Tajemství Elly a Michaela

Tajemství Elly a Michaela https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167604/bmid_tajemstvi-elly-a-michaela-2WJ-167604.jpg 4 364 71

Tajemství (J. Sorensen) série

Chtěla se stát někým jiným. A on chtěl, aby zůstala stejná jako dřív… Ella dříve nosila srdce na dlani, bylo jí všude plno a zvysoka kašlala na všechna pravidla. Pak ale nastoupila na vysokou a udělala za dřívějším životem tlustou čáru. Stala se z ní nová Ella, která dělá, co se od ní čeká, je smířlivá a pečlivě skrývá všechny své problémy. Jenomže se blíží prázdniny a Ella nemá kam jet. Leda domů. A tam hrozí, že všechno, co v sobě tak pečlivě pohřbila, znovu vyplave na povrch. Zvláště když vedle bydlí Michael. Je chytrý, sexy a sebevědomý. Dokáže se Elle dostat pod kůži jako nikdo jiný. Ví o ní všechno, zná její nejtemnější tajemství. Odjakživa ji miloval a teď je odhodlaný probudit v ní znovu takovou Ellu, jaká byla dřív. A je ochoten pro to udělat cokoli...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Secret of Ella and Micha , 2012

veverrka11
veverrka11
17.05.2021 3 z 5

Skvělá oddechovka, kde se občas řeší i vážnější témata...

uminaa
uminaa
17.10.2020 3 z 5

Hodnotím obe knihy naraz.
Ide o príbeh, do ktorého sa autorka snažila zapracovať témy, ktoré sú bohužiaľ reálne a často v reálnom svete prehliadané alebo zľahčované. Ale celkový dojem mi pokazilo zdĺhavé naťahovanie. Pokojne by stačilo trošku miestami ubrať zbytočné rozbroje medzi postavami a zas na druhej strane možno trošku viac rozvinúť problematiky, ktoré sa autorka rozhodla do deja zakomponovať.
Ale inak ide o oddychovku, ktorá sa ľahko a dobre čítala.
A celkom by ma zaujímalo, ako to bolo s Lilou a Ethanom ;)

Damonka12
Damonka12
21.06.2020 4 z 5

Skvělá oddechová kniha s něčím navíc.

malazluta
malazluta
13.06.2019 3 z 5

Nenáročný příběh u kterého se nemusí přemýšlet.

Mišule_11
Mišule_11
04.05.2019 4 z 5

Před čtením jsem očekávala oddychovou a čtivou knihu plnou lásky dvou, komplikovaný vztah s tajemstvím a řešení problémů nejen okolo lásky a přesně to mi také tato kniha dala! :)
Jinak bych jí asi ani nijak nedokázala popsat! Navíc končí, tak otevřeně, že Vás to ihned stáhne k tomu, aby jste sáhli po druhém dílu! Přesně jako já! :)

Lofda
Lofda
26.01.2019 3 z 5

Přiznávám, že s hodnocením váhám. Chtěla jsem něco jednoduchého a nenáročného, prostě vypnout mozek. A to jsem dostala. Jen už asi nejsem ta správná věková skupina, jejich starosti jsou mi vzdálené. Příběh se hezky čte, ale nic nového nepřinese. No a navíc končí tak, že asi budu nucena číst další díl ;-)

helenkan
helenkan
07.10.2018 4 z 5

Sice je to knížka pro mladší čtenáře,ke kterým už nepatřím,ale i tak si ráda přečtu o prvních láskách. Hezký romantický příběh pro chvíle pohody.

