Tajemství svaté krve

Tajemství svaté krve https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33277/bmid_tajemstvi-svate-krve-mT4-33277.jpg 4 63 13

Charlotte Hennesey série

Podtitul: Tři svitky, dvojí krev, jediná šance na záchranu světa Románový thriller, volně navazující na autorovu předcházející knihu "Tajemství Chrámové hory". Při vykopávkách v jeskyni v Judské poušti je nalezena tajná místnost, v níž je ukryta hliněná nádoba se záhadným hieroglyfem a třemi starověkými svitky. Dva vědci, kteří se o tento unikátní nález zaslouží, jsou však vzápětí napadeni neznámým mužem, který celou jeskyni vyhodí do povětří. Přibližně v tutéž dobu je proveden v jednom z amerických výzkumných ústavů útok na známou genetičku, která zkoumala údajné Kristovy kosterní pozůstatky, z nichž se jí podařilo vytvořit vzorek DNA s pozoruhodnými léčivými schopnostmi. Kromě těchto událostí dochází náhle ve Vatikánu i po celém světě k sérii vražd, únosů a tajemných úmrtí, a to jak v církevních, tak i ve společenských kruzích. Patrání po pachatelích vede k tajemné sektě Synové světla, která se v čele s fanatickým rabínem, potomkem biblických veleknězů, snaží vzkřísit památnou archu úmluvy, aktivovat její magické síly a vyvolat tak příchod posledního soudu a zároveň i nového království. Kromě napínavého děje přináší tento thriller i varování před náboženskou nesnášenlivostí i před zneužitím výsledků genetických výzkumů.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Jota

The Sacred Blood , 2008

m2056
14.09.2023 2 z 5

Kniha má děj co nenudí ale taky nepřinese nic zvláštního.

Arev122
09.02.2023 3 z 5

Akční thriller, kde se kloubí historické události s věrohodnou fikcí.

Jack Bauer
06.05.2022 2 z 5

Akčnější než první část, děj hned navazuje, čte se to velmi hezky, ale po vysvětlování Donovanovi jakým způsobem se Charlotte vyléčila z rakoviny jsem knihu přestal číst a v dalším pokračování nebudu.

pydla
16.04.2021 3 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako první Tajemství chrámové hory možná i o ždibec lepší, až na první půli knihy, která by za mne mohla být notně osekaná. Charlotte je unesena, protože v sobě má DNA Ježíše krista a její pomocí má být konečně nastolena pravda mezi Židy a Muslimy.
Druhá půlka knihy má spád, šmrnc i nádech tajemna. Přestože snižuji hodnocení o 1 hvězdičku, stála za přečtení.

DzordanoChruno
26.04.2020 5 z 5

Oveľa lepšie ako prvý diel (Tajomstvo chrámovej hory). Dej je priamočiary, má po celý čas spád, hrdinovia sú sympatickí, autor rozvýja zaujímavé alternatívne (niekedy až konšpiračné) teórie, prostredie je atraktívne. Až na pár naivít a zjednodušení, nad ktorými sa pousmejete, ale bez ktorých by kniha tohto žánru ťažko vznikla, je to výborné, pútavé oddychové čítanie.

jasněblond007
05.12.2018 5 z 5

Pěkné navázání na první díl se zajímavou dějovou linkou

Misa25
09.09.2016 4 z 5

I druhá kniha byla velmi zajímavá :) ale je pravda, že jsem si při hodně příležitostech říkala, že takový fanatici jako jsou v knize, jsou asi i ve skutečnosti...bohužel zrovna nečtu tuto knihu v pravý čas :(

TeaPeter
12.08.2016 3 z 5

Byla to docela dobrá kniha, která měla i pořádnou dávku takové té "thrillerové naivity", takže se dala snadno a hladce číst. Kdybych neměl přečtený předchozí díl, tak bych se v knize beznadějně ztratil a asi bych jí ohodnotil hodně nízko. Nosný motiv knihy mi v mnohém připomínal motiv knihy Kód zrození, která vyšla o nějaké dva nebo tři roky před touto knihou.

genie
18.11.2015 3 z 5

Knížky autora jsem četla tak trochu "naruby" - nejdřív se mi dostalo do rukou Tajemství morové jeskyně. Právě proto, že mě "morová jeskyně" tak nadchla, jala jsem se přečíst starší autorova díla Tajemství chrámové hory a Tajemství svaté krve ...
Bohužel "svatá krev" už mi tak nesedla. Možná proto, že pro mě nabírá příliš "fantaskního" charakteru (na předchozích dvou knížkách jsem si cenila hlavně toho, že si z velké části vystačily "bez kouzel" jen s historickými fakty, mýty a vědou). Navíc se mi konec neskutečně táhl - biblické monology, někdy zdlouhavé popisy Chrámové hory apod. ... Asi si dám na chvíli s podobnou tematikou "voraz".

Peti
17.11.2015

Jedná o knihu, která navazuje na Tajemství chrámové hory. Jelikož to je již delší dobu a mnoho knih jsem mezitím přečetla, dělalo mi ze začátku problém, dostat se do děje. Příběh se odehrává v několika liniích, které se na konci střetnou. Spousta mrtvých pro dobro a pro Boha... Dobré čtení, já bych uvítala, kdyby byla kniha delší a šla s popisy více do hloubky - bylo to na můj vkus příliš rychlé čtení na tak dobré téma.

čef
01.06.2014 5 z 5

Od této série jsem mnoho neočekával - zase záchrana lidstva, archa úmluvy - něco jako Indiana Jones? Proto jsem byl docela překvapen. Čtivý, napínavý příběh, kde čtenář mnohdy neví, co je pravda a co fikce. Nakonec mne to donutilo kvůli několika detailům podívat se i na zdroje. Fikce je zde ovšem dost, ale, alespoň pro mne, dobře podložené a uvěřitelné. Prostě dost zábavy a věrohodných informací v jednom balení.

ReacherJack
19.03.2013 4 z 5

Volnym pokracovanim by som tuto knihu nenazyval. Odporucam citat co najskor po knihe Tajemství chrámové hory, lebo priamo na nu nadvazuje. Po vyse dvoch rokoch som si len tazko na vsetko odkazovane z nej spominal...

Dandulka
30.05.2012 5 z 5

Super knížka! Volné pokračování Tajemství Chrámové hory. Obě vřele doporučuji!!!!!

Michael Byrnes
americká, 1970
2007  82%Tajemství chrámové hory
2017  80%Bounty
2011  80%Tajemství morové jeskyně
2009  80%Tajemství svaté krve
2008  78%Spící panna / Recept na lásku / Tajemství Chrámové hory / Ostrov

Kniha Tajemství svaté krve je v