Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

Mira330
Mira330
06.07.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Rychlý spád, žádné nudné pasáže. Příběh Marty a její putování za lepším osudem je povedený. Je krásná, mladá, pohledná a odvážná. Kdo by se do takovéto dívky nezakoukal. Romantika, chtíč a půdky můžu okořeňují příběh chudých lidi a rozhodně to nebyl žádný med v té době žít. Po přečtení jsem si koupila ostatní čtyři díly i přesto, že děj je trošku předvídatelný.

Lemurka
Lemurka
21.06.2019 1 z 5

Přečetla jsem přes 100 stran a vůbec mě to neoslovilo. Přikláním se ke komentářům menšiny. Myslim, že jsou lepší knihy zachycující dobu středověku.

hanka9238
hanka9238
05.06.2019 4 z 5

Příjemná knížka, pro mě zase změna žánru, ale dobrým směrem. Hezky plynule se četla, těším se na další Díly☺️

pavel9989
pavel9989
26.05.2019 5 z 5

Super kniha, pro ty, kteří mají oblíbenou středověkou tématiku. Kniha má přes 500 stran a ani chvíli mě nenudila. Už se těším na další díly, až si je přečtu.

Shardlake
Shardlake
21.05.2019 5 z 5

Velice krásný příběh, tentokrát přibližuje německé dějiny ve 12. století. Už se těším na pokračování!!

vincek1
vincek1
17.05.2019 4 z 5

O příbězích hrdinky jsem kdesi a kdysi četl, časem jsem zapomněl a ejhle v knihovně ležela kniha na pultu, právě vrácená. Přečetl jsem ji v poměrně rekordní době, děj má docela spád, jak píše čtenářka, čtenář (kvůli genderu, abych nenarazil) pode mnou tak trochu do červena. Přesto jsem dočetl a pustím se i do dalšího dílu. Popis doby osidlování východní části dnešního Německa je zajímavý i zmínkami o Češích i když většinou ne právě dobrých, ale v té době to asi nebylo jednoduché. Boj o místo a suroviny, ostatně i z nynější doby podobné praktiky známe i když si myslíme, že jsme rozumnější. Shrnuto celkem pěkné oddechově poučné čtení.

pocketka
pocketka
27.04.2019 5 z 5

Moc hezká a čtivá kniha. Psana svižným stylem, nedalo se přestat číst. Jen konec byl docela předvídatelný. Nicméně určitě doporučuji.

Kozel65
Kozel65
24.04.2019 2 z 5

Váhám, jestli investovat čas do čtení dalších dílů… Historické romány a ságy mám ráda, ale tohle dílo je takové - jak bych to jen správně vyjádřila – jednodušší čtení. Přínosem pro mě je přiblížení doby – okolnosti osidlování a těžby stříbra, zakládání osad na území dnešního Německa. Trochu moc romantiky, do červené knihovny to vážně nemá daleko, přes všechny drsné raně středověké praktiky, takže hned zkraje je jasné, jak to s těmi dvěma hlavními hrdiny dopadne.

Pozor! Spoiler!!!!
(Vzali se).

Havel0303
Havel0303
13.03.2019 3 z 5

Celkem čtivá kniha, vyskytovalo se tam příliš postav. Chvilkama mi připadalo že autorka neví a čem píše. Vyzdvihuje Martino léčitelské umění, ale přitom Marta neví, co je to či ono za mast nebo látku. Jsou tam velké časové posuny. V jednom odstavci je přítomnost a v druhém jsou události o tři týdny dál. I po Martině svatbě (léto) byla tam sklizeň, sv.Martin, zmíněny hromnice a pak až květen.

Kami97
Kami97
10.03.2019 5 z 5

Kniha vtáhne do děje hned od první stránky a pustí až na té poslední. Naprosto jsem se zamilovala do stylu jakým Sabine Ebert píše. Marta mi byla sympatická od prvního momentu a opravdu ji obdivuju za její vnitřní sílu, díky které přestála všechny zkoušky, které jí život dával. A že jich bylo. Rozhodně doporučuji celou sérii, kterou si ráda přečtu znovu.

