Tajemství anonymních dopisů

Tajemství anonymních dopisů

Pětice pátračů, Špekoun, Larry, Daisy, Filip a Bětka se znovu sešla o velikonočních prázdninách a brzy se zapletla do další záhady. Tentokrát se snaží vypátrat, kdo je autorem anonymních dopisů, které dostávají obyvatelé městečka Peterswood. Policista Goon, jenž se také snaží vyřešit tento případ, se opět střetává se Špekounem. Tomu se ale podaří nesympatického policistu dokonale zmást svými rozmanitými převleky. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177/tajemstvi-anonymnich-dopisu.jpg 4.473

Tajemství (4.)

The mystery of the spiteful letters (1946)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

msjadepaton

Jedna z mých oblíbených ze série, alespoň po novém přečtení. Bylo sice dost jasné, kdo je padouch, ale bavilo mě sledovat, jak k tomu děti dojdou, třebaže jim nakonec dopomohla naprostá náhoda, což byla asi jediná věc, která mě na tom moc nenadchla. Na druhou stranu je to dětská kniha, tak se asi víc čekat nedá.
Špekounovy převleky se zasloužily o některé z nejvtipnějších momentů knížky. On a Bětka jsou už od začátku mozky celé party a já je mám moc ráda.
Moc se tady hodnotit nedá. Prostě je to perfektní oddychovka, která se dá číst v jakémkoliv věku. Pro mě v sobě má notnou dávku nostalgie a ani po těch letech mě nezklamala.

buldozer5
23.10.2016

Jak už jsem u jedné knížek z této série uvedl, Špekoun mi je hrozně nesympatický. Chová se, jako by mu vše patřilo, je hrozně namyšlený a moc si dovoluje. Tato postava mi vždycky zkazí jinak suprové počtení.
Cose týče děje, tak tomu nemohu nic vytknout. Byl čtivý a hlavně napínavý.
Jen ten Špekoun mi fakt leze krkem:D

Lucka66
15.04.2012

Zajímavé počtení :)

Mike-Lány-88
25.08.2011

Vážně pěkně napsaná knížka.... :-)