Kizi
Kizi
10.08.2018 2 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům před pár lety a hned jsem se do ní vrhla. Kniha je moc pěkná, má moc zajímavý příběh. Jako oddechovka je skvělá :)

speciale88
speciale88
18.04.2018 2 z 5

Kniha u které se nemusí moc přemýšlet, zajímavý děj, ale díky dvěma dílům moc utahaný. Čtení pro chvíle odpočinku.

niky.p
niky.p
26.03.2018 4 z 5

Pěkná knížka, velmi čtivá.

lucie2952
lucie2952
19.12.2017 2 z 5

Ze začátku mne kniha hodně bavila, ale ke konci jsem už přeskakovala stránky. Kniha mne rozhodně neoslovila. Chybělo mi tam nějaké pořadné drama. Tohle je taková oddychovka. Druhý díl si možná přečtu až nebudu mít co číst.

jani.ruzicko
jani.ruzicko
15.11.2017 4 z 5

Přišlo mi, že se toho tam moc nedělo (na druhou stranu, někdy méně - je více) a přesto stránky rychle ubíhaly... =) Určitě oddychovka, co neurazí =)

EvikU.
EvikU.
24.10.2017 3 z 5

Taková průměrná oddychovka. Není to ten tip knihy, kterou člověk nemůže odložit. Ale rozhodně neurazí.

MiliKry
MiliKry
23.10.2017 3 z 5

Pěkná knížka, oddychovka.

Folty94
Folty94
28.07.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Četla sem sama a za den jsem ji měla přečtenou.Děj mě naprosto vtáhl

Petruska200
Petruska200
28.06.2017 4 z 5

zajimave,ctive,na dovolenou super oddechovka

1casper
1casper
18.06.2017 4 z 5

Čte se hezky, sama, na dovolenou nebo relax idealní.
Vztah Elle a Michaela byl typická harlequine.

Ivanule
Ivanule
27.12.2016 3 z 5

No,co k této knize napsat,moc jsem v tom nemohla najít to Tajemství jak už název knihy zmiňuje,sice je to napsána celkem dobře,že od začátku se to točí kolem něčeho a až na konci nebo možná už v půlce knížky zjistíte,co to tajemství je,ale jak je už zmíněno je to pro cílovou skupinu náctiletých a já už věkem do ní nepatřím,ale kniha to byla v celku dobrá,tak pro to tři hvězdičky,ale pro mě jednou přečíst a stačí:)

alzbeta4340
alzbeta4340
14.12.2016 4 z 5

Pěkně psaný příběh první lásky, který bych doporučila všem náctiletým romantickým duším. Myslím, že mladší čtenářky může opravdu nadchnout, já už nejsem cílová skupina, nicméně musím uznat kvalitu a naplnění žánru.

ketvin
ketvin
23.11.2016 2 z 5

Nechápala jsem, proč má jedna kniha míň a druhá dost přes 80%, pořád nechápu, max 50% by měly mít obě, tedy ještě lépe, měla by to být jen jedna kniha a stejně by měla max 70%....

První kniha se mi četla docela dobře, jen tam nebyl naprosto žádný zvrat, žádná zápletka, žádné překvapení, konec přišel aniž by se cokoliv stalo....ale budiž. Holka a kluk. Jak to asi dopadne? Ano, přesně tak a nic se při tom nestane, o ničem. Jako dobrý, jestli se nudíte, chcete si přečíst o tom, jak se dva dají dohromady a nic jim při tom nebrání, zvedne to náladu a říkáte si, že druhý díl bude lepší.... Autorka oba hlavní hrdiny dobře popsala, dala jim složité životy, ale vůbec to nevyužila. Kdyby obě knihy spojila a dala tam nějakou zápletku, budiž, byla by to kniha na 70%, takhle jsou 2 knihy na nic.

Druhá kniha se mi ani dobře nečetla, autorka ukázala, že vlastně moc psát neumí, zvrat tam jeden byl, tedy zvrat to nebyl, prostě se něco stalo, naprosto nereálně a blbě popsaně a to asi mělo být to gró příběhu. Protože pak už se nic nedělo. Takže druhá kniha horší než první, protože už Vás to nic ani nebaví... Nevím no, četla jsem z této kategorie knih opravdu hodně děl, ale tohle jedno z těch nejslabších. Opravdu nechápu, co na to hodnotíte tak dobře, doporučuji třeba sérii Dýchání, když se Vám líbí tohle, tak si neumím představit Vaší reakci po dočtení něčeho opravdu hodně dobrého s DĚJEM :)

Nedoporučuji tuto autorku...

přátelství láska tajemství prázdniny léto vysoká škola nový začátek

Jessica Sorensen
americká, 1983