Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

CARODLENKA
29.04.2015 5 z 5

Celá série Osudů porodní báby Marty je úžasné čtení. Dlouho mě takhle nic neuchvátilo! Krásné vyprávění, poutavé, čtené jedním dechem.
Úžasné příběhy lidí, obyčejných, chudých, i těch zlých a záporných postav, krásný příběh a poutavě přiblížené historické události.
Celé mě to vcuclo, ta zlá a krutá doba, prožívala jsem s Martou, Christianem a Lucasem všechny jejich osudy, držela jim palce, bojovala i trpěla jsem s nimi...
Jsem strašně smutná, že jsem všech 6 knih od autorky dočetla a teď nemám, kam se vrtnout... a nic podobného před sebou...

LiLLu
18.04.2015 5 z 5

parádní, čte se to samo. jen kdyby knižní klub více dbal na překlepy, druhá kniha od nich, co měla tolik chyb:-(

blanickaa1
25.02.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Baví mně vše, co se středověku týče. Už se těším až se začtu do dalšího dílu.

ivusse
10.02.2015 5 z 5

Díky knížce jsem zabloudila do dávné historie a utvrdila se v tom, že v téhle době bych opravdu žít nechtěla :-) Děj knihy je poutavý, čte se lehce, je napínavý. Je fakt, že postavy jsou kladné nebo záporné, nic namíchaného mezi tím, ale mně to nevadilo, fandila jsem těm dvěma zamilovaným. Těším se na další osudy a další knihu o porodní bábě...

lidunka1
07.02.2015

Pentalogie je čtivá. Sice je pravdou, že hrdinové jsou až příliš černobílý, ale knížky e čtou opravdu dobře a jako odpočinková a napínavá četba dobré.

vladenask
21.01.2015 5 z 5

Kniha úplně super. Psané tak, že prostě musíte číst dál.

aktijnov
18.01.2015 3 z 5

Mám ráda historické romány, ale ne ty ředěné červenou knihovnou. Navíc postavy byly buď černé nebo bílé - buď úplný padouch, nebo charismatický čestný hrdina...
Ale jako nenáročná odpočinková četba to šlo...

tinka1974
18.01.2015 5 z 5

Asi nejhezčí díl. Moc se mi líbil i když jsem jej četla jako poslední, protože byl beznadějně rozůjčovaný. Hezky psané, fakta se proplétají s příběhem. Musela to být těžká doba, ale měla něco do sebe

hawah
03.01.2015

Těším se na další díl...

luccil
25.11.2014 5 z 5

Mě se kniha moc líbila.Je pravda, že je to trochu přeslazené, ale happy end nečekejte. Na konci třetího dílu jsem brečela jak želva. Prostě je vidět jak krutá byla doba ve které žili. A občas to hlava nebere, ale čte se dobře a nemůžu se od knihy odtrhnout. A určitě se jednou ke knize vrátím.

jitka7047
19.11.2014 odpad!

Ztráta času a škoda peněz. Mam ráda historické romány, ale slaďáky fakt nemusim a tohle je přeslazené na entou. Postavy jsou buď ukázkově čestné nebo jsou naopak vyvrheli pro společnost, žádná střední cesta. Byl to boj dočíst to až do konce, kniha je schovaná někde hluboko v mé knihovně a další díl rozhodně kupovat nebudu.

Antoaneta
14.11.2014 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře mám ráda příběhy ze středověku užila jsem si doslova každou stránku a určitě se ke knize ráda vrátím.Rozhodně se pustím i do dalších dílů.

vegal
19.10.2014 5 z 5

Četla se moc pěkně,hnalo mě to pořád dál.Jen teda buďme rádi,že nežijeme ve středověku.

vikaa
13.10.2014 4 z 5

Mám ráda středověké příběhy a středověké příběhy s nádechem tajemna jsou pro mě to pravé ořechové:-) Kniha mě bavila, četla jsem ji každou volnou chvilku. Jenom si nejsem jistá, kam knihu zařadit - jedná se o seriózní historický román, jaké píše u nás například Vaňková nebo jde o další z historických romancí pro ženy? Já osobně se přikláním k tomu prvnímu. Jenom nevím, jestli číst další díly, když happyend se konal už v prvním díle:-)

Venezia
11.10.2014 3 z 5

Vždy mi je podozrivé, keď má hlavná hrdinka vidiny a autor(ka) tak môže vyriešiť rôzne situácie v jej prospech. Táto hlavná hrdinka je nielenže krásna, navyše je pôrodná baba, bylinkárka, chirurgička, fyzioterapeutka a má liečivé ruky, a to má len 14 rokov (ja si viem zalepiť leukoplast). Napriek vidinám je však toľkokrát znásilnená a takmer znásilnená, až sa čudujem, že jej ostal zdravý rozum. Komu nevadí násilie a má rád historické romány s rytiermi a kráskou v nesnázích, odporúčam.
Nasledujúce diely sa mi páčili viac.

rosemari
09.10.2014 5 z 5

Kniha je veľmi dobrá. Musim aj ja podotknúť, že niektoré udalosti boli dosť kruté, ale v tom období sa žilo inak.Veľmi dávno som nečítala takú dobrú pentalógiu teda zatiaľ som pri 3 čast, ale každý kto váha nech prestane chytí knihu do ruky a žačne čítať, len si musí vybrať čas taký kedy ju bude môcť prečítať na "jeden dych".

petunkav
08.10.2014 5 z 5

Kniha mě chytla hned od začátku, moc pěkně se četla. Je velmi dobře napsaná, žádné dlouhé popisování historických událostí. Za mě super.

Jossie
28.09.2014 4 z 5

Na můj vkus tam té krutosti a nespravedlnosti bylo až moc. Ale čtivé to určitě bylo.

dulinka
11.09.2014 5 z 5

super kniha...už dlouho jsem nečetla do 3 do rána :-)

Miruš
24.08.2014 5 z 5

Už se těším na pokračování :)

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x