Tajná ložnice

Tajná ložnice https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5574/bmid_tajna-loznice-VNz-5574.jpg 4 178 33

Lea Carsonová se se svými rodiči přistěhuje do starého podivného domu ve Fearově ulici. Nejpodivnější na něm je tajná ložnice v podkroví. Je zavřená a zapečetěná už stovku let, neboť se v ní kdysi odehrálo tajemné drama končící vraždou. Ale Lea slyší, jak v tajné ložnici kdosi chodí a rozmlouvá a záhada ji znepokojuje. Někdo – nebo něco – na ni uvnitř čeká. Otevře Lea zapečetěné dveře? A co se stane?... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The Secret Bedroom , 1991

rafan65
22.01.2024 3 z 5

Rozhodně to není žádný velký kumšt který člověka posadí na zadek. Na druhou stranu obsahuje kniha pasáže ve kterých se děj docela rozjede a má spád. Takže tři hvězdy jsou dle mého názoru maximum které podtrhuje můj názor na tuto knihu.

twigxi
23.09.2023 2 z 5

Precteno do Ctenarske vyzvy. Typicka edice Stopy hruzy. Zadne velke napeti, spis takovy beckovy horor. Cte se rychle, ale po precteni uz si druhy den clovek ani nepamatuje o cem byla.

StrYke
28.08.2023 5 z 5

Tajná ložnice je jen dalším důkazem toho, že R. L. Stine je mistrem dětského hororu. Kniha obsahuje nespočet zvratů, kvůli kterým se od ní lze jen velmi obtížně odtrhnout. Přestože je v lecčem klišovitá a čpí zní béčko, samotný závěr je mile překvapivý. Opomenu, že edice Stopy hrůzy i tento konkrétní díl je pro mě těžkou nostalgií. Stejně musím objektivně napsat, že jde o výborný horor pro mladší čtenáře a o zábavnou a skvěle napsanou jednohubku pro dospělé.

uzivatel83509
02.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Krásná knížečka plná napětí! Konec překvapil, což se ani, u R.L.Stine, nedivím :-)
A to převtělení Catheriny, která se prostě jen snažila dostat ven... super čtení na jeden večer!

n.ezn.amy
07.05.2023 3 z 5

Když se Lea Carsonová nastěhuje s rodiči do domu, který koupili, najde na podkroví zavřené dveře odkud slyší podivné zvuky. Otevře ty dveře někdy a dozví se co se tam tehdy stalo anebo opatrnost bude silnější?Tak tohle je tak trochu nostalgie na tuto edici, která zde začala vycházet počátkem devadesátých let. Za mě spíše než klasický horor je to příběh pro mládež s nádechem tajemna.

lucie2169
08.01.2023 4 z 5

Edici Stopy hrůzy jsme s holkama hltaly někdy před třiceti lety. Náhodou jsem nedávno objevila na zastávce, děsnej škvár, ale nemáte-li přehnaná očekávání, můžete si příjemně ukrátit čekání na autobus. Jediným mínusem bylo 5 chybějících stránek, pochopitelně v tom nejnapínavějším místě :)

pedroK
06.09.2021 5 z 5

To už je skoro třicet let, co jsem to četla a pamatuju si, jak mě pohltila! A pak celá Fear Street!!

Ayna
31.07.2021 5 z 5

Dost dobrá knížka (na Stopy hrůzy, samozřejmě to není žádná vrcholová literatura). R. L. Stine horory pro puberťáky fakt umí a tenhle býval jeden z mých top. Ani nevím, kolikrát jsem to jako malá četla, a jako oddechovka se to dá i v dospělosti.

E.Wictoria
26.06.2021 4 z 5

Velice zajímavé, mile mě překvapil závěr který jsem opravdu neočekávala.

BarkaS
21.06.2021 3 z 5

R. L. Stine je jednooký mezi slepými. Jeho příběhy jsou v sérii SH jednoznačně nejlepší. Bohužel leccos zůstalo ztraceno v překladu. A těch chyb a hrubek je v té útlé knížce tolik. Příběh ucházející. Jednohubka.

Martin82
15.06.2021 4 z 5

Tento příběh byl OK, napětí a strach do 2/3 příběhu, po odhalení tajemství se příběh už trochu vlekl, ale když porovnám předchozí 3 díly serie Stopy Hrůzy, tak je to bezpečně zatím nejlepší knížka. 80%.

edith79
09.06.2021 5 z 5

Tak jsem se rozhodla, že si trochu oživím tuhle moji milovanou sérii, která narozdíl ode mě nestárne. Ovlivněná knížkami Darcy Coates jsem začala touto milou duchařinou. Trochu jsem se bála, že ta atmosféra bude pryč, ale nebyla. Moc jsem si ten příběh užila. Stopy hrůzy forever.

Cryptkeeper
08.04.2021 4 z 5

Parádní a svižná jednohubka. Člověk se rychle začte do děje,které vyvrcholí mrazivým odhalením. Ted už jen pozor na to,jaké dveře otevřeš ;)

danny_21
26.01.2021 3 z 5

Tak až v pátém dílu této edice z Fear Street se podařilo dostat z podprůměru o patro výše a Tajná ložnice v podkroví domu na této báječné ulici nemá pachuť až céčkového braku jako předchozí kousky. Čekám jen, kdy se změní šablona strašené, hysterické středoškolačky vs přízraky nebo psychotici toužící po zmocnění se jejich tělesných schránek - 55 %

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Jedna z mých velmi oblíbených knih přečtená mezi prvními. Hrozně jsem se bála, hlavně té Catheriny, jak vstupovala do té Ley. Fuj, úplně jsem se s Leou ztotožnila a bylo mi z toho mdlo. Fakt mně tenhle příběh dostal.

Seabeast
04.07.2020 4 z 5

Rozjezd je poněkud delší než jsem čekal, ale dávkování napětí je o to zajímavější. V podstatě větší akce se dočkáte až na posledních stránkách, ale ve výsledku fajn příběh, i když docela předvídatelný.

eliska-n
22.08.2019 5 z 5

Pokud máte doma puberťáka, tak doporučuji, abyste mu koupili z nějakých bazárků počáteční knihy Stopy hrůzy nebo podobnou knihu od Zuzany Černé Tajemství. Já sama jsem Stopy hrůzy hltala celou pubertu. Nyní jsem koupila tuto knihu puberťákovi z naší rodiny a celé prázdniny mě otravuje, že chce další. Dokonce se mi podařilo v antikvariátu zakoupit několik dalších knih, ale jsou již těžko k dostání. Díky tomu se přes léto dobrovolně četlo...a s jakým nadšením!

Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Knihu jsem původně jako mladší našla u babičky v knihovně. Darovala mi ji jako dárek.
Přečetla jsem ji na "jeden dech" a četla jsem jsi asi už 4x. Patří mezi mé oblíbené a nedala bych na ni dopustit.

Verunka289
14.07.2018 4 z 5

Jedna z těch strašidelnějších ze série Stopy hrůzy, a to i po letech :)

hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Jako malej bych tomu dal 6 hvězdiček z 5 :) Ale po letech to vidím tak na 3,5 (max 4). Napětí se trošku vytratilo, ale byla to pěkná nostalgie :)

dveře staré domy

Robert Lawrence Stine