Tajemství sedmi ještěrek

Tajemství sedmi ještěrek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114283/bmid_tajemstvi-sedmi-jesterek-2hF-114283.jpg 3 67 34

Tara série

Tara stojí ve své kariéře soukromého detektiva před prvním případem a hned jde o několikanásobnou vraždu. Dům U Sedmi ještěrek patří staré paní Florianové, jež v něm vládne železnou rukou. V domě žijí její krásné a slavné vnučky s rodinami. K hrůze všech náhle začnou obyvatelé jeden po druhém umírat. Dokonce i policie chápe, že vrahem musí být někdo z domu. Jenomže kdo? A proč si vybírá zrovna ty bezproblémové obyvatele, když je tu několik jedinců, kteří ostatním neskutečně pijí krev? Taře hází klacky pod nohy nejen podezřelí, ale i policie - zejména pak inspektor Myška, se kterým má Tara několik let nevyřízené účty...... celý text

Honzin
15.11.2023 4 z 5

Čtivé, neskutečné a Tara je nejspíš Chuck Norris.

ivoiro
18.10.2023 3 z 5

Asi takhle. Na speciální knižní cenu to dílo určitě není. Nicméně, pro chvíle volna a pohody se hodí.

iveta3689
14.09.2023 4 z 5

Fajn detektivka, svižný děj, uvěřitelné postavy.

Modrina
16.08.2023 2 z 5

Moje první setkání s Tarou bylo v Poslední modlitbě a dost se mi to líbilo. Další knihy jsem taky přečetla moc ráda. Chtěla jsem si doplnit začátek, tak jsem si pořídila i první dvě knihy. No, číst tuhle jako první, nevím, jestli bych se ke třetí vůbec dostala. Postava Tary mě neštve, je poměrně zábavná. Ale celý příběh byl takový nějaký rozdivočelý. Paní Černucká se prostě učila psát. A podle mého soudu - naučila. :)

Aghatte
21.11.2022 1 z 5

(SPOILER) S knížkou jsem se trápila snad týden, několikrát odložila a zase se vrátila, jen abych zjistila, kdo je vrah. Nenapadl mě nikdo. Já sama bych zavraždila Taru hned v úvodu, kdy se nám představila v celé své kráse a skvělosti.
Tak jako většina nevím, zda je to parodie, nebo to má být 007 počesku a požensku, pak je to ovšem trapné.
Vztahy v té rodině, takový mikrokosmos narušených jedinců, kt.maji prachy, ale štěstí si za ně nekoupí.
Obsahuje spoilery! : Nevěřím spoustě věci, nejlepší patoložka na světě ( a druhá nejlepší žena po Taře ) by poznala, že nedošlo k žádnému styku, tajné vztahy by neutajil nikdo, po narkoze se neprobudíte až další den, nejde si vybrat pohlaví u dítěte, neutajil by se vlastník Klidného stáří, Eduard by neutajil svou orientaci…atd.
Nebavil mě výčet uměleckých děl ani majetku.
Kdyby ta kniha nebyla napsána namachrovaně, neustále mě neoslovovala jako čtenáře, a vyšetřoval to někdo jiný než Tara a jeji protiklad Myška, byla by to slušná detektivka s dobrou zápletkou.
Otec, po té, co se dozví, že zavraždili jeho jedinou 10 letou dceru, řekne: “Týjo, Ty se máš, Tebe vyslýchá taková sexy krásná policistka, a já měl takového blba…” takže asi v tomto duchu celá kniha.

postrach
09.03.2022 4 z 5

Ty rodinne vztahy!Neoriginalni napad
Scenar na detektivku.Kniha se cetla dobre.

