Tajemství pevnosti na kraji lesa

Tajemství pevnosti na kraji lesa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12412/tajemstvi-pevnosti-na-kraji-lesa-12412.jpg 3 2 1

Násilí, něhu i smrt, to vše obsahují tři příběhy lidí, kteří prožili své životy v třistaleté hájovně na kraji lesa. Na konci třicetileté války byla hájovna postavena