Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové

Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32073/tajne-dobrodruzstvi-charlotte-bronteove-32073.jpg 3 40 10

Legendární autorka Laura Joh Rowlandová v hlavní roli epického trilleru... Tajné dobrodružství Charlotte Brontëové je epickým thrillerem s legendární autorkou 19. století v hlavní roli. Tato kniha vás vezme na jízdu po viktoriánské Anglii od nejhlubší žumpy po navoněné paláce, a to s hrdinou, který v sobě kombinuje pana Rochestera a agenta 007, a padouchem, jehož ďábelské plány ohrožují britské impérium v samotných základech. Charlotte Brontëová je vržena po hlavě do vzrušujících dobrodružství a vášnivé lásky, jež ve skutečnosti nikdy nepoznala, ale tajně po nich bažila.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Plus

The Secret Adventures of Charlotte Brontë , 2008

jitka6072
jitka6072
09.11.2019 4 z 5

Mám ráda Janu Eyrovou, a tak mě zaujala kniha, v jejímž názvu figuruje jméno autorky. Mohu říci, že knihu jsem četla poprvé jedním dechem, podruhé hlavně proto, že se mi zastýskalo.

Galadwen
Galadwen
12.04.2018 4 z 5

Docela zajímavý thriller zasazený do poloviny 19. století. Protože jsem předtím četla Janu Eyrovou, pobavilo mě, jak autorka a překládající strefili styl Charlotte Bronteové i podobnou atmosféru, jako má ve svých knihách (teď myslím společenské klima, předsudky apod., ne dějové schéma).

sabanka
sabanka
27.04.2016 odpad!

Dříve by to asi bylo hrozně napínavý, ale dnes ? Málokdy se stane, že by se mi u čtení zavírali oči z důvodu nudného děje.

Vojslava
Vojslava
14.11.2015 4 z 5

Čtivá a hezká kniha. Sice jsem pořád musela myslet na zásady Otce Browna a roli Číňanů v poctivé detektivce, ale jako poctivá fikce to bylo poměrně zábavné. Líbilo se mi to stejně jako ostatní autorčiny knížky.

jaja1989
jaja1989
14.05.2015 odpad!

Myslím, že autorka by se měla držet toho, co jí jde líp a viktoriánská Anglie to není, zato Japonsko a Sano je nej!!!!!!!!

Teraka
Teraka
19.04.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla životopis sester Bronteových "Chuť soužení" a musím podotknout, že tato fikce vychází z faktů a tudíž, se stává velmi věrohodným příběhem, který by se mohl Charlotte stát. Styl byl velmi čtivý a charakter Charlotte věrně vystižený. Tato čirá fikce ve mě vzbudila chuť ověřit si fakta a zjistit více o sestrách Bronteových. Určitě doporučuji.

Ilona
Ilona
22.02.2014 4 z 5

Pěkná knížka, neobvyklým stylem napsaná, prolínání fikce a skutečných faktů ze života Charlotte Bronteové. V každém případě je to ale román, žádný životopis.

Marika Vanova
Marika Vanova
03.10.2013 5 z 5

Super čtení, mám ráda detektivky z období 19.století. A když to je fikce, tak to mohlo mít i ten happyend, no třeba jindy...

bookcase
bookcase
09.06.2013 4 z 5

Zajímavě podaný fiktivní příběh Charlotte Brontë. Čtivě napsán, přesně v jejím stylu.

WEIL
WEIL
18.09.2011

O Charlotte Brontenové si taky kdejaký literát dělá podivný obrázek. Využívá toho, že je už dlouho po smrti.

Anglie 19. století dobrodružství

Laura Joh Rowland