Tajemství neviditelného lupiče

od:


KoupitKoupit eknihu

Špekoun, Larry, Daisy, Pip a Bětka řeší tentokrát hned dvě vloupání. Lupič po sobě sice zanechává spoustu výrazných stop, ale z místa činu uniká, jako by byl neviditelný... Do pátrání se pouští také nadmíru nešikovný místní policista, pan Goon. Nejsou mu však platné ani prapodivné převleky, ani vědomosti čerstvě načerpané v doškolovacím kurzu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32584/tajemstvi-tajemstvi-neviditelneho-l-Xqc-32584.jpg 4.485
Série:

Tajemství (8.)

Orig. název:

The Mystery of the Invisible Thief (1950)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Počet stran:150
Překlad:Jiří Strnad
Ilustrace/foto:Jan Henke
Autor obálky:Jan Henke
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-00-00998-6
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Karnager
22. dubna

fajn knížka pro děti :)

msjadepaton
17.06.2017

Tentokrát tu hvězdičku odebírám trochu nespravedlivě. Nebylo tu totiž nic, co by mi vyloženě vadilo. Lupič nebyl z nebezpečných zločinců, náhody se držely v mezích a bylo tam několik opravdu vtipných scén (Špekounovo dobrodružství coby otrhaného vandráka bylo skvělé). Jenomže jsem zjistila, že si i po těch letech docela dobře pamatuji určité okolnosti případu a neustále mě otravovalo, že to v knize ještě nikoho nenapadlo. Přitom to nebyl nejjednodušší případ, který děti řešily, a nebyl první, kde jsem si pamatovala kdo nebo jak to udělal. Ale tady poprvé mě vyloženě rušilo od čtení, že někoho něco nenapadlo. I když v předchozím díle jsem měla podobné pocity ohledně té kocouří kůže, ale tak nějak jsem se s tím srovnala. Tady ne.
Jinak jsem ale spokojená.

reader.007
02.09.2016

Tak buď jsem se minula povoláním, nebo jsou tyhle dětské detektivky opravdu slaboučké jako čajíček, neboť jsem zase pachatele měla v podezření hned od začátku a o něco málo později i v jistotě. Každopádně tentokrát jsem se opravdu královsky bavila nad tím, jak partička zdatně mučí nebohého strážníka Goona. Kdyby to nebyl takový nafoukaný pitomec, skoro by mi ho bylo líto.

Eneo
02.08.2012

Série "Záhad" se mi líbila víc, celkově mi to přišlo takové sympatičtější.