Tajemství neviditelného lupiče

Tajemství neviditelného lupiče https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32584/bmid_tajemstvi-tajemstvi-neviditelneho-l-Xqc-32584.jpg 4 127 7

Tajemství série

Špekoun, Larry, Daisy, Pip a Bětka řeší tentokrát hned dvě vloupání. Lupič po sobě sice zanechává spoustu výrazných stop, ale z místa činu uniká, jako by byl neviditelný... Do pátrání se pouští také nadmíru nešikovný místní policista, pan Goon. Nejsou mu však platné ani prapodivné převleky, ani vědomosti čerstvě načerpané v doškolovacím kurzu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Mystery of the Invisible Thief , 1950

pepa4081
21.12.2021 5 z 5

Další, tentokrát hodně dlouhá, série od Enid Blytonové. První díl mi trochu vadila přezdívka špekoun a nepříjemný pan Goon, ale rychle jsem si zvykl a jako vždy jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

nikikostadinova
29.12.2019 4 z 5

Dávám hvězdičku navíc za to, že najít trošku kvalitní četbu pro děti je dost těžké.

JAnD
03.08.2019 4 z 5

Kniha nezklamala, opět zajímavá záhada, i když pachatele jsem odhadl již po třetině knihy.
Zajímavostí českého vydání je zjevná snaha přiblížit dobu děje časově čtenáři - nejméně na třech místech je věc, která v originálu z roku 1950 nemohla být:

1) Goon si říká, zda by mu nemohli přidělit mobilní telefon.
2) Kuchařka zapnula mikrovlnnou troubu (první pro domácnost byly na trhu v roce 1955, tedy 5 let po vydání knihy)
3) Plukovník se jede podívat do Normandie, kde se před 50 (sic!) lety před koncem války vyloďoval (to by odpovídalo roku 1994)

Karnager
22.04.2018 3 z 5

fajn knížka pro děti :)

msjadepaton
17.06.2017 4 z 5

Tentokrát tu hvězdičku odebírám trochu nespravedlivě. Nebylo tu totiž nic, co by mi vyloženě vadilo. Lupič nebyl z nebezpečných zločinců, náhody se držely v mezích a bylo tam několik opravdu vtipných scén (Špekounovo dobrodružství coby otrhaného vandráka bylo skvělé). Jenomže jsem zjistila, že si i po těch letech docela dobře pamatuji určité okolnosti případu a neustále mě otravovalo, že to v knize ještě nikoho nenapadlo. Přitom to nebyl nejjednodušší případ, který děti řešily, a nebyl první, kde jsem si pamatovala kdo nebo jak to udělal. Ale tady poprvé mě vyloženě rušilo od čtení, že někoho něco nenapadlo. I když v předchozím díle jsem měla podobné pocity ohledně té kocouří kůže, ale tak nějak jsem se s tím srovnala. Tady ne.
Jinak jsem ale spokojená.

reader.007
02.09.2016 4 z 5

Tak buď jsem se minula povoláním, nebo jsou tyhle dětské detektivky opravdu slaboučké jako čajíček, neboť jsem zase pachatele měla v podezření hned od začátku a o něco málo později i v jistotě. Každopádně tentokrát jsem se opravdu královsky bavila nad tím, jak partička zdatně mučí nebohého strážníka Goona. Kdyby to nebyl takový nafoukaný pitomec, skoro by mi ho bylo líto.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Série "Záhad" se mi líbila víc, celkově mi to přišlo takové sympatičtější.