Tajemství velikonoční radosti

Tajemství velikonoční radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113390/bmid_tajemstvi-velikonocni-radosti-65cf96e0d78f5.jpg 5 5 1

Padesát duchovních inspirací. Velikonoce jsou svátky radosti, které touží přinést lidem světlo a radost do všedního dne. A přesto známe spíše „křížovou cestu“ než „cestu vzkříšení“. Jak ale máme Velikonoce slavit a vychutnat svou radost? V této publikaci nám Anselm Grün předkládá úvod do velikonočního tajemství. Naznačuje svět symbolů tohoto svátku a jeho fascinující postavy a 50 impulsy a návrhy konkrétních cvičení pomáhá každému, kdo chce utvářet svůj všední den ve světle Velikonoc.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Osterfreude auskosten , 1999

Jana512
Jana512
30.04.2021 5 z 5

Tato publikace obsahuje zamyšlení nad událostmi po Zmrtvýchvstání Pána. Jsou rozvržena tak, že na každý týden velikonoční doby se vztahuje jedna z událostí po zmrtvýchvstání. Např. první týden - nás uvádí zamyšlením o vzkříšení - jak je popisuje Písmo svaté. Druhý týden se věnuje setkání se Vzkříšeným (emauzští učedníci, Ježíš uprostřed učedníků, společenství s Ježíšem u stolu); Třetí týden se zamýšlíme nad setkání Magdalény se zmrtvýchvstalým Ježíšem; čtvrtý týden zachycuje setkání Tomáše s Ježíšem, pátý týden se setkáváme s Ježíšem při ranní hostině po neúspěšném nočním rybolovu; další týden se zamýšlíme na odchodem Ježíše do nebe při nanebevstoupení a co to znamená pro nás. Sedmý týden je přípravou na seslání Ducha Svatého a vrcholící událostí jsou Letnice, kdy Duch svatý naplňuje člověka.
Kniha nás vede k hlubšímu prožití velikonoční doby a radosti ze zmrtvýchvstání. Autor, známý benediktin, píše: "Je důležité kráčet cestou vědomě vzkříšení se stále větším elánem, svobodou, radostí a láskou, Kdo jde vědomě cestou vzkříšení, prožije základ křesťanské víry, tajemství smrti a vzkříšení Ježíše, Kristova nanebevstoupení a Seslání Ducha svatého... Přeji, aby Tě cesta vzkříšení vedla k plnosti života. "

Velikonoce víra duchovní život biblické citáty Nový zákon

Anselm Grün
německá, 1945
2009  85%Deprese jako šance
2000  90%Každý má svého anděla
2005  83%O mlčení
2002  98%Poselství shůry
2017  79%Svět bez Boha

Kniha Tajemství velikonoční radosti je v