Klikaté stezky vášní

Klikaté stezky vášní https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/977/bmid_klikate-stezky-vasni-65c869f46d46c.jpg 4 22 8

rafan65
26.01.2024 5 z 5

Tak jsem konečně sehnal další dva díly této série. Musím uznat že tato kniha je zatím nejlepší díl. Dr. Sternau a jeho přátelé pokračují v rozpletení nástrah a znovu bojují o holý život. Tento díl má úžasný spád a děj se žene jak splašený kůň. Série mě zatím hodně baví a naplňuje moje očekávání. Kdo čte rád dobrodružnou literatura tomu tuto sérii určitě doporučuji.

mira.k
29.02.2020 4 z 5

První tři svazky jsou depresivní. Dobro prohrává a zlo vítězí. Že se ani nezdá, že to může být ještě horší, ale je. V tomto svazku se to láme. Vše se začíná v dobré obracet a dalšími svazky to míří k happyendu. Na druhé polovině tohoto cyklu jsou tu vidět zárodky pozdějších slavnějších děl.

Kuža007
03.02.2020 5 z 5

Klikaté stezky vášní zatím vypadají jako nejlepší díl této série. Na rozdíl od minulého dílu už zde nejsou ty trapné rodinné scény, ale naopak Karel May se zde opět vrací k hlavnímu příběhu. Jsou v Mexiku. Objevuje se kapitán Verdoja, i když ve filmech zaslouženě dostal více prostoru, začíná občanské válka v Mexiku a prezidentem se stává Benito Juarez.

Mari80
07.03.2019

Dnes jsem začala číst a uchvátila mě stejně jako předchozí díly.

danny_21
10.10.2017 3 z 5

Kupodivu nečekaný návrat do průměrných vod i díky tomu, že skvělý doktor kosí protivníky a Indoše bez milosti s podobnou výbavou jako starý dobrý Olda. Nicméně je to pořád táááák naivní a na klasické Mayovky se může jen se závistí koukat - 55 %

minirock
02.07.2017 4 z 5

Dá se souhlasit s předchozím komentářem Kakho-Ota že tento díl je zatím nejlepší z celé série. Děj se dále komplikuje, hlavní hrdinové se nejdříve osvobodí z obklíčení Komančů u indiánské pyramidy aby byli vzápětí zajati pirátem Landolou a zanecháni svému osudu na neobydleném ostrově kdesi v Tichomoří. Některé epizody z knihy byly použity ve filmech Poklad Aztéků a Pyramida boha Slunce i když ne úplně zcela přesně. Co se mi ale moc nelíbilo že Sternau zde bez milosti střílí po desítkách své nepřátele, to mi ke K. Mayovi příliš nesedí.

Kakho-Oto
29.01.2017 4 z 5

Výrazně lepší než předchozí tři díly. Dr. Sternau je nadpozemský hrdina se stejnou výzbrojí jako Old Shatterhand. Kapitán Verdoja, tolik známý z filmů, je výrazným padouchem tohoto dílu (dosud v ději nevystupoval) - stejně jako ve filmu obývá starou indiánskou pyramidu, kde trýzní své nepřátele. Největšími padouchy knižní série jsou ale bezpochyby Cortejové a námořník (pirát) Landola. V jedné scéně se naráz vyskytuje na tisíc Komančů - takovou hordu indiánů pohromadě May snad nikde jinde nezmínil (Naštěstí nejsou pobiti - za což Mayovi děkuji, tento díl je i tak velmi krvavý). Drobnost: Sternau zde nevyoperuje Verdojovi třísku z oka, nýbrž to jen předstírá, aby mohl utéct.

Aida
08.02.2016 5 z 5

4.díl se mi líbil,byl napínavý,dobře se mi četl.Začala sem od tohoto dílu,tak sem zvědavá na ostatní.

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha Klikaté stezky vášní je v