Zákon bohyně Nemesis

Zákon bohyně Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/981/bmid_zakon-bohyne-nemesis-65c8a2b5c7545.jpg 4 21 4

Kuža007
09.03.2020 4 z 5

Myslím, že toto je docela slušné zakončení Mayovy série Tajemství starého rodu. Jsou tam sice nějaké ty nedostatky, např. na posledních stránkách lze dokonce spatřit antisemitismus, ale celkově bych tento závěr hodnotil kladně.

minirock
27.02.2020 3 z 5

Také jsem čekal nějaké velkolepé vyvrcholení celé ságy kde vítězové budou oslavováni a padouši po zásluze dojdou trestu, nic takového se ale nekonalo. Vše bylo zakončeno rychle a stručně. A závěrečná anabáze Supího zobáku po německém venkově byla vyloženě nastavovaná kaše, zřejmě aby byl splněný počet stránek nasmlouvaný s nakladatelstvím. Tak dlouhá série si zasloužila rozhodně lepší konec.

danny_21
10.10.2017 2 z 5

Vrchol série - tohle byla vyloženě bída, dřív nepolapitelní záporáci z předchozích dílů jsou tady likvidování na pár stranách - asi i Kájovi došla trpělivost, já jsem to vyloženě protrpěl - 30 %

Kakho-Oto
13.05.2017 2 z 5

Dost překvapivě jasně nejslabší díl celého cyklu, navíc jedna z nejslabších knih (když vezmu v potaz česká vydání) od Karla Maye. Záporné postavy jsou vyřízeny velmi rychle, posledních circa 100 stran je zcela zbytečných (děj se vrací nazpět před konec, nicméně nic dramatického a zásadního neobsahuje). Silnější dvě hvězdičky, na tři to bohužel není.

Karel May
německá, 1842 - 1912