Krev a stříbro

Krev a stříbro https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219533/mid_krev-a-stribro-MsI-219533.jpg 4 184 47

Tajemství porodní báby série

< 6. díl

V románu Krev a stříbro osudy Freibergu a potomků porodní báby Marty pokračují… Německo 1296. Král Adolf Nasavský táhne s ohromným vojskem proti Freibergu, aby srazil bohaté stříbrné město na kolena. Mezi měšťany vzplane prudká hádka: Můžou se postavit na odpor svému králi? K Freiberčanům, kteří obležené město hrdinně brání, patří i Anna z rodu porodní báby Marty a kejklířka Sibyla. S hrůzou prožívají krvavé dobytí města, k němuž dopomohla zrada!... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Blut und Silber , 2009

Lolila
07.03.2024 5 z 5

Voľné pokračovanie osudov obyvateľov Freibergu je ďalšia vydarená kniha od tejto spisovateľky. Historické, drsné, napínavé, ....

Szilvia1
16.09.2023 5 z 5

Příběh byl pěkný,i když to byla krutá doba jak pro ženy tak i pro muže.Jsem ráda,že jsem to přečetla.Byla to pěkná historická sága.

Paulika419
04.04.2023 5 z 5

Sabine Ebertová naprosto skvělá spisovatelka.Přečetla jsem skoro vše co napsala.Mám i sbírku jejich knih.Krev a stříbro byl taky výborný román .Ovšem pentalogie Meč a koruna je naprosto nejlepší co napsala.

hanzmb
29.03.2023 5 z 5

Takže jsem dočetl prakticky 11. díl této obrovské historické ságy. Četl jsem ji chronologicky, takže jsem začal fantastickou pentalogii o Rudovousovi. To bylo obrovské štěstí. Pomohlo mi to překonat první 2 díly Báby, které jsou spíš historickou romancí. Věděl jsem, že ten přerod na vynikající spisovatelku historických románů musí přijít. Dobře jsem udělal. Od 3. dílu se to začalo lámat a každý další byl lepší a lepší. Tento 11. díl možná původně nebyl ani psán do série o Bábě. Je zde 100 let skok a klidně se dá číst samostatně. Přitom byl napsán mezi 3. a 4. dílem Báby. Zatímco mezi pentalogií a Bábou 1-5 přecházelo velké množství postav, zde je poutem jen rod Wettinů, kteří postupně prochází všemi 11 díly. Se zbylými díly Báby pak to, že jedna z hrdinek je údajně její potomek. A taky dnešní autorčino bydliště město Freiberg.

Šnek86
10.03.2023 3 z 5

Posunuli jsme se v ději zhruba o 100let dopředu.Freiberg a jeho stříbro si chce přivlastnit král a tak se obyvatelé musí bránit velké přesile.Neustálé boje a mezi tím potomci původních obyvatel.O co obyvatelé přišli, to chtějí zpátky a tak dále.Tento příběh už však tolik netáhne, jako předchozí díly.

eva-lupen
01.05.2022 5 z 5

Tak tohle už byl opravdu historický román a ne jen historická červená knihovna. O level výš než předchozí díly ságy o porodní bábě. Opravdu zajímavé čtení, protože se tu prolíná německá historie i s tou naší a je to zase trochu jiný pohled.

vincek1
17.05.2021 5 z 5

Dle mého pěkné, zajímavé a poučné čtení o této době v této části našeho kontinentu. Kniha je poměrně objemná, ale díky-bohužel- nynější zdravotní situaci to ani nevadilo. Autorka patří k mým oblíbeným, také proto, že je vidět, že se na psaní pečlivě připravuje. Musím také poděkovat na plánky, které knihu oživují. Doporučuji.

hapac
11.01.2021 5 z 5

I když tento poslední díl nás v ději posunul hodně dopředu, tak to i tak bylo opět zajímavé čtení, které mne bavilo.

Aaloha
27.09.2020 3 z 5

Prvních pět dílů s Martou a Christianem bylo lepší a čtivější. Tento byl už zbytečný, po 100 letech jiné postavy jen stejné místo. Nemohla jsem se nějak začíst, až konec mě hnal k dočtení jak to vlastně dopadne.

Beriynka
24.08.2020 4 z 5

Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

pavel9989
18.07.2020 3 z 5

Dobré počtení, ale série o Porodní bábě byla napínavější a chytlavější.

takana
06.06.2020 5 z 5

Hezké zakončení ságy. Kniha se mi moc líbila.

monte
03.05.2020 5 z 5

Krutá doba, poutavě popsaná, Celá série mě velmi zaujala

pestas
16.02.2020 4 z 5

Paradni zakonceni serie, i kdyz me vice bavily pribehy Marty a Christiana. Ale ani tento dil nebyl ochuzen o napeti, lasku a zvraty. Tleskam za celou serii

Hajana
22.08.2019

Pohodové čtení, doporučuji, pěkný závěr série porodní báby

Shardlake
19.07.2019 5 z 5

Přestože se děj tohoto dílu odehrává cca o 100 let později než předchozí knihy této série, neztrácí obsahem nic na čtivosti a poutavosti a pozorný čtenář zde najde potomky porodní báby Marty. Krásný čtenářský zážitek!

galinek
08.04.2019

Úplně jsem propadla této době. Když vyšla Porodní bába, tak jsem ji přečetla, poslední díl jsem nějak už nedala, skoro jsem se bála, co bude následovat. Knihu Krev a stříbro jsem už měla delší dobu v knihovně, ale nějak jsem se nemohla rozhoupat opět se vrhnou do víru dění. Nedávno jsem si v obchodě všimla nové knihy od autorky - Meč a koruna. S obrovskou chutí jsem ji přečetla a čekání jsem si zkrátila opět Porodní bábou( 2díly), prvním dílem Přemyslovské epopeje a konečně Krev a stříbro. Naštěstí jsem měla trošku "volnější" program, ale asi bych si ho i tak udělala a četla a četla..... Kniha pro ty, kteří mají rádi historii, s neuvěřitelným spádem, ...Když knihu nečtete, pokud můžete, tak o ní přemýšlíte,....je to jako droga..... a já jsem závislá:-)

helča5
02.02.2019 5 z 5

skvělá, čtivá, napínavá, mrazivá, naučná, mimořádná kniha, jsem nadšená a doporučuji

kvetuse3368
13.12.2018 5 z 5

Četla jsem jedním dechem, dověděla jsem se zase více z historie, pěkně podané.

Ester59
06.11.2018 3 z 5

Po 5 predeslych dilech porodni baby to uz bylo nadbytecne.