Osudy porodní báby

Osudy porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98537/bmid_osudy-porodni-baby-98537.jpg 4 561 118

Tajemství porodní báby série

Druhý díl pětidilné německé ságy z temného středověku. Sasko v roce 1173 Porodní bába Marta a její manžel Christian by mohli žít šťastně a spokojeně, ale přichází špatná zpráva: Randolf, Christianův úhlavní nepřítel, se vrátil z cesty do Svaté země. A navíc se ve vesnici objeví medikus, jemuž je Marta se svou schopností léčit lidi už dávno trnem v oku. Okamžitě se chopí příležitosti, aby porodní bábu udal. Christian chce manželku odvést do bezpečí, ale je pozdě. Marta se musí před církevním soudem zodpovídat z nařčení, že je čarodějnice…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Spur der Hebamme , 2007

Lolila
Lolila
26.01.2024 4 z 5

Aj druhý diel z 12. storočia je zaujímavý. Láska, priateľstvo, česť, ... a samozrejme intrigy, nenávisť, politika,..... Som zvedavá ako sa budú ďalej vyvíjať osudy hlavných hrdinov. Je to také oddychové čítanie s romantikou v temnom stredoveku:-).

petrulka
petrulka
04.01.2024 5 z 5

Vynikající pokračování historického románu, kde jsou volně propojeny osudy smyšlených postav s těmi reálnými. Odlehčená forma vyprávění napomůže lepší orientaci v událostech středověké Evropy. Zajímavý je i náznak počátků čarodějnických procesů, kdy právě Německo bylo rodištěm inkvizice.
Autorka servíruje temný středověk se vším všudy. Války, hlad, dětské nevěsty, náboženský fanatismus, mučení, smrt na každém kroku. Jenže to není depresivní kniha. Pořád je plná naděje, dobrých lidí, cti a odvahy.

Szilvia1
Szilvia1
02.08.2023 5 z 5

Druhý díl o porodní bábě Martě je krásný ale i místy i smutný,protože musela si dost vytrpět,ale nejen ona ale i ostatní ženy.I ostatní díly si přečtu,ale trošku si odpočinu od krutých děju.

petulkap0698
petulkap0698
16.06.2023 5 z 5

Druhý díl neméně skvělý jako první. Chvílemi jsem opět nedýchala. Středověk miluju a tento příběh ve mně probouzí něco z dávných časů, možná i minulé životy :-) Martu s Christianem miluji a už teď se bojím, co mě čeká ve třetím díle.

anezur33
anezur33
27.03.2023

Druhý díl také výborný.Je hrozné jak to měly ženy těžké a to je slabé slovo.Budu číst další díly.

Šnek86
Šnek86
17.01.2023 4 z 5

Jedna pohroma za druhou, Christianovi a Martě jde každou chvíli někdo po krku.Ať už Randolf, nebo církev, či jiný z jejich nepřátel. Naštěstí mají i spoustu přátel, co se jim s těmito pohromami pokouší vyrovnávat.

Akneris
Akneris
20.11.2022 5 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Neumíme si vůbec představit jak těžko se muselo žít ženám v této době.

hanzmb
hanzmb
21.10.2022 4 z 5

To jsem zvědav, o čem budou další díly. V těchto prvních 2 už zkombinovala co se dalo a 2x to protočila. Ten rozdíl proti fantastické pentalogii je velký. Minimálně ale ještě 2 díly zvládnout musím, abych se dozvěděl konečné osudy hrdinů z pentalogie. Ale třeba už to bude lepší a nastane přerod této historické romance na historický román.

rlupinek
rlupinek
22.04.2022 3 z 5

Druhý díl středověké ságy, druhé setkání s autorkou. Bohužel si nejsem úplně jistý, jestli dojde k setkání třetímu. Téměř celou knihu jsem měl pocit, že na světě existuje (resp. existovalo) jenom zlo, závist, násilí a zbytečné zabíjení. Kniha na mě zkrátka působila velmi depresivně. Bylo mi jasné, nebo jsem si spíše přál, aby se nakonec vše v dobré obrátilo, ale tento očekávaný zvrat stále nepřicházel a nepřicházel... Pro přečtení dalších dílů budu muset asi dozrát, ale v nejbližší době to nebude.

