Tajemství prstenců Saturnu

od:


KoupitKoupit eknihu

1. kniha série Artur Mumby. Píše se rok 1851 a Británie se těší nebývalému rozmachu. Je nejen největší říší na zeměkouli, ale ovládá i celou řadu kolonií na jiných planetách a planetkách naší sluneční soustavy. Jedenáctiletý Artur Mumby, jehož neuvěřitelná dobrodružství kniha zachycuje, žije s otcem a sestrou Myrtle ve vile Jitřenka, plující na oběžné dráze kousek od Měsíce. Nudu všedních dní v odlehlé vile naruší ohlášení nečekané návštěvy jakéhosi pana Webstera, který, jak se později ukáže, není vědeckým kolegou Arturova otce, nýbrž… obrovským bílým pavoukem. Vědecko-fantastický příběh z pera vynikajícího spisovatele pro mládež. Dobrodružné vyprávění o nebezpečenství a odvaze v nejzazších koutech vesmíru. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28961/tajemstvi-prstencu-saturnu-28961.jpg 419
Série:

Artur Mumby (1.)

Orig. název:

Larklight (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Jarmila97
15. června

Kniha nebyla špatná za 3 dny jsem ji měla prečtenou ale nijak.vic mě nezaujala příběh mi přišel moc obyčejný :)

Barik05
30.12.2017

Tohle je moje asi vůbec nejoblíbenější kniha je opravdu moc hezká, zajímavý děj a nečekané rozuzlení a všechno až na pár podrobností je skvěle promakané. Doporučuji.

Život-s-Kačí
25.05.2016

Jak už bylo napsáno v předchozích komentářích, kniha je založena na velké fantasii a je v ní pár nesrovnalostí. Co ale musím vyzdvihnout, jsou krásné ilustrace doprovázející celý příběh. Já osobně jesm si knihu užila a všem ji mohu doporučit.

eletrika03
06.03.2014

Tahle kniha byla úžasná nevím co k tomu dodat.

blueberry
04.06.2013

Souhlasím s KateCullen. Taktéž jsem starší než cílová skupina, knihu jsem četla na odreagování, něco jednoduchého. Připadá mi to až moc fantasktní (vševědoucí mrak, hrnčířka, kaktusási atd) Jsou zde chyby- viz. obleky, které vlastně nepotřebují. Ale je to velmi dobře napsané - líbí se mi autorův styl, oceňuji humor, kniha splnila očekávání knihy na milé počtení - nic složitého. :)

KateCullen
12.08.2011

Knížka měla předvídatelný příběh. Nelíbilo se mi, že na začátku každé kapitoly bylo vlastně celé shrnutí, co se v kapitole stane, takže to člověk ani potom nemusí číst. Příběh je hodně o fantasii, něco bylo povedené - jako třeba luxelata - ale autor to jaksi neměl promyšlené s vesmírem - někdy si hlavní hrdinové musejí obléct oblek, aby mohli dýchat, jindy se vznáší ve vesmíru a přitom si klidně dýchají a potom ve stavu bez tíže nemají kyslík... takže trochu pomatené. Neuškodilo by, kdyby se autor více rozepsal, popsal postavy, krajiny a emoce, které se v knize objevují taky - ale je to spíše kniha pro děti a já už jsem o trochu starší, takže... :).

Štítky

tajemství vesmír záchrana planety

Autor a jeho další knihy

Philip Reeve

Philip Reeve
britská, 1966

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených32x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit1x