Atlantský svět

Atlantský svět https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264070/mid_atlantsky-svet-fcc-264070.png 4 128 28

Tajemství původu série

< 3. díl

Lidstvo je zahnané do úzkých… Signál z vesmíru by mohl být klíčem k záchraně lidstva. Čas se krátí a tým vědců musí riskovat vše ve snaze odhalit tajemství atlantského světa. Severní Maroko: Dr. Kate Warnerová vyléčila globální pandemii a myslela si, že vyléčí i sebe. Mýlila se. A mýlila se i ohledně rozsahu atlantského spiknutí. Lidstvo nyní čelí nové hrozbě v podobě nepředstavitelně silného nepřítele. Ani jí samotné už nezbývá mnoho času a lidská civilizace stojí před naprostým zhroucením, když se objeví nová naděje – zpráva od potenciálního spojence. Hvězdárna Arecibo: Mary Caldwellová celý život čekala, pozorovala hvězdy a pátrala po stopách rozumného života za hranicemi naší planety. Když se konečně dočká, je náhle zatažena do boje staršího než lidstvo, ve kterém jde ještě o mnohem víc. Mary se musí rozhodnout, komu má důvěřovat, protože už není kam utéct. Antarktida: Dorian Sloane po odeznění atlantského moru zjišťuje, že se stal jednou z loutek v Areově tajemném plánu. Než stihne ovládnout situaci, Arés rozpoutá kataklyzma, které vše změní. Zatímco svět zachvacuje katastrofa, Arés mu prozradí pravou povahu nebezpečí ohrožujícího lidstvo a Dorian přistoupí na poslední úkol – dopadnout a zabít Davida Valea a Kate Warnerovou. Tentokrát už nebude brát zajatce. Dostal nařízeno najít je a zlikvidovat, a navíc má nyní přislíbené odpovědi i spásu. S Dorianem v patách pak Kate s Davidem a ostatními členy jejich týmu putují vrakem atlanťanské lodě potopené na Zemi, atlanťanskými výzkumnými stanicemi rozesetými po celé galaxii i minulostí tajemné kultury, která by mohla zachránit lidstvo v jeho nejčernější hodince. Jejich vlastní životy jsou v sázce, času není nazbyt a Kate, Davida i Doriana nyní čeká ta nejtěžší zkouška.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Atlantis World , 2014

aginecka
21.04.2016 3 z 5

Nevadilo mi, že je poslední díl jiný než předchozí. Naopak, dění mimo naši planetu
(i vzpomínky na ně) mě zajímalo o něco víc. Opět čtivé, nenáročné, předvídatelné.

Teryy
15.04.2016 3 z 5

Dvojka byla skvělá. Ale tento díl zklamal. Nekonečné vzpomínky Doriana a Kate mě doháněly k šílenství. Celé to bylo zmatené a ani jsem to pořádně nepochopila, jak to vlastně autor myslel.
Čekala jsem příběh o světu po moru. Ale místo toho jsme cestovali portály sem a tam. Škoda.

lazarus
28.02.2016 2 z 5

Závěr příběhu je opravdu trochu jiný, než předchozí části a Riddle se tím v doslovu sám chválí. Nakonec byla opravdu dobrá jen ta první část - Atlantský gen, kde předestřel několik zajímavých nápadů, které ale nakonec nedokázal rozumně "ukočírovat". Atlantský mor byl akční vložkou a Svět je jeho pomateným závěrem. Autor nemá ani obecné ponětí o fungování DNA a evoluce jak ji doteď chápeme. Plete dohromady fantasmagorie a výslovné nesmysly zároveň s částečným pochopením mechanismů nynějších lidských poznatků.
Ve finále příběhu se mu povedlo splácat dohromady něco z Oriů, něco z Hyperionu, nebo Prométhea od Scotta a celé to vyznívá neskutečně přeplácaně a chaoticky. Vžycky jsem měl dojem, že sci-fi je o myšlenkách podložených vědou. Pokud autor nemá potuchy o čem mluví, neměl by do dané problematiky vůbec strkat noc, nebo ji alespoň čtenáři předestřít zlehka a nezabíhat do detailů. Jeho vyprávění se pak stane tak neuvěřitelným až to bije do očí a čtenáři se namísto zamyšlení "co by, kdyby" dostane jen neustálého pochechtávání nad uhozeností příběhu.
Na konci druhé části jsem byl v očekávání, jak z toho guláše pan autor vybruslí. No, teď už vím, že se mu to nepovedlo. Škoda. Hezky to začalo a ....

bukiet
30.01.2016 4 z 5

Asi nebudu patřit k malé skupince naprosto nadšených fanoušků knihy, ale jistě patřím k početnější čtenářské obci, které se závěr i celé Tajemství původu líbilo.

mijan
26.01.2016 3 z 5

Za mně trochu zklamání. Příběh se mi líbil , ale styl jakým byl podán byl moc zbrklý a mnohokrát i zmatený. Sice mám rád knihy které mají spád a u kterých se nenudím, ale tady by mohl autor ubrat na rychlosti a akčnosti.

pobijecmuch
14.01.2016 4 z 5

Závěr trilogie Tajemství původu se Riddlemu moc nepovedl. Resp. nějak autor odbočil ze své původní myšlenky z předchozích dílů. Zbytečně moc nápadů a děje v druhé půlce knihy a pro mně uspěchaný konec trilogie. Nu což, číst se to dalo, takže za mně také čtyři hvězdy, ale tak, tak.

Steew
01.12.2015 5 z 5

Mě to baví. A i když je atlantský svět trošku odlišný od dvou předchozích dílů, mě bavil možná ještě víc jak druhý díl. Možná bych vytkl, že je poměrně kraťoučká. Za to mě, ale chytila a nepustila. Konec se mi zdá skvělý a jak to celé bylo myšlené.

lenkaknel
28.11.2015 4 z 5

Atlantský svět mě spíše zklamal, pro samé přeskakování z modulu do modulu mi to celkem připomínalo tu hru "Kloboučku hop". Ale s koncem jsem docela spokojená, takže 4*.

Atlantida americká literatura thrillery sci-fi

A.G. Riddle
americká