Tajemství pravoslaví

Tajemství pravoslaví https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419969/fjydk3-WZK-.jpg 5 4 1

Kniha přináší pohled do světa pravoslavné zbožnosti, u nás zatím málo známé, přestože v sobě skrývá hodnoty, jež nenajdeme nikde jinde. Ukazuje jedinečnou cenu pravoslaví jako náboženství pravdy a lásky založené na věrnosti Kristu. Pravoslavná církev je zde představena jako místo duchovního uzdravení a záchrany člověka v tomto pozemském životě i pro věčný život ve společenství s Bohem.... celý text

M P
26.03.2020

Docela pěkný úvod do pravoslavného myšlení, třebaže si nejsem jistý, jestli by dobře fungoval pro člověka, který se s tímto tématem setkává poprvé. Kniha je silnější v pasážích věnovaných historii. Srovnání křesťanství s islámem a hinduismem nicméně působí slabě a moc nechápu, proč je jim v knížce podobného formátu vůbec věnovaný prostor.

Co ale naopak funguje dobře, je vylíčení pravoslaví jako "stálé, i když většinou skryté duchovní síly", důvěra, že pravoslavná spiritualita nevymizí.

Vyzdvihl bych ještě ilustrace, kterých je v knize mnoho a které ji činí krásnou.

křesťanství náboženství pravoslaví, pravoslavná církev

Jana Baudišová
česká, 1962