Tajemství sídla lovců

Tajemství sídla lovců https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476626/bmid_tajemstvi-sidla-lovcu-7Eg-476626.png 4 8 5

Tajemství sídla lovců série

První díl plánované sci-fi trilogie. Příběh z budoucnosti, kdy se jednou z největších obav lidstva stanou lovci. Co se ale stane, když natrefí na dívku, jejíž ztracená paměť může změnit nejen budoucnost, ale i minulost světa? V době, kdy se země opět spojí v jeden kontinent, vypuknou válka a chaos. Když však lidí i místa k životu začne ubývat, svět utichne a největší obavou lidí se stanou lovci, kteří po nocích unášejí přeživší. Jedna z nich se stane osudnou i pro Jessicu a její rodinu, pro než si přijde Silvestr ve skupině s dalšími lovci. Ten záhy zjišťuje, že Jessica ví víc, než by měla, a rozhodne se držet si ji nablízku. Díky tomu Jessica odhaluje pravdu o zkažené minulosti i současnosti sídla lovců a experimentu, který může vše změnit. Mezitím se snaží dostat zpět ke své rodině a zachránit ji. Přitom prožívá dobrodružství, při kterých se několikrát ocitne nebezpečně blízko smrti.... celý text

Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Pointa

zatoulane_knihy
06.04.2024 5 z 5

GENERACE
Tajemství sídla lovců

Tato knížka se určitě zařadila do mých oblíbených.

Vyprávění tohoto děje probíhá z pohledu všech hrdinů. Takže se zde dočteme co se momentálně, které osobě honí hlavou. Jelikož se od prvních Kapitol zde utváří romantická linka, knížka mě velice baví a čte se jedním dechem.

Chvilkami mi to připomínalo sérii filmu labirit a Divergenci. Od každého bylo kousek. Nebyli zde skupiny rozdělení ale něco na podobný smysl se tu najde.

Příběh se krásně četl a nepřišlo mi to nějak těžké čtení. Knihu jsem přečetla za jeden den.

Je neuvěřitelné kolikrát vám může hrozit smrt, za tak krátkou dobu. Ještě že v budoucnosti mají tu medicínu lepší. Jenže na technologie se nedá vždy spolehnout..

Bylo to vážně pěkné čtení, trošku mě mrzí ten konec, ale rozhodně budu pokračovat v této sérii, až budou další díly!!

Myslím že taková odbočka od fantasy knih je super

adela.hol
09.03.2024 3 z 5

Svět se proměnil v jeden kontinent, vypukla válka a chaos. Ti, co přežili, se obávají každé noci, kdy se objevují lovci, co přeživší unášejí. To se jedné noci stane i Jessice a její rodině. V čele lovců stojí Silvestr, který od prvního setkání cítí k Jessice zvláštní pouto. A právě oni dva jsou klíčem k odhalení tajemství, které v sobě skrývá sídlo lovců. Jessicu a Silvestra to spojí nebo naopak rozdělí?

Toto je první recenze na knihu od autorky, kterou osobně znám. Přesto to na mé hodnocení nebude mít vliv. Maruška jistě pochopí, že jsem férová jako jsem bývala při hodnocení písemek z matematiky (které u ní byly mimochodem vždy stoprocentní).

Kniha je psaná v er formě, pohledy postav se střídají v rámci kapitol s přiměřenou délku, ač s malým písmem se mohou zdát delší. S první polovinou knihy jsem upřímně trochu bojovala. Nemohla jsem se začíst, dostat se do toho světa. Až s postavou Erika se ve mně něco přepnulo a běželo to jak po másle. Sem tam jsem narazila na pravopisnou chybku, ale to jsem příliš neřešila. Více mě při čtení rušilo, jak se střídalo oslovení u jednotlivých postav v rámci jednoho odstavce - Jessica/dívka, Silvestr/chlapec/lovec. Než jsem si na to zvykla, měla jsem pocit, že je tam jiná postava.

Jessice jsem zpočátku nemohla přijít na chuť. Přišlo mi, že si na nový život rychle zvykla. Neměla tendenci nějak bojovat (chápu, že třeba věděla, že je to zbytečné), ale představovala bych si aspoň snahu. U Silvestra jsem zase nevěděla, co si myslet, proč měl tendenci Jessicu ochraňovat. Když ale vyšlo najevo to tajemství, vše začalo dávat smysl a upřímně jsem zvědavá, co se tady s tím trojlístkem dál stane. Protože mám pocit, že s Erikem je to jejich propojení větší, než se zdá.

Druhý díl už mám doma a nechám se překvapit, jakým vývojem si postavy prošly. Maruško, jsi skvělá a máš můj obdiv, že si tohle dokázala v tak mladém věku.

3,5*

NicaCola
18.02.2024 3 z 5

3,5* / 5*

Knihu jsem si vybrala ke čtení ze dvou důvodů. Za prvé mě hodně zaujala obálka, a za druhé anotace. Poslední dobou dávám hodně šance českým spisovatelkám a rozhodně toho nelituji.

Příběh se odvíjí v daleké budoucnosti a týká se především Jess, Silvestra a Erica. Pokud se jedná o milostný trojúhelník, to se možná dozvíme v dalším díle (já v tom doufám). Jessica a Silvestr se potkávají za velice nepříjemné situace a oba k sobě něco táhne. Postupem se dozvídáme, že jim někdo sebral vzpomínky a oni netuší, proč a kdo...

Kniha je čtivá, ale místy občas nelogická. Hodně mi vadilo opakování výrazů jako například: dal si ruce za krk (toto bylo v knize snad 15x). A ty chyby... těch tam bylo opravdu hodně.

Další díl bych si ráda přečetla, zajímá mě, jak se bude příběh Jess, Silvestra a Erica vyvíjet dál.

zatoulane_knihy
09.12.2023 5 z 5

GENERACE
Tajemství sídla lovců

Tato knížka se určitě zařadila do mých oblíbených.

Myslím že taková odbočka od fantasy knih je super

cestina_s_linus
14.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Pokud nemusím, tak se sci-fi vyhnu. Pokud mě zaujme anotace, tak knihu zkusím - což je tento případ. Autorka nás zavádí do zajímavého světa, kde se lidé bojí lovců. Když vás odvede lovec - je to z pohledu lidí “konec.

Děj se točí kolem Erika, Silvestra a Jess. Ze začátku mě "unavila" chemie mezi Jess a Silvestrem, která nedávala "smysl", ale vzápětí jsem pochopila, kam autorka míří a užila jsem si to.

Trošku mě mrzelo, že se místy "opakovaly" situace - střídalo se pouze to, kdo zrovna dostal do zubů.

Beru to tak, že první díl spíš postavený na akci a více se o světě dozvíme v další knize. I přesto musím ocenit, že knihy byla čtivá. Na postavách mi záleželo - zajímalo mě, jak to s nimi dopadne. Proto jsem ochotná odpustit onu "šablonovitost".

Myslím si, že kniha má potenciál a jsem zvědavá na další díl.

tajemství nebezpečí ztráta paměti, amnézie lovci pro dospívající mládež (young adult) sci-fi

2021  73%Tajemství sídla lovců
2024  0%Střípky ztracené minulosti

Kniha Tajemství sídla lovců je v