Tajná historie Moskvy

Tajná historie Moskvy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25420/bmid_tajna-historie-moskvy-bK6-25420.jpg 3 18 6

Každé město má svá tajná místa. Moskva v bouřlivých devadesátých letech 20. století není výjimkou; její občané hledají bezpečí ve světě pod ulicemi – v temném obrovském světě magie, plačících stromů a ptáků albínů, kde pohanská božstva a další obyvatelé vyprávějí své příběhy a šeptají podivné pohádky těm, kdo chtějí naslouchat. Galina je mladá žena, kterou postihla – podobně jako všechny její vrstevníky – zločinnost a nezákonnost nového Ruska. Uprostřed tohoto chaosu se její sestra Máša promění v kavku a uletí pryč. Galina se spojí s Jakovem, policistou vyšetřujícím pohřešované občany. Jejich pátrání je zavede do podzemní říše zakrývaných pravd a archetypů, ocitnou se mezi realitou a mýtem, mezi minulostí a současností, mezi hrdostí a zradou… v temné historii Moskvy.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Triton

The Secret History of Moscow , 2007

Sirina
10.01.2021 3 z 5

Tohle je kniha, od které jsem čekala trochu víc. Jako jo, člověk se zasměje. Obzvlášť, když vesmírné krávě někdo nadává do bifteku, i když to si může dovolit asi jenom Kostěj Nesmrtelný. A taky je tu spousta pohádkových postav v trochu jiné formě, než je známe, ale i tak mě ta knížka oslovila jen napůl, takže tři hvězdičky musí stačit.

Finn69
19.11.2016 3 z 5

Je to zajímavá městská fantasy z Ruska, čili kniha jakých zas tak moc není. Potkáte tam řadu postav z ruských pohádek, dokonce i nějaké ty známé z Nového Krobuzonu (konečně vím, kde vzal Miéville voďanoje). Vlastně se mi to líbilo.
Víc než tři hvězdy nedám jen proto, že jsem četl vynikající Nesmrtelný příběh od Catherynne M. Valente, což je sice podobné prostředí i styl, ale nejméně o dvě hvězdy vyšší level.

bikerbm
24.03.2013 1 z 5

Tak po dlouhé době kniha kterou jsem nebyl schopen dočíst!Vydržel jsem to cca do dvousté stránky a pak jsem to vzdal jako ztrátu času.Taková nějaká slátanina bez příběhu,který zaujme a podrží.Podzemí Moskvy snad v jiné dimenzi ,které je obydleno komunistickými disidenty,utečenci z různých století,mrtvý-živý gangster a mezi nimi pohádkové postavy jako věčně opilý a vulgární Děda Mráz,vesmírná kráva Zemun,Kostěj Nesmrtelný... No,docela děsběs...

Miss Utahraptor
13.01.2013 5 z 5

„Tak se na to podívej, pomyslela si, už mluvím v zatracených hádankách. A chci poradit od mluvící krávy. A povídám si s ptáky a kočkami. Je to dobře, že moje schizofrenie je na ústupu.“

Zpočátku jsem myslela, že jsem si nadělila dobrou, leč průměrnou knížku. Jak jsem se však dostala za polovinu, můj názor se zlepšoval a zlepšoval. Ne, nejde o žádné převratné dílo. Nic takového nečekejte. Mně se to ale takovým zvláštním způsobem líbilo, takže i přehlédnu nepřesný překlad některých slov a pár chyb tisku. Hodnotím plným počtem.

P.S.: A nejlepší byl Mrazík. Nastěnka by se divila.... :D

maaca
06.06.2011 3 z 5

Výborný námět. Lidé měnící se v ptáky, celá ta podzemní pohádková říše. Ale celkově mě kniha moc nebavila. Příběh mi přišel takový nemastný, neslaný.

pajonek
10.04.2011 4 z 5

Krása nesmírná?? a máme tu netradiční pohled na Kostěje nesmrtelného, Jelenu ale i Timura Beje a dokonce Dědu Mráze.......... zajímavá scifi - 90% ji sluší

Moskva podzemí městská (urban) fantasy

Autorovy knížky