Tajná medicína čarodějek: (Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě) https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481603/bmid_tajna-medicina-carodejek-samanske-t-eaC-481603.jpg 5 8 2

Tato kniha nabízí vhled do fascinující oblasti historie naší kultury a lékařství: do léčitelského umění čarodějnic, k „alternativním“ praktikám zakázaným, zavrhovaným, potlačovaným státem i církví. Čarodějná medicína je bouřlivá, nekontrolovatelná a vzpírá se tradičním pořádkům. Nahání strach, neboť rozhoduje o životě či smrti. Čarodějná medicína je kultem – šamanským léčitelským kultem, týkajícím se posvátných, tj. účinných bylin. Přináší uzdravení a ještě mnohem více: radost a poznání, opojení a mystické vhledy. Spolu s autory podnikneme výpravu, jejíž pátrání nás zavede k prapůvodu léčitelského umění – skrze antickou mytologii k léčitelce lidstva, uznané církevními úřady, a odsud dál ke ztělesnění smyslnosti a nakonec k travičce. Kniha otevírá dveře ke skryté a potlačované moudrosti čarodějné medicíny a ukazuje cesty, jak znovu využít léčivé rostliny našich předků. V nakl. Volvox Globator vyšlo pod názvem Čarodějná medicína.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Hexenmedizin: Die Wiederentdeckung einer verbotenen Heilkunst - schamanische Traditionen in Europa , 1998

medialstar
11.03.2022 5 z 5

Kdo chce bádát hlouběji k tématu bude nadšen. Kdo však bude zklamán je čtenář, který chce "rychlé" informace. Tady si vyhraďte opravdu dostatek času, neb čtení je to pomalé, až studiu se podobající. :-) Odměnou je však blaženost z nově poznaného.

KetrinZel
24.01.2016 5 z 5

Doporučuji všem, kteří mají rádi rostliny a dějiny. Je to opravdu barvitý průřez kulturou a vývojem společností v různých zemích a různých dobách. Zajímavý náhled na vývoj křesťanství a procesy s čarodějnicemi. V poslední části jsou dokonce rozebírána umělecká díla (obrazy, rytiny), která znázorňují "čarodějnice". Celou dobu, po ketrou jsem knihu četla, jsem si pokládala různé otázky i o tom, v čem se naše doba liší nebo se snad neliší. A kdo je vlastně čarodějnice? Kdo dal vlastně tomuto názvu ten hanlivý až zlý podtext. Není to jen žena, která ovlivňuje děj kolem sebe a protože tomu druzí nerozumí, tak ji přisuzují čarodějnou moc. Ráda s někým povedu diskuzi na toto téma. Zajímá mi Váš názor.

bylinkářství léčitelství čarodějnictví homeopatie alternativní medicína šamanismus aromaterapie, léčba vůní

Autoři knihy

Christian Rätsch
německá, 1957
Wolf-Dieter Storl
německá, 1942

Kniha Tajná medicína čarodějek: (Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě) je v