Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1456 405

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

E.Hyde
20.12.2021 5 z 5

Fiiiha. Tak tahle serie mne faaakt bavi. Vsichni milujeme stare opustene domy, ve kterych strasi. (A kdo rika ze ne, toho bavi jeste vic.)

Mela jsem trochu obavy kvuli recenzim, ze to bude zklamani. Ale tento dil se mi dokonce libil vic nez ten prvni. Je lepe promysleny, postavy uz nejsou tak charakterove ploche a hlavni hrdina - takovy dobrosrdecny jinoch, kteremu nejde nez nefandit. Ale i ten stejne jako Adrienne z prvniho dilu trpi nejakym zvlastnim tikem projevujicim se castym olizovanim rtu.

Naslo by se par malych chybicek a nedomyslenosti, ktere rada prehlednu, protoze je to nic oproti napaditemu a barvitemu pribehu, ktery je plny napeti a zvratu. Vyvrcholeni zapletky a rozuzleni zahady je malilinko pritazene za vlasy, ale uzavreni celeho pribehu mi takrikajic zahralo u srdicka a skoro by si clovek pral, aby tato dejova linie s hlavnimi hrdiny pokracovala dalsim dilem.

Zajimave je, ze u obou dilu moje predstavivost nabrala nevidane obratky. Mam pocit, ze oba domy i se zahradami zretelne vidim, jako kdybych tam sama byla, coz zazitek ze cteni zveda o deset latek vys. Jak rikam, tohle mne faakt bavi.

- Stejne tak i jeden ci dva suche vtipky behem cele knihy. Z Ashburnu mi utkvelo v pameti "Eleanor velmi pekne hori." A z Craven Manor zase "Proste bez a osol ty dvere, jak to bezne delaji vsichni normalni lide."

Co dodat, kniha presne dle meho gusta.

RoseDadas
17.12.2021 5 z 5

Moje maličkost patří do skupinky nadšenců díla Darcy Coates, a proto mě čtení Tajemství sídla Craven Manor nezklamalo a užívala jsem si ho od začátku do konce. Kniha je druhým vydaným titulem z volné série Strašidelné domy. Máme tu opět tajemstvím opředené sídlo s podivným majitelem, zadluženého muže, jenž přijme nabídku stát se správcem na onom panství, a ducha, který v noci obchází okolo a klepe na dveře. Kdybych to měla srovnat s Duchem domu Ashburnů, tak Craven Manor mě oslovil více, ale obě knihy byly za mě skvělé. A v obou se objevovaly kočky! Příběhy, kde jsou zvířata nemůžou být přece špatné, to dá rozum.

NicaCola
15.12.2021 4 z 5

Kniha se opět četla moc dobře, stejně jako předešlý díl. Trošku mi v knize vadilo, že se příběh odehrává v našem století (v naší moderní době) a hlavní hrdina nemá ani hodinky, ani mobil a tak často v knize narážíme na fráze: Slunce bylo teprve za vrcholem své každodenní dráhy.
Takže je kolik? Devět ráno? :-D

Konec knížky opět trošku přetažený za vlasy, ale nevadilo mi to.
4*/5*

Twinny
08.12.2021 1 z 5

Tohle byla hrozná blbost. Duch domu Ashburnů mě nutil otáčet stránky a byla to příjemná (i když průměrná) duchařina. Tajemství sídla Craven Manor mě nutilo protáčet oči a byla to neuvěřitelná slátanina.
Autorka jen okopírovala svou první knihu a změnila pár jmen a událostí. Jinak se prakticky nic nezměnilo.
Hlavní hrdina byl neuvěřitelně mimo. Dějová linie s bratrancem otravná a zbytečná. Boj s "příšerou" směšný. Tam jsem se jen usmívala a říkala jsem si, že těch deset stránek přece dám, když už jsem došla tak daleko.
Zklamání. Myslela jsem si, že autorka má potenciál, ale tady byl velký propad. Možná zkusím ještě jednu knihu a pak se rozhodnu co s Darcy dál.

