Osudy porodní báby

Osudy porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/bmid_osudy-porodni-baby-98537.jpg 4 564 118

Tajemství porodní báby série

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme , 2007

vladenask
21.01.2015 5 z 5

Mám pocit, že druhý díl je ještě lepší než první. Přečetla jsem za dva dny skončila jsem dnes o půl druhé ráno a už se nemůžu dočkat odpoledne, kdy se pustím do třetího dílu. Jsem tak šťastná, že mi ho knihovnice vnutila spolu s druhým dílem.

Drie
06.01.2015

Jak mě bavil první díl, tak druhý vůbec. Rozmyslím si, jestli budu ve čtení pokračovat.

Miruš
04.01.2015 5 z 5

Už se těším na pokračování :)

maruna
12.12.2014 5 z 5

I Osudy se mi dobře četly, fandím Martě, její rodině a jejich věrným přátelům v těžké době plné nenávisti, krutosti, ale i lásky.

petunkav
11.12.2014 5 z 5

Opět ji musím hodnotit kladně - jako první díl. Moc pěkné a poutavé čtení.

luccil
25.11.2014 5 z 5

Skvělé čtení. Já bych vytkla jen to, že je to občas přeslazené, ale nic víc.

rosemari
09.10.2014 5 z 5

Som tak rada, že sme sa v druhej časti zbavili určitých postáv, kniha bola vynikajúca.Neviem si predstaviť seba v tom období a tá cirkev nemám slov aj keď z historie už dávno viem , že to čo bolo v knihe opísane sú pravdivé, ale človek 1000x vidí a počuje aj tak sa zhrozí.

jindrusa
06.10.2014 5 z 5

Strhující, stejně jako díl první!!!

Jossie
06.10.2014 4 z 5

Ne že by se to nečetlo jedním dechem, jen mi všechno přijde až moc - ti zlí jsou až moc krutí, hodní zas až moc hodní, do Marty se zamiluje asi úplně každý chlap, ale hlavně mi vadí spisovatelé, kteří vezmou reálné postavy a přisoudí jim jednání, jaké se nikdy nestalo (Hedvika a Ditrich).

tinka1974
15.09.2014 5 z 5

knížka se mi moc líbila, už mi chibí pár posledních listů. Chvilkama bych jí hodnotila jako červená knihovna na historickém pozadí. Pak se ale najednou octnete turnajích, válkách a intrikách.... Hezky se čte, je napínavá. Těším se na další díly, jen co se k nim propracuji v knihovně. Jen škoda, že jsem začala od druhého dílu, protože první a vlastně i všechny ostatní jsou beznadějně vypůjčené

Selinute
12.07.2014 5 z 5

Je velmi, velmi čtivá. Pohltí vás a nepustí. Nutí číst neustále dál a dál. A než se nadáte, je konec. Pak už jen zbývá těšit se na další díl.

DasaN
30.05.2014 4 z 5

Příběh je jako u prvního dílu zajímavý a čtivý, ale přesto první díl se mi líbil o něco více.

VladkaBU
29.05.2014 5 z 5

... další díl osudů Marty a její rodiny. Ve středověku nebyl život lehký, každá druhá věc byl trestný čin a tresty byly kruté. Příběh se mi moc líbil

kaninaj
29.04.2014 5 z 5

Knížka je velice čtivá a chytne,jakmile se začtete.
ženy, navíc léčitelky, to nikdy neměly lehké, ve středověku obzvláště. Hony na čarodějnice toho jsou důkazem. Ještě že existovali rytíři jako byl její manžel Christian a jeho přátelé Lukas, Rainmund...
Jinak je to krásný příběh ze středověku plný napětí, lásky, života šlechty i obyčejných lidí a v neposlední řadě i ženského umění diplomacie.

Mergirus
10.04.2014 4 z 5

Díkybohu, že zlo bylo potrestáno, protože Randolf se neustále vracel a dělal všude peklo. Jnak toho znásilňování už je trošku přehnané. Procesy s čarodějnicemi jsou tu bohužel popsané pěkně. Ekkekhart překvapil, nečekala jsem , že by obrátil, ale škoda, že si z toho nevzal ponaučení...Doufám, že nebude někde škodit. U Richenzy nezbývá než dodat, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Tato kniha se četla výborně celá, ale v jednom úseku jsem si opravdu napětím kousala nehty a rychle četla, abych se dověděla konec. Jsem zvědavá na další díly.

Persefona
07.04.2014 2 z 5

Po prvním díle zklamání. Tato knížka je už spíše červená knihovna a to už mě nebaví, takže další díly číst nebudu.

miruska1
09.03.2014 5 z 5

Ako aj prva časť,tak aj tato bola super.

modranka
07.01.2014 5 z 5

V tejto časti sa už autorka odvážila siahnuť aj po intímnejších chvíľach hlavných hrdinov, rozvila život nemeckej rodiny a spoločenstvo jednej obce, ktorá sa menila na mestečko. Krutosť rytierov, ktorí si mysleli, že česť znamená "meč v pošve" ma zarazil. Hodne mi to pripomínala film "Vojna volov". Opäť sa raz ukázalo, že nečestný a krutý človek má vždy navrch. Ale neobávajte sa, zlo je potrestané. Kto však bude trestať a koho, to si musíte prečítať.

hanap
08.11.2013 4 z 5

Osudy porodní báby , historická sága , čte se dobře , zajímavě popisuje život v raném středověku obyčejných lidí , rytířů a šlechty .
Chvílemi děj , ale skouzává a připadalo mě to jako Angelika , neohrožená hlavní hrdinka Marta ,dokonalá ,chytrá ,krásná , žádoucí ,..
Jinak dobrý ,historicky zajimavé.

LG73
22.09.2013 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Oproti prvnímu dílu na mě příběh působí hodně jako červená knihovna. Já bohužel tento žánr příliš nemusím, takže mě kniha příliš nebavila. A docela mi i vadilo, že se ze začátku neustále opakuje shrnutí předchozího dílu. V pokračování je samozřejmě obvyklé, že autor do děje zakomponuje předchozí fakta, ale v této knize se stejné informace opakují hned několikrát. Kniha bude určitě pro spoustu čtenářů zajímavá, ale já mezi ně nepatřím.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Osudy porodní báby je v