Tajné deníky Charlotty Brontëové

Tajné deníky Charlotty Brontëové https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212577/mid_tajne-deniky-charlotty-bronteove-212577.jpg 5 42 12

Jistě by si mnozí přáli, aby slavná anglická spisovatelka Charlotte Brontëová po sobě zanechala utajovaný deníček – a proto je více než chvályhodné, že oblíbená Syrie Jamesová popustila uzdu své fantazii a na základě fiktivního nalezení zápisků vytvořila zdařilou, mimořádně čtivou knihu.

Noisette73
Noisette73
13.10.2020 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih co jsem kdy četla, sestry Brönteovy a syrová vřesoviště, to je úžasná kombinace.

lapagerie
lapagerie
23.05.2016 5 z 5

Charlotte Brontë je ikona, a proto jsem si ráda přečetla i její fiktivní deník od Syrie James. A byla bych i ochotná uvěřit, že deník je pravý :) Knížku jsem ráda zařadila do knihovny a ráda se k ní občas navracím.

Káča2015
Káča2015
17.12.2015 5 z 5

Knížky Syrie James jsem objevila až letos. Ježíšek mi je už všechny veze, těším se, že je budu mít všechny doma pod střechou. Tajné deníky, Ztracené memoáry a Dracula se zařadí do mé top ten klasiky, kterou je potřeba jednou za rok provětrat.

elleyne
elleyne
24.06.2015 5 z 5

Již dříve jsem četla Ztracené memoáry Jane Austenové, a i když se mi kniha líbila, tato jí daleko předčila. Je pravda, že je trochu rozvleklá, ale druhou půlku jsem přečetla během večera a bylo to pro mě velmi emotivní.

Viky.Tejralova
Viky.Tejralova
26.12.2014 5 z 5

Charlotte je mojí nejoblíbenější autorkou a když jsem viděla tuhle knihu, nemohla jsem odolat. Bála jsem se jak to asi bude napsané a jestli to bude čtivé, ale bylo to naprosto dokonalé... Tolik informací a tak úžasně podané, moc mě to zaujalo a bavilo!! :-)

Petra Ďat
Petra Ďat
15.12.2014 2 z 5

Kniha se mi libila i když někdy tam bylo zbytečně moc popis krajiny a toho a toho přes celou stranu.Tohle vynechat a je to zajímavý životopis schovaný do hezkého příběhu.Nejvíc se mi líbily pasáže z internátní školy a pak z Bruselu. V hodně úryvcích jsem viděla shodu s některými Charlotinými knihami a jsem ráda že jsem zjistila čim se inspirovala.Taky se mi libilo že v knize bylo hodně autorových vysvětlivek.

Teraka
Teraka
22.04.2014 5 z 5

Velmi čtivá podoba životopisu slavné autorky, která se podrobněji zabývá vývojem jejího vztahu s manželem Arthurem a to vše na pozadí jejího pohnutého životního příběhu, který čtenáři odhaluje, odkud čerpala inspiraci a náměty pro své úchvatné romány.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

Tiama
Tiama
26.03.2014 4 z 5

Knížka na mne působila převážně depresivně, přesto jsem neměla nutkání ji odložit, ale spíš co nejrychleji ji dočíst. I když vím, že každá doba má něco, v téhle bych žít nechtěla - určitě ne na místě Charlotty.

budíček
budíček
07.02.2014 4 z 5

Hodně povedená směsice fakt a fikce a zajímavý pohled do života této autorky psaný formou velmi čtivého příběhu. Hodně věcí z jejího života jsem nevěděla, tak to bylo opravdu velmi zajímavé čtivo. Musím uznat, že byť jsem nečekala, že by mě knížka tak chytla, tak mít víc času, přečetla bych ji jedním dechem, protože se od ní jen velmi těžko odtrhávalo...

Lauralex
Lauralex
08.09.2013 4 z 5

Hodně chytlavá, zajímavá a pěkná knížka! Moc mě bavila a vtáhla do děje, četla se v podstatě sama, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Charlottinu Janu Eyrovou miluju, takže jsem ráda, že jsem si mohla přečíst, jak to s jejím psaním bylo a vůbec se něco dozvědět o sourozencích Brontëových, a nejen o nich. Rozhodně si zaslouží takto dobré hodnocení.

miriama
miriama
10.06.2013 5 z 5

Stejný námět jako u knihy Chuť soužení, ale tato mě ještě více vtáhla do děje. Moc pěkné čtení.

iška
iška
30.04.2012 4 z 5

Podobná tématika jako u knihy Chuť soužení, alůe tento titul mě vtáhnul v podstatě více. Člověk se o sestrách Bronteových hodně dozvěděl a přitom se to báječně četlo.

Kniha Tajné deníky Charlotty Brontëové je v