Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1459 405

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Knižnípauza
12.02.2023 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor mě docela mile překvapilo. Kniha se dobře čte, příběh pěkně plyne a vykreslení místa a sídla je krásné.
Musím říct, že si mě získala a určitě si pořídím od autorky další příběhy děsivých domů.
Za mě super.

Luciska13
18.01.2023 5 z 5

Poprvé jsem se pustila do knihy s hororovou tématikou a musím říct, že i když tento žánr je pro mě nový, příběh se mi moc líbil a určitě se pustím i do dalších knih autorky.

Knihochod
14.01.2023 4 z 5

Zrejme začínam byť fanúšikom duchárskych príbehov, ktoré majú šťastný koniec a užívam si to!

Aj napriek tomu, že som určité okamihy z príbehu vedela predpovedať, alebo som aspoň trošku tušila čo sa asi stane, nemôžem povedať, že som sklamaná.

Skvelý štýl písania autorky si ma hneď na začiatku úplne podmanil a ja som mala problém sa od príbehu čo len na chvíľočku odtrhnúť. A to aj navzdory tomu, že som opäť zažívala ten nepríjemný pocit, že v byte nie som sama, spojený so zimomriavkami po celom tele a tiež tomu, že som po zotmení odmietala umývať riad, keďže kuchynské okno máme otočené do tmavej záhrady.

Hlavný protagonista - Daniel - mi bol znovu veľmi sympatický a do jeho pocitov v určitých momentoch som sa taktiež dokázala vcítiť - keď sa bál on, bála som sa tiež. Keď sa on smial, ja som sa síce stále bála, ale aj sa mi podarilo trošičku sa zasmiať. Akurát stále nechápem, čo majú tie postavy s tými prehnanými hrdinstvami. Ako som napísala v minulom príspevku k prvému strašidelnému domu - ja už by som nežila.

Jediné, čo ma v prípade tejto knižky zarážalo, bol fakt, že Daniel mal určité pravidlá, ktoré nesmel porušiť a že ich nebolo zrovna málo. No i tak, keď nejaké porušil (a nie raz) vôbec nič sa mu nestalo. Neniesol za ne žiadne následky. Neviem, či už mám vďaka tomuto žánru tak pokrútenú myseľ, no možno by mu trošku viac utrpenia neublížilo. Možno nejaké to bububu navyše by mu dokonca aj prospelo.

Čo sa ale celkového príbehu týka, ani v tomto prípade nie som vôbec sklamaná a s čistým svedomím odporúčam. Veď sa pozrite, v krátkom čase som dočítala už druhú strašidelnú knižku a teším sa na tretiu.

Přečti_si
30.12.2022 2 z 5

Čekala jsem strašidelnější knihu. :( Tajemství sídla Craven Manor byla taková roztomilá pohádka se strašidly. Mám doma ještě další dva díly, tak jim dám šanci, ale kompletovat sérii asi určitě nebudu. :(

Pog
30.12.2022 3 z 5

Přišlo mi to ve své podstatě jako přes kopírák s prvním dílem. Motivy naprosto stejné, tím pádem hrozně předvídatelný děj. I tak mě to ale docela bavilo a bylo to místy opravdu napínavé. Postavy byly sympatické, zejména Brana jsem si oblíbila. Celkový dojem z knihy ale opět zkazil konec. Jestli se mi v prvním díle zdál směšný, pak už nevím, jak ho nazvat tentokrát.

Alexus035
23.12.2022

Trošku méně čtivá než předešlá kniha “Duch domu Ashburnů”, ale také to ušlo

r0st4
06.12.2022 1 z 5

Chm... u prvního dílu jsem nadával na wattpadovský styl psaní. Teď už došlo k sešupu rovnou do celkové wattpadovské produkce. Příběh je prosťoučký, dialogy hloupé, postavy vesměs nesympatické a od absolutního odpadu knížku uchránilo pouze to, že není příliš dlouhá a Coates prostě zvládá psát čtivě, takže stránky celkem ubíhají.

Nicméně zatímco první díl série místy docela obstojně zvládal i hororovou atmosféru, tady se s duchy spíš kamarádí, takže o ní němůže být ani řeč. Tohle je opravdu horor pro děti tak do 10 let věku.