Viviana-Mori
Viviana-Mori
24.02.2019 4 z 5

Kniha mohla být klidně víc syrovější a možná bych ocenila větší hloubku, co se týče vnitřního světa postav. Ale čtení jsem si užila, děj plyne sám a čtenář nudou určitě netrpí. Středověk byl pěkně krutý, pravděpodobně bych tam nepřežila, tak jsem ráda, že o tom můžu alespoň číst ve volných chvílích. Co mi možná přišlo trochu úsměvné, tak to, jak se z Marty mohli všichni chlapi zbláznit. :) Ale co by ne, byla asi fakt pěkná, budiž. Budu se těšit na další díl.

Babo
Babo
18.02.2019 5 z 5

Po mnoha knihách o hrůzách 20. století , jsem se rozhodla sáhnout po něčem jednodušším. Ale ouha , on středověk nebyl žádná procházka růžovou zahradou. Na to jsem nějak zapomněla a autorka má dar nepopisovat jen urozené rytíře a krásné dámy ,ale velice naturalisticky zachytila život těch nejobyčejnějších z obyčejných . Takže docela síla .
A tou temnotou jako naděje prochází Marta a rytíř Christian . Není to ale život zalitý sluncem ,ale docela těžký a krvavý boj o život .
Protože je to první část , tak je jasné , že veškeré útrapy zvládli a přesunuli se do druhého dílu . A já s nimi .

smithynka
smithynka
13.02.2019 5 z 5

Hezká kniha, zajímavá, čtivá. Příběh mě naprosto uchvátil už od prvních stran. Těším se, až začnu číst další díl.

Pegasus
Pegasus
04.02.2019 5 z 5

Krásný historický příběh. Mladou porodní bábu Martu jsem si hned oblíbila. Období středověku je zde vylíčeno velmi realisticky, po pár stránkách jsem se do příběhu úplně vžila a prožívala všechny osudy s hlavními hrdiny. A to je přesně to, co od dobrých knížek očekávám. Určitě stojí za přečtení.

hapac
hapac
04.01.2019 4 z 5

Hezky napsaný příběh, čtivý, napínavý, který pěkně plynul, z našeho pohledu těžká doba.

Aymira
Aymira
28.12.2018 3 z 5

Hezký příběh. Nic víc, nic míň. Z pohledu ženy se mi místy těžce četl, protože středověk byl plný znásilňování a ponižování a bylo úplně jedno, zda žena pocházela z nejchudších poměrů, nebo zda byla příslušnicí šlechty. Očekávala jsem nějaké hlubší popisy, v knize je totiž spousta míst, kde autorka vzala vyprávění doslova hopem. Na můj vkus kniha rovněž obsahuje až příliš prvků románu pro ženy. Neškodilo by ubrat všechnu tu lásku, touhu a vášeň a naopak přidat více akce. Plusem ale rozhodně je, že příběh v závěru výborně gradoval, i když happyend byl očekávaný a tak trochu ubral na případném překvapení.

Aaloha
Aaloha
06.12.2018 5 z 5

Kniha je čtivá i když má tolik stran tak se čte velice rychle. Hezký příběh, těším se na další díly.

zulvisek
zulvisek
16.11.2018 5 z 5

Kniha mě do svého děje od začátku vtáhla.
Opravdu skvěle psaný příběh.
Už se těším až se večer začtu do druhého dílu

PetaZ
PetaZ
09.11.2018 5 z 5

Jestli budou i další díly takhle napínavé, tak budu asi muset navštívit kardiologa ???? skvělé čtení, nemám absolutně co vyčíst nebo dodat

gigi77
gigi77
07.11.2018 3 z 5

Dobro, zlo, intriky a kráska, rytíř, láska to vše zasazeno do období kolonizace Svaté říše římské dává tušit zajímavému příběhu. Knihu jsem přečetla rychle ale nijak mne neohromila. Další díly číst nebudu.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x