Tajnosti královských trůnů aneb vraždy, popravy a spiknutí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zkušený autor literatury faktu Jan Bauer využil v této knize nejen svého celoživotního zájmu o historii, ale také mnohaletou zkušenost bulvárního novináře. Pokusil se nahlédnout za královské trůny, zda tam náhodou nenajde nějakou dosud zakrvácenou dýku, nebo něco do "černé kroniky" korunovaných hlav. Své příběhy začíná vraždou, která se odehrála v noci na záchodě a jejíž obětí se stal dávný český kníže Jaromír. Odskočil si do staré dobré Anglie, kde kdysi arcibiskup Tomáš Becket doplatil na to, že se zřekl králova přátelství. Rovněž zkusil pátrat po tajemném vrahovi posledního přemyslovského krále a zjišťoval, kdo chtěl otrávit Václava IV. Podrobně se zabýval všemi pražskými defenestracemi a zajímal se, proč musela zemřít půvabná Anna Boleynová a co se stalo s vrahem francouzského krále Jindřicha IV. Navarrského. Na Staroměstském náměstí sledoval popravu sedmadvaceti českých pánů, do Chebu ho zlákala krvavá likvidace vévody Valdštejna a v ponurých ruských věznicích se zase zajímal o podezřelé konce carevičů a carů. Nakonec se vydal do revolucí rozbořené Paříže, aby byl svědkem posledních týdnů a dnů života nešťastného krále Ludvíka XVI. a jeho manželky Marie Antoinetty. Jeho knížka je sice poněkud krvavým, ale zato velice zajímavým čtenářským výletem do minulosti, napsaným svěžím a poutavým jazykem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128526/big_tajnosti-kralovskych-trunu-aneb-vra-e1A-128526.jpg 4.49
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tajnosti královských trůnů aneb vraždy, popravy a spiknutí

tenax
15.10.2016

Morbidní téma, ale psané lehkým čtivým jazykem. Každá kapitola by mohla být (a možná i byla) samostatným článkem v nějakém populárněvědeckém magazínu typu History nebo Epocha. Historická fakta jsou prokládána odlehčujícími poznámkami typu „Angličané vymysleli fotbal, Norové lyžování, Kanaďané stvořili lední hokej…a Češi se zase vzájemně vyhazovali z oken. A aby to nevypadalo příliš vulgárně, nazvali to vznešeně latinsky defenestrace.“ I díky tomu je ta spousta dat a informací snadno stravitelná, dobře se čte a navzdory neveselému tématu pobaví a zaujme. Jen škoda nedbalé redakční práce, aspoň v 1. vyd. z roku 2005, kde se to hemží překlepy. Ale za to autor nemůže.

Tiama
07.03.2016

Pěkné počtení o nepěkných věcech


Kachorra
27.07.2012

Od tohoto autora jsem ještě žádnou knihu nečetla. Mám historický žánr velice ráda, ale to, co se zakládá co nejvíce na pravdě, má přece jen trochu více něco do sebe. Autor témata pojal docela zajímavým způsobem. V případě, že něco není zcela zjištěno, se nad problémem zamýšlí a nachází různá vysvětlení. Občasné autorovy poznámky stojí za pobavení - cituji : "... Ale číhat se zbraní na slepého starce potmě, až usedne na záchodě, no dovolte, něco takového je zcela pod úroveň."