Tajné společenství

Konečně se ke čtenářům dostává další díl Jeho temných esencí, druhá Kniha Prachu. Lyra už dávno není dítě. Uplynulo dvacet let od chvíle, kdy ji coby miminko dopravil do bezpečí jedenáctiletý Malcolm. Lyra nyní studuje v Oxfordu, její vztah s Pantalaimonem ovšem prochází krizí. Daemon se při jedné osamělé noční procházce stane svědkem vraždy neznámého muže. Do rukou se mu dostane jeho peněženka a s ní i přístup k deníku zavražděného. A pak už události naberou turbulentní spád. Mezi Lyrou a Pantalaimonem dojde k prudké hádce, daemon od Lyry uteče a oba se, každý na vlastní pěst, vydávají na cestu přes celou Evropu až do Asie. Jejich cílem je tajuplné město ukryté v srdci pouště. Shledá se Lyra opět s Pantalaimonem a vyřeší konečně tajemství Prachu? “Pullmanův příběh nepřestává probouzet celou řadu otázek a nepozbývá nic na své uhrančivosti.“ The Times...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465833/big_tajne-spolecenstvi-98c-465833.jpg 4.122

Kniha prachu 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

The Secret Commonwealth, 2019

Kniha Tajné společenství

rarášek
12.11.2021

Tak se mi konečně podařilo dočíst do konce i druhý díl Knihy prachu. Velice jsem se na tento díl těšila, ale jak jsem ji začala číst, tak se vždy našlo něco, kvůli čemu jsem ji musela odložit a to mě hodně frustrovalo. Nakonec jsem se k ní vrátila s tím, že jsem každý den přečetla alespoň jednu kapitolu. Myslím, že díky tomu jsem si alespoň knihu víc užila a vychutnala si ji. :) V tomto díle se vracíme už k dospělé Lyře a jejímu Pantíkovi, ale oba mezi sebou mají dlouhotrvající při, která je velmi užírá. Nakonec to pro oba vyústí k velké dobrodružství, během kterého se Lyra dokonce ocitne i v Praze. Objevilo se zde hodně filosofie i Magisteria, což bylo rozhodně zajímavé. Narazila jsem na části, které se mi zdáli zdlouhavé, ale když na ně pohlédnu, tak měly v příběhu své místo. Po dočtení už se nedočkavě těším na třetí díl. Musím prostě vědět, co je to za místo, kam Lyra a všichni ostatní, míří. :)

Epes
24.10.2021

Mrzí mě, že se Pullman v dalším díle až příliš soustředí na politikaření a zabředává do filozofie - tím se knihy postupně vzdalují dětskému čtenáři. Také že už v 2. a 3. pokračování není a nebude žádný dětský hrdina. Kniha Prachu mi přišla mnohdy nastavovaná - např. pražské dobrodružství bylo zbytečně detailní dějovou odbočkou, ačkoli je samozřejmě zajímavé (a místy úsměvné) číst o našich reáliích v textu anglického autora.

Šebestová3
22.09.2021

Bavila mě víc než první díl...

Deia
23.08.2020

Na túto knihu som sa veľmi tešila, trilógia Temné hmoty patrí k mojim obľúbeným a aj prvá časť Knihy prachu sa mi páčila. A páčila sa mi aj táto časť, až keď nie až tak ako som čakala. Kniha sa mi čítala dobre, svet a aj postavy sú zaujímavé. Čo mi trochu vadilo je to, že podľa mňa bolo v knihe až príliš veľa „odbočení“ od hlavného deja a že tam bolo mnoho epizódok, ktoré mi trochu vadili. Tiež som čakala, že podobne ako v prvej knihe, bude príbeh uzavretý, ale nie, takže veľmi by sa mi zišla ďalšia časť :D. Páči sa mi ako autor do knihy zakomponoval aj problémy dnešného sveta – náboženstvo, migráciu, rôzne nepokoje... Tiež sa mi páči, že kniha nadväzuje na pôvodnú trilógiu a Lyra často spomína na niektoré udalosti, je to také príjemné oživenie a tiež je preto lepšie si najprv prečítať Temné hmoty.