Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

surikata246
surikata246
03.11.2018 5 z 5

Tuto knihu a její další díly jsme v rodině shltly my ženy jako malinu.A téměř nic jiného nedělaly ,tedy užitečného a je a jen četly,aby další čtenářka měla knihu k dispozici.Doporučuji je to opravdu pěkné čtení.

mazda333
mazda333
02.11.2018 5 z 5

Tohle byla prostě rychlá jízda. Byť je to teda pro pracovní život dost nepraktické, jsem tak vděčná za knížky jako je tato, knížky, které vás prostě chytnou a nepustí. Nemusíte čekat 50,100,150 stran, než to začne být zajímavé. Od první stránky sednete do vlaku a vystoupíte až na poslední stanici, a to jen proto, abyste hned přestoupili na další díl.

Art82
Art82
22.10.2018 4 z 5

Hezký příběh hezký nápad jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet dál. Doufám že to bude mít stejný spád jako první díl.

suiteki
suiteki
03.10.2018 5 z 5

Strhující knížka, děj jsem hltala až do pozdních večerů, i když jsem ráno vstávala absolutně nevyspalá. Krásně popsané historické události a prostředí v němž se postavy pohybují. :)

kečup60
kečup60
25.09.2018 5 z 5

Super čtení. První díl jsem přečetla jedním dechem a ty následující rovněž. Doporučuji všem kdo mají zájem o napínavé čtení protknuté historií.

Sarrah
Sarrah
09.09.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila, od začátku vás zatáhne do děje. Nezjistila jsem žádné nudné pasáže. Můžu jen říci "DOPORUČUJI".

Dela111
Dela111
01.09.2018 5 z 5

Všech pět dílů (vlastně šest s tím, který se odehrává o sto let později) tvoří velmi čtivou ságu z 12. století. Jde o příběh z raného středověku, který autorka naštěstí dobře zvládla, aby nesklouzla do červené knihovny.

Všechny díly mají poutavý děj. Na osudech mladičké porodní báby Marty vidíme jak se v té době žilo, jakých krutostí byla šlechta schopna. Je to napsáno tak živě, že se při čtení lehce přeneseme do středověku.

Ságu hodnotím jako krásné čtení s minimální historickou hloubkou, takže se může líbit i těm, kteří jinak historické romány nečtou.
Určitě si někdy přečtu znovu.

viviann
viviann
29.08.2018 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Děj má spád, žádné nudné pasáže... Co nejdříve se pustím do druhého dílu. Marta je mi velice sympatická.

PabloFuentes
PabloFuentes
21.08.2018 4 z 5

Zajímavý příběh z období středověku o mladičké porodní bábě a léčitelce Martě, která se dostala kvůli mrtvým novorozencům své paní do problému a aby si zachránila život, musela se vydat na útěk. Dostane se mezi kolonisty, se kterými jde osidlovat okolí dnešního Saska v Německu. Na cestě také potkává osudovou lásku rytíře Christiana. Je tam asi všechno. Od intrik, po drsné a krvavé scény a ukázky toho, že ženy neměly v té době opravdu na růžích ustláno. Stejně tak nechybí romance. Někdy mi přišlo, že děj až moc rychle plynul a víc by se mi líbilo, kdyby se kniha častěji zabývala psychologii postav, ale to už tak v tomto žánru bývá a často v něm chybí. Kniha je čtivá a určitě ji mohu doporučit. Zbylé dva díly už jsem nečetl.

Kat.Ru
Kat.Ru
19.08.2018 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a určitě si přečtu i další díly. Skvěle popsán život ve středověku, někdy brutální pasáže jako popravy, mučení, znásilňování. Na druhou stranu tam je románek a taková trošku červená knihovna, která mi tam moc nezapadala...ale i přesto super čtení :).

pichova.veru
pichova.veru
06.08.2018 5 z 5

Skvělá, velmi čtivá kniha....Přiběh není nudný, stále se něco děje...Moc se těším na další díl :)

helča5
helča5
05.08.2018 5 z 5

přečtená půlka knihy-skvělá,byl by i super film,určitě přečtu další díly,napětí,láska,intriky,historie,vše,co hrdlo ráčí,nádhera

Pavlnka
Pavlnka
03.08.2018 4 z 5

Pěkná pohodová knížka. Pár romantických chvil a pár napínavých. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

tatafa
tatafa
24.06.2018 5 z 5

Naprosto úžasná sága, která čtenáři přibližuje každodenní život ve středověku napříč společenskými vrstvami. Ač se celým příběhem výrazně prolíná milostný příběh porodní báby Marty, přesto si myslím, že knihy zaujmou nejen romantické duše, ale i poněkud tvrdší povahy. Řada situací je napsána poměrně drsným až naturalistických způsobem, ze kterého nejen mrazí, ale někdy přivádí až nevolnost. Prostě mistrovsky napsaná série, kterou mohu vřele doporučit každému čtenáři, kterého alespoň trochu zajímá historie.

marse1
marse1
24.05.2018

Krásné 4 knihy o porodní bábě. Napínavé od začátku do konce, mě se moc líbily. Škoda, že se nedá sehnat pátý díl, Sen porodní báby. Už mám pocit, že u nás je to pravidlem. Není to poprvé, co sháním další díl nějaké knihy, která v jiném státě vychází a u nás není k sehnání. A přitom volné pokračování ságy - Krev a stříbro - se koupit dá. To přece není normální. Jinak ale za mě, jsou to moc pěkně napsané historické romány.

ferda16
ferda16
26.04.2018 5 z 5

Krásný čtivý historický román. Hned od první stránky nechybí napětí. Četla jsem jedním dechem. Už se těším na další dobrodružství ve druhém díle :-)

Danago
Danago
21.04.2018 3 z 5

Bohužel mě tato knížka nesedla. Prvních 150 stran se mi knížka líbila hodně , ale potom se děj nějak otočil. Boje , intriky, vraždy znásilňování a k tomu velká láska. Naprosto čestný rytíř Christian a krásná porodní bába Marta, která každého okouzlí..... Taková červená knihovna ve středověkých kulisách.
Musela jsem se nutit knížku dočíst.

julie111
julie111
15.04.2018 5 z 5

kniha je hodně čtivá. Dokonalá na dovolenou nebo jen pro relax o víkendu :)

PetraaMatouš
PetraaMatouš
08.04.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem zakoupila ve spěchu a hlavně kvůli názvu (mám stejné povolání). Čekala jsem něco víc, jako Sestřičky. Bohužel. Snad v dalších dílech. Tím neříkám, že kniha je špatná. Naopak. Mile mě překvapila. Porodní báby v této době byly na okraji společnosti. Lidé se jich na jednu stranu báli a na druhou je potřebovali. V knize mi trochu vadily ty dvorský intriky. Tak to ale chodilo. Jsem zvědavá na další díly.

EF1
EF1
11.03.2018 5 z 5

Úžasně čtivý román, zaujal mě již od první kapitoly a přečetla jsem ho téměř jedním dechem za 2 dny. Už je vrhám na další díl...

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x