Emil259
13.01.2022 1 z 5

Zpočátku jsem myslel, že to je vtip - strašné.

jana9877
29.09.2021 5 z 5

Za mě přehledné, nic složitého v čem se člověk ztrácí...a zápletka zajímavá až do konce. A česká jména:)

pepa4081
28.07.2021 3 z 5

Co se týče faktů, je to taková nepravděpodobná slátanina. Knížka se mi nicméně dobře četla, takže ji mohu doporučit jako slušný průměr.
Uspokojivé.

akinomV
17.07.2021 4 z 5

Už jsem přečetla víc dílů této série, ale první díl mi nějak unikal, takže jsem se k němu konečně přes knihovnu dopracovala. Jelikož už znám pokračování, tak musím říct, že je to slušný začátek série. Čekala jsem oddechovou detektivku, kde nebude moc brutality, ale bude i legrace a to se mi dostalo. I když tu vidím spíše vlažné komentáře, já byla s knihou spokojena. Zvlášť když vím, že ta další pokračování budou lepší a lepší :-)

kolacky
13.05.2021 4 z 5

Trochu za vlasy přitažené - děda Luigi a tak - ale dobře se to četlo.

rafan65
16.09.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha. Tara je super prostě opravdu dobrá detektivka. Jsem zvědavý na další případy které bude Tara řešit a určitě to nebude nuda.

jprst
07.06.2020 1 z 5

Hodně nepovedená parodie na detektivku.

chanahd
07.03.2019 3 z 5

Sice v tom není ani kousek reality, ale čte se to dobře, rychle... Prostě zábava. Jen tedy Tara je velmi nepříjemná osoba.

olívoil
24.02.2019 5 z 5

Mám ráda krátké detektivní příběhy. Tento byl trochu delší, ale o to zajímavější. Hlavně závěr formou Agathy Christie a jejího Hercula Poirota, tedy vysvětlení, jak to opravdu bylo. Těším se na další autorčinu knihu.

Knižní střípky
28.09.2017 3 z 5

Celkem slušná česká detektivka. Mé první setkání s autorkou a kniha se mi četla dobře, děj svižně odsýpal. Tara mi zatím nevadí, beru ji tak trochu s nadsázkou a nemohu se zbavit pocitu, že i autorka to s ní nemyslí úplně vážně, že je to trochu parodická postava, ale možná se pletu, je to jen můj dojem.

anája
30.10.2016

Četla jsem už všechny knihy,jsou čtivé a napínavé,avšak když už čtete po páté popis sebevědomé Tary na vysokých podpadcích,bohaté ,sebevědomé přijíždějících v porsche,které každý závidí a okukuje,její dědeček Luigi a nezbední synovci,začne to být už na blití.Bez této postavy mohly být knihy opravdu kvalitní.Nedovedu si představit,že budu v šesté knize znovu číst to samé.

konicekbily
21.07.2016 1 z 5

Tato kniha může sloužit jako příklad/vzor nastávajícím autorům detektivní literatury, jak určitě dobrou detektivku nepsat!!!

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

Mně se líbila hodně. Jen ten začátek by mohl být svižnější - pletly se mi postavy, ale pak už se to dalo, když jsem věděla, kdo je kdo. Je to klasická detektivka se záhadou, kde se dá tipovat vrah. Já ho teda netipla ani neuhádla ani logicky neodvodila. Je to česká Agatha Christie. Hodně jsem se nasmála. Čte se to skvěle, ale klidně bych se víc začetla. Není tu příliš popisů, atmosféry a tak, klidně bych skousla delší pasáže. Tara mi přijde vtipná, takový Sherlock a slečna Marplová a Hercule - všichni jsou na zabití, ale do knížek to patří. Nejdřív jsem četla tu druhou a pak jsem si koupila tuhle. Ještě se chystám na povídky

Jia
26.03.2015 1 z 5

Po čase jsem měla náladu na českou oddechovou detektivku s trochou humoru (jak jsem si o této původně myslela).
Začínala docela dobře... než do děje vstoupila drze sebevědomá Tara - soukromý detektiv světové úrovně :-)), vedle které (dle jejího názoru) je policie banda neschopných blbečků (což autorka nezapomíná na každé straně několikrát zdůrazňovat).
A pak se začal odvíjet těžko uvěřitelný příběh plný mrtvol, nesmyslů, urážek, nelogických situací a nesouvisející nudné omáčky...
Jen doufám, že toto dílo myslela autorka jako humornou parodii na detektivní příběhy :-)
(i když se vůbec nepovedla).

české krimi české detektivky soukromý detektiv

Veronika Černucká
česká, 1979
2012  66%Tajemství sedmi ještěrek
2016  82%Poslední modlitba
2013  81%Chuť na hřích
2014  71%Naše heslo Apokalypsa
2012  79%Právo na vraždu

Kniha Tajemství sedmi ještěrek je v