Alexus035
04.12.2022

Co k tomu říci. Je pěkná na přečtení, ale oproti předešlé knize ,,Duch domu Ashburnů” o dost méně čtivá. Děj nebyl tolik děsivý, ale jako taková oddechovka to ujde.

Kate3003
24.11.2022 4 z 5

Kniha byla také velmi čtivá. Bohužel hlavní postavu Daniela jsem si tak úplně neoblíbila. Maličko mi vadila jeho “naivita” , ale oproti postavě Kyla byl zlatíčko. Kyle mi byl vyloženě nesympatický. Líbilo se mi pojetí “hodného” ducha, který se okolo domu objevuje a celkový nápad příběhu, ale přesto mě příběh úplně nevtáhl. První polovina knihy mě navnadila příjemnou atmosférou, ale konec mě trochu zklamal.

Tereza0107
22.11.2022 5 z 5

Mně se druhá kniha od Darcy Coates líbila snad i více, než ta první, i přes opačné hodnocení zde. Poslouchala jsem jako audioknihu a místy jsem se opravdu bála -takové příjemné mrazení - tohle je přesně ta míra strašidelnosti, která mi stačí. Nepochybuju, že pro více otrlé lidi to bude málo, ale pro strašpytly značka ideál. Strašidelné, opuštěné domy a rozuzlovávání životů lidí, kteří v něm dříve žili, to je moje. Byla jsem opravdu zvědavá, co se v domě přihodilo a to mě nutilo poslouchat dál a dál.
Postavy mi přišly sympatické, až teda na Kyla, u kterého jsem se nemohla dočkat, až ho konečně něco sejme. To už mi byla sympatičtější i Eliza. A co u postav paní autorky naprosto miluju je, jak do nich promítá svou lásku ke kočkám. Danielovi to nedá a pečuje o záhadného starého kocoura v domě, který o to nestojí, stará paní Kirschnerová, která strádá kvůli nedostatku peněz, ale když se jí nějaké dostanou, tak za ně raději koupí nový kočičí strom pro svého kocoura a na konci mě hodně pobavilo, když si Bran, sto let starý duch, adoptoval koťátko z útulku. :D
Nevím čím to je, ale já Darcy Coates prostě můžu.

⭐️"Prostě běž a osol ty dveře, jak to běžně dělají všichni normální lidé." (Daniel)

Knihom_olka_
19.11.2022 2 z 5

Už jsem od této autorky, a konkrétně z této série četla další tři knížky, ale tahle byla zatím nejhorší.
Už jsem si u téhle autorky zvykla na duchy, přízraky a celkově nadpřirozeno, ale to co se dělo v téhle knize už bylo teda pěkně přitažené za vlasy. Hlavní hrdina byl hrozně hloupý a mně nesympatický. Co mě ale zrovna u něj dostalo, bylo setkání s duchem, které vzal vlastně úplně v pohodě. Celkově mi celý děj přišel až moc nedomyšlený.
Knížka je krátká, přesto v ní je toho na jednu stranu moc a na jednu zase málo.
Upřímně to byla taková houpačka, která se mi ale úplně nezamlouvala.
Co můžu vyzdvihnout bylo rozuzlení, bohužel konec to zase pokazil.
Ještě můžu vyzdvihnout lehké napětí v jistých scénách.
Za mě to ale účel nesplnilo, jelikož to má být horor, a to já se nebála, ani na moment.
Doporučuji si od autorky přečíst jiný kousek, tento se teda moc nepovedl.

M.C.SMITH
19.11.2022 4 z 5

Taková pohádka s trochou strašení a fantasy prvky.
Do knihy jsem šla bez jakéhokoli očekávání a byla jsem mile překvapena. Bylo to milé čtení a když přimhouřím oči před jistými malými nedostatky, bylo to super a moc ráda se poohlédnu i po ostatních dílech série.
Kniha se četla lehce a byla i velmi poutavá, bavila mne.

pastelka53
16.11.2022 3 z 5

A žili šťastně dokud neumřeli... Hororová pohádka se šťastným koncem. Lepší přirovnání pro tuto knihu nemám.
Lehce předvídatelné, ale čtivé.

