Tajemství starého hradu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skupina anglických skautů narazí na stopu zločinců a v kulisách starého středověkého hradu zažijí jejich vedoucí James a Henry dramatické dobrodružství,ve kterém jde o život.Podaří se jim bandu penězokazů polapit,ale jeden z nich uprchl... Děj je napínavý a také velmi tajuplný.Pasáže,odehrávající se v prostorách starého hradu patří k vrcholům knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196044/tajemstvi-stareho-hradu-196044.jpg 4.73
Žánr
Dobrodružné
Vydáno, Nakladatelské družstvo Máje (Máj)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Tajemství starého hradu

Přidat komentář
Turlogh
19.09.2018

Knížka o anglických skautech z pera českého spisovatele. Dobrodružný příběh o chlapecké skautské družině. Autor měl o skautech asi jenom poněkud obecné povědomí, skauty nazývá hochy od 8 do 12 let ( o těchto aspoň píše v příběhu knihy.) (To jsou spíše vlčata, takový mladší předstupeň skautů.) Samotné vyprávění je pro děti docela napínavé a možná až příliš dobrodružné, tak trochu šité horkou jehlou, jak se říká... (přece jenom skauti ozbrojení pistolemi, jejich boj s tlupou nebezpečných zločinců a padělatelů peněz, tajemné podzemí raně středověkého hradu, zpráva a plán pokladu z roku 1247 a pak i nález samotného pokladu a to vše na jednom táboře, to se mi zdá trošičku přehnané. :-) Sám jsem byl zhruba na třiceti skautských táborech a nezažil jsem z těchto dobrodružství takřka nic...) Na druhou stranu autor pěkně ukazuje na skautské kamarádství a různé skautské dovednosti, správné zásady chování, boj za spravedlnost a lásku k vlasti, což obzvláště v dnešní době je třeba podporovat. Nicméně obávám se, že dnešní děti nebudou až tak dobrodružnému ději příběhu příliš věřit. Snad spíše, kdyby toto bylo oděno do hávu fantasy. Fantasy - skautský román to by bylo zajímavé, není-liž pravda? Takže dávám tři hvězdy, skauti a spol. mohou ještě jednu hvězdu přidati.

Finn123
30.03.2016

Nádherná kniha pro všechny generace.Má veškeré artributy dobrého čtení,napětí,spád i zdravé vlastenectví.Četl jsem ji asi desetkrát a vždy znovu zaujme.

Autor a jeho další knihy

Zdeněk Vojtěch Peukert
česká, 1907 - 1982

všech 44 knih autora

Kniha Tajemství starého hradu je v

Přečtených3x
Doporučených1x
Knihotéce1x