Tajemství zlatého koně

Tajemství zlatého koně https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7208/bmid_tajemstvi-zlateho-kone-JTd-7208.jpg 4 58 6

Kniha obsahuje dvě povídky. Tajemství zlatého koně černobíle (barevně vyšlo v prvních třech dílech Komety, sedlačka s plochým hrudníkem, v této knize je typicky saudkovská prsatice). Trať se ztrácí ve tmě (černobíle).

azzies
14.05.2020 5 z 5

Kniha Tajemství Zlatého koně je komiks, který ukazuje, proč jeho autor patří do Síně slávy komiksů.
Originální příběh (který, pravda sem tam trošičku nedává smysl, asi jako spousta věcí z té doby) je přetaven díky kresbě v zábavné čtení. Rozložení panelů se dynamicky mění podle potřeby vypravěče, který s ním ale umí pracovat a ví, proč a kdy rozložení měnit. Čtenář se v kresbě neztrácí, naopak, je vtažen do děje a posouván neustále kupředu. Spousta panelů stojí ale za znovu přečtení a prohlížení. Mistrova kresba je plná (někdy šílených) nápadů, vtípků a narážek, které jsou ale vkládány promyšleně a mají svoje opodstatnění.
Jedna z mála knih, kterou, kdybych musel, tak bych navrhnul, jako povinnou školní četbu.
Klobouk dolů.

Azmodan
06.03.2019 5 z 5

Kvůli tomuhle jsem jel do Koněpruských jeskyní, abych to prostředí viděl na vlastní oči. Jeskyně nic moc (zvlášť když člověk před tím navštívil Moravský kras).
Nicméně tento příběh se mi líbí a kresby Káji Saudka ještě víc!!! Doporučuji!
(V mém případě čteno v Kometě)

Disease
25.07.2016 4 z 5

Klasický Saudek, včetně slabších scénářů a občas poněkud infantilního humoru.

varanbooks
25.06.2015 2 z 5

Saudek je vlastně tragická postava - komiksový kreslíř s talentem od Boha a smůlou na mizerné scénáře.

Kapis
06.01.2014 4 z 5

V kometě se mi to koloravané líbilo mnohem více, celkem mě to aji ovlivnilo, některé scény si pamatuju právě z těchto klukovských letech. Chodbu jsem četl poprvé, do sbírky Saudkovek nutnost. Ty spousty drobných detailů. Kája je borec.

Ikkju
26.10.2012 4 z 5

Kde je můj poklad! Kde jsou mé měďáky! Kde je můj klid.. Rád vzpomínám na radost ze čtení o zajímavém tajemství z Koněpruských jeskyň. A kopii padělané mince mám snad i kdesi doma...