Ronnie68
06.11.2022 4 z 5

Knihu jsem přelouskala doslovně do pár hodin ... Je pravda, že se mi děj začal líbit až tak v polovině, jakmile se objevily duchové... A také je pravda, ze jsem chvíli nevěděla zda mám věřit jednomu vyjádření, co se stalo s obyvateli domu či druhému tvrzení.... Ale jsem ráda za konec ... Jak zlo bylo poraženo...

lexikon_tf
28.10.2022 5 z 5

Pro říjnové čtecí dny jsem si zvolila trochu strašidelné duchařiny - a jsem nadšená!
Zas jsem si uvědomila, jak moc mám ráda tyhle pochmurné příběhy, kde z opuštěných domů čiší hrůza, nedaleko se ozývá tklivé havraní krákání a na všechno dohlíží starý černý kocour. Moje první a rozhodně ne poslední setkání s autorkou a se sérií Strašidelných domů.

V příběhu poznáváme Daniela, který se těžce protlouká životem, avšak má stále srdce na správném místě. Dočasně bydlí u bratrance, kde to není vůbec růžové, a tak ho velmi překvapí dopis, jenž mu nabízí práci i bydlení ve starém odlehlém sídle.

Daniel se statečně vydává lesem do starobylého panství Craven Manor, které je evidentně už dlouho opuštěné. Navzdory podivným okolnostem a hrůze, kterou dům vzbuzuje, se Daniel rozhodne práci přijmout a nastěhuje se do správcovského domku. Pána domu však zatím nepotkal, ten s ním komunikuje prostřednictvím dopisů. Hlavní instrukce znějí: po půlnoci nevycházet z domku a mít pečlivě zatažené závěsy a nikomu neotvírat!

Jestli vás zajímá, jak to bylo dál, určitě si knihu přečtěte, je to čtivé a oddechové, pro podzimní měsíce jako stvořené!

Redra
18.10.2022 3 z 5

Já si nemohu pomoct, ale tohle mě celkem bavilo :-) ne jako horor, ale jako taková fantazy pohádka. Dobře to dopadlo a skoro všichni žili šťastně až do smrti :-)

LucySmile
10.10.2022 2 z 5

Dobrý ale s hororem to nemělo nic společného. Knihy od autorky mám ráda, ale tohle se vůbec nepovedlo.

JerryDexter
02.10.2022 3 z 5

(SPOILER) V prvé řadě bych rád zdůraznil, že Darcy Coates píše velice čtivě. Což je ale asi jediné plus druhého románu ze série strašidelných domů. Objektivně vzato byl příběh neuvěřitelná kravina. Musím přiznat, že v první půlce to bylo fakt strašidelné a koukal z toho solidní horor. Jenže ve chvíli, kdy se dozvíme, kdo je onou tajemnou bytosti obcházející v noci zahradní domek, a kdo je majitelem domu, a v neposlední řadě kdo "straší" ve věži, veškeré napětí jde do kopru. A co se týče ztraceného městečka, ve kterém dvě stě let hnijí ostatky jeho obyvatel, aniž by to někomu připadalo divné... WTF???
A konec to zabil úplně. Nicméně autorka mě baví a dám ji ještě šanci s dalším dílem.

Leník95
27.09.2022 3 z 5

Už jsem pár knih od autorky četla a tuhle knihu dávám do škatulky těch méně povedených. Rozhodně napsala lepší knihy v sérii, ale úplná hrůza to nebyla. Kdyby mě zaměstnával nemrtvý a u dveří mi stál duch, tak bych utekla a na nic nečekala. Závěr a celková časová linka za mě spíše pokulhávala. Z knihy jsem rozhodně nebyla nadšená tak jako z knih Duch domu Asburnů, nebo Strašení v Rookwardu.

kacenka0239
20.09.2022 5 z 5

Čtu tady komentáře, že je kniha nejslabší z celé série, ale mě se teda naopak líbila hodně. Uznávám ale, že jak byl našláplý začátek, tak konec trochu pokulhával a místy se zbytečně vlekl a kecával.
Mě se ale hrozně líbila postava Brana. Ale třeba honička s příšerou po zahradě už mi přišla dost mimo.