Nikusha
07.12.2021 5 z 5

Ale jako joo, mně se to teda líbilo. Bylo to všechno hezky promyšlené. Třeba Danova minulost, tudíž to, že práci přijal a stále se do domu vracel, nebylo nijak nepochopitelné. Potom ten jeho bratranec (ne, vůbec jsem mu nepřála smrt) tam taky hezky do všeho zapadal a objevoval se sice úplně nečekaně, ale taky ne nijak nesmyslně. No a nakonec celá ta legenda o rodině a různé verze mi přišly taky dobře zvolené, protože člověk fakt sám nevěděl, jak to asi je. Nemůžu si odpustit názor, že by to bylo určitě skvělé ve formě filmu. Hodně lekaček, tma, stíny, ten barák a navíc i trochu fantasy nádech ve formě příšer a měňavek. Kurde nějakou dobrou hudbu do toho a jdu si pustit do gatí. No ve finále za mně určitě zatím nejlepší díl co se týče duchařiny a této "série".

terryaknihy
06.12.2021 3 z 5

Popravdě Darcy je pro mě moje maximum v rámci strašidelných knih. Kór tato série jsou takové soft horory, ale upřímně, tento díl byl za mě zatím slabší. Bylo tam za mě až moc fantasy prvků, což mi kolikrát moc vadilo. Samotná duchařina byla provedená moc pěkně a napsáno to zase bylo skvěle čtivě. Takže se těším na další díly, ale za mě zatím nejlepší díl Duchové rodiny Folcroftů :)

Fallenyard
29.11.2021 5 z 5

Nejdřív mi to nepřišlo tak dobré, jako první díl série, ale konec mě dostal :) Oproti prvnímu dílu méně děsivé, ale hodně napínavé.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a líbilo se. Mrazivé, temné, za mě super. Doporučuji.

sabulicka
23.11.2021 2 z 5

Darcy Coates umí krásně popsat atmosféru a prostředí příběhu, člověk si pak vše lépe představí. A to bohužel u této knihy bylo všechno, co se mi líbilo. :/

Olikola
01.11.2021 2 z 5

Mám duchařiny moc ráda. Miluju staré domy a jejich příběhy. Ale tady tomu hodně chybělo...Napětí se nedostavilo a celkový příběh byl slabší.

Belanna
26.10.2021 2 z 5

Ani druhá knížka Strašidelných domů mě nenadchla. Začátek se mi líbil, ale potom jsem měla problém knížku vůbec dočíst. Očekáváné mrazení se nedostavilo a závěr knížky mě pak už takřka nebavil. Zřejmě spadám do špatné skupiny čtenářů.

sidonka
20.10.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, užila jsem si to, poslouchala jsem se zatajeným dechem, nebyla to určitě poslední kniha od autorky

Lucciella_L
19.10.2021 5 z 5

Pěkné oddychové čtení.
Čte se rychle, dobře psané.

petra2284
17.10.2021 2 z 5

Takový průměr

Wasylka79
16.10.2021 2 z 5

První díl se mi líbil daleko více.Spise pohádka.

Andrée
10.10.2021 4 z 5

Zatím nejslabší díl, který jsem od Darcy ze série hororových domů četla. Za mě to bylo málo hororové a tak trochu mi už začínají vadit ty věčně dobré konce.

Karolina90
25.09.2021 4 z 5

Četla jsem Ashburn a Carrow, ale Craven Manor je zatím nejlepší. Je to asi tím, že to přeci jen není typický horror, který čtenář čeká.

anishta
19.09.2021 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tohle nebylo vůbec hororové, naopak. Přišlo mi to více jako moderní pohádka, asi ne pro nejmenší, ale pohádka. Jako pohádka dobrý.

andrea7459
12.09.2021 5 z 5

Napínavý příběh, skvělé vykreslené prostředí i atmosféra. Kniha mě velmi bavila.

Ishir
05.09.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první.