78604/bmid_tajnosti-treti-rise-VQx-78604.jpg 4 6 2

Autor odhaluje na základě četných dokumentů pozadí důležitých událostí 30. a 40. let v Německu. Na několika důležitých politických událostech z 30. a 40. let, zpracovaných podle tajných nacistických dokumentů a vyprávění očitých svědků, odhaluje autor pozadí plánů hitlerovského Německa na ovládnutí světa. Odkrývá spojitostmezi nacismem a monopoly, líčí požár říšského sněmu, mnichovské události, anglickou misi Rudolfa Hesse, hovoří o generálním plánu Ost aj.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Razgadannyje zagadki treťjego rejcha , 1978

vvikingg
23.02.2022 4 z 5

Celkem zajímavé čtení nikde zatím nepublikované informace (na tehdejší dobu 1978) například detailní popis Himmlerova generálního plánu Ost na osídlení východu. Příprava Mnichova už v roce 1932 Hitler prohlásil ,,Českomoravskou pánev osídlíme německými rolníky, Čechy vystěhujeme na Sibiř. O napsání Hitlerovi knihy Cesta k obrození z roku 1927, napsanou na zakázku pro bohaté německé průmyslníky, jak si představuje Hitler svůj nástup k moci jsem také neměl tušení, a mnoho dalších velmi zajímavých informací.Kdo má rád historii a její nejasné stránky doporučuji asi nejlepší Bezymenského kniha, kniha plán Barbarossa od něho mě moc nenadchnul.

kannibal28
23.08.2017 4 z 5

Autor nesklamal kniha ve svojej dobe určite bola bestseller . Teraz v dobe internetu a dokumentov v podstate viem skoro o všetkom čo sa tu píše v tejto knihe ale pár nových vecí sa človek aj tak dozvie tak že za mna spokojnosť

nacismus Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945

Kniha Tajnosti třetí říše je v