Tajemství prostopášného mládence

Tajemství prostopášného mládence https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451025/bmid_tajemstvi-prostopasneho-mladence-z6Z-451025.png 3 10 3

Po smrti knížete Bořivoje se Radostic a jeho žena Anežka rozhodnou, že se vrátí do rodných Zabrušan. Cestou jsou přepadeni a jejich osudy se rozdělí. Anežku lupiči odvlečou do opuštěného domu blízko vsi Břevnova. Neznámý mladík, který tam čeká, se na ni vrhne, Anežka se naštěstí ubrání, uteče a bloudí neznámou krajinou. Radostice, připoutaného ke stromu, zachrání od jisté smrti Slepec a jeho dcera a všichni tři zamíří do Zabrušan. Tam se v Mojslavově dvorci shledají rozdělení manželé, stejně tak Radosticův zachránce a jeho dcera Plavuna. Objeví se tu také kupec Bogatovič, který v Čechách pátrá po svých příbuzných a zároveň hledá bezpečí pro sebe a svou krásnou dceru Natašku. Poklidný život vesnice a vztahy v ní však nenaruší jen nově příchozí, hrozbou je i válka českého knížete a Lučanů a přítomnost muže, který chystá vraždu knížete Spytihněva. A na Mojslavova nástupce Radostice se nečekaně valí nutnost postavit se problémům nejen místním.... celý text

likaf
05.02.2024 3 z 5

Podobně jako u prvního dílu jsem měla pocit, jako by to bylo dětské čtení. Neurazilo, ale ani nenadchlo. Dost mě mrzelo, že je Ludmila popsaná jako pravá "furie".

angelika29
12.04.2023 1 z 5

Je to první kniha ke které jsem se musela několikrát vracet abych ji dočetla.

orinka3
12.11.2021 1 z 5

Jaksi nerozumím tomu, co tím chtěl spisovatel říci. Protože jsem přečetla Staré pověsti české, znám Luckou válku. Ovšem to, co jsem dočetla, se našimi starými dějinami moc nezabývá, zato je tu hromada staročeských jmen, ve kterých se našinec ztrácí - jeden příklad za všecky: Spytihněv, Spytimír. Já vím, Franta nebo Honza by do toho moc nepasoval, ale i tak. Marně v knize hledám nějaký pevný spojovací bod. Jenže od začátku do konce tu jde o lásku mezi dvěma, pak rivalita mezi dvěmi a do toho ještě bídný zrádce a špion. Prostě historická šmakuláda, za kterou kvůli čtivosti nechám jednu hvězdičku. Ještěže aspoň to. Kdyby knížka nebyla, o nic bych nepřišla.