Petrasuvicka
Petrasuvicka
07.03.2022 4 z 5

Čtivé, skvělé, ale musím se smát, kolik chlapů bude z Marty ještě mimo :D, za chvíli mi na to nebudou stačit prsty na obou rukách. Christian má taky svoje úsměvné momenty, protože je evidentně lepší než Rambo a Terminátor dohromady. Nic to ale nemění na tom, že se to sakra dobře čte.

eva-lupen
eva-lupen
19.02.2022 3 z 5

Druhý díl se četl stejně snadno a rychle jako první. Nic divného, když je to taková pohádka pro dospělé, kde jsou postavy převážně černobílé a hlavní hrdinové ze všeho vyváznou prakticky bez úhony. :-)

Martina291086
Martina291086
19.01.2022 5 z 5

Druhý díl navazuje na první svou čtivou formou, kterou Ebertová získala zhruba v polovině první knihy a u druhé ji udržela hned od první stránky. Děj je napínavý, byť někdy lehce předvídatelný. Nové postavy a prostředí děj příjemně oživí a udrží tempo. Skvělá volba pro příjemnou chvíli s knihou, pokud nechcete příliš přemýšlet nad reálností historických událostí.

marli58
marli58
18.05.2021 3 z 5

Přála bych si víc historie a méně neuvěřitelných zmrtvýchvstání rytíře Christiana.

anej
anej
14.05.2021 5 z 5

Vůbec se nebudu pouštět do hodnocení, která událost je pravdivá a která ne. Což ostatně autorka také vysvětluje na konci knihy. Za mě dobře čtivá, oddechová kniha, víceméně na stejné úrovni jako první díl.

jfialova
jfialova
25.03.2021 2 z 5

Oproti minulému dílu o hvězdičku ubírám. Autorka jede pořád ve stejné linii, kdy každý se snaží po všech stránkách dokonalou Martu dostat, kdežto nesmrtelný a charakterově nepřekonatelný Christian plní všemožné úkoly markraběte Otty a přitom se dostává do problémů. Historické pozadí, až na úplný závěr, jde bokem a je to opravdu jen červená knihovna. Styl autorky nezajímavý, čistě popisný. Žádnou hlubokou myšlenku zde nenajdete. Kdo má tento typ literatury rád, směle do toho. Jinak k historickému románu v pravém slova smyslu to má dost daleko.

Odík
Odík
10.10.2020 4 z 5

Líbilo se, jen historické události mě příliš neoslovili.

Beriynka
Beriynka
24.08.2020 5 z 5

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Vakalik
Vakalik
12.07.2020 4 z 5

Jsem ráda, že jsem se ke čtení druhého dílu dostala. Jak pro mě byl první díl spíš zklamáním, tak druhý je příjemným překvapením. Už to není jak vyprávění pro puberťačky a i se to lépe čte. Do třetího dílu se pustím určitě také.

Alienn
Alienn
04.04.2020 4 z 5

Vůbec nebudu hodnotit reálnost a nereálnost příběhů, ani historickou rovinu. Knihu beru jako oddechovou záležitost a to se povedlo.

niced
niced
31.03.2020 4 z 5

Zezačátku mě hodně překvapilo, že druhý díl skočil hned o několik let dopředu. Trochu mě to mrzelo ale nakonec vlastně autorka zase přešla až k době, kdy se v životě hlavních hrdinů začalo něco dít a to je ve finále dobře. Děj se podle mě vyvinul poměrně rychle, pro Martu až nečekaně. Opět se tu rozvíjí příběh i dalších postav. Zejména ve druhé části knihy je opět perfektně popsáno postavení žen v tehdejší společnosti, jejich zoufalství a bezmoc, když nemohou samy rozhodovat o svém životě. Výsledek turnaje a závěr knihy byl velmi hořkosladký.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Osudy porodní báby je v