Tajné dějiny Evropy 3

Tajné dějiny Evropy 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35382/mid_tajne-dejiny-evropy-3-UAS-35382.jpg 4 29 2

Tajné dějiny Evropy série

< 3. díl

XX. století. Třetí díl trilogie uzavírá komplexní pohled na skrytou tvář evropské historie. Autor v něm upozorňuje na často podceňovaný vliv tajných společností a výjimečných postav na historické události 20. století. Poodhaluje tajemství známých osobností, jako byli Rasputin, Hitler, Hess, Mucha, Kupka či Jung, ale i méně známých jmen, jako jsou Crowley, Gurdjieff, Roerich, Messing či Meyrink. Odkrývá skrytou roli nejen rosenkruciánských a zednářských organizací, nýbrž i Vatikánu a evropských mocenských dynastií. Ukazuje pozadí dvou světových válek a některé méně známé skutečnosti takzvané studené války.... celý text

tenax
14.08.2013 2 z 5

Tento díl byl pro mě zklamáním. Kromě několika málo známých faktů je z převážné části založen na filozofických úvahách o přirozeném civilizačním vývoji a skrytém pozadí historických událostí. Obtížné čtení.

maryzka
26.04.2012 5 z 5

Koho zajímá okultiskus tak pak hurá do čtení byla jsm překvapena myslela jsem si že svastika byla německa ale pak se ukazalo že je to jinak