Tajemství opuštěného domu

Tajemství opuštěného domu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188/bmid_tajemstvi-tajemstvi-opusteneho-domu-rm3-188.jpg 4 125 7

Tajemství série

V dalším volném pokračování dětských detektivek se opět setkáváme s pěticí malých „pátračů“. Pip, Bětka, Larry , Daisy a Špekoun se tentokrát pustí do řešení opravdu strašidelné záhady! Do Peterswoodu přijíždí synovec místního policisty, pana Goona, Ern. Je posedlý záhadami a naši přátelé pro něj vymyslí prvotřídní tajemství a pošlou ho po falešné stopě. To ale ještě sami netuší, že Ern narazí na něco skutečně tajemného… Děti se dostanou do mnoha choulostivých situací a případ opuštěného domu nakonec – jako ve správné detektivce – překvapivě vyřeší.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Mystery of the Hidden House , 1946

pepa4081
pepa4081
24.12.2021 5 z 5

Další, tentokrát hodně dlouhá, série od Enid Blytonové. První díl mi trochu vadila přezdívka špekoun a nepříjemný pan Goon, ale rychle jsem si zvykl a jako vždy jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

nikikostadinova
nikikostadinova
10.11.2019 4 z 5

Tento díl jsem četla ještě na prvním stupni ZŠ. Teď se k tomu vracím, beru to z jiného pohledu a pořád je to fajn.

Vendula39

Moc hezká kniha

mySaints
mySaints
08.08.2013 5 z 5

Enid Blytonová ve mně v dětství vyvolala touhu číst, která mi navždy zůstala. Z její série "Tajemství" se mi stále v hlavě honí útržky, jako kdybych sama Špekounova a spol. dobrodružství prožívala. A to se jen tak nějakému autorovi nepovede, že si v sobě jeho knížku uchováte celý život. Pro děti dokonalé :)

Cyanine
Cyanine
29.06.2013 5 z 5

Snad nejlepší ze série.

RadunkaH2112
RadunkaH2112
07.01.2012

Pěkná kniha :-) Četla jsem jí už před rokem, ale přesto jí mám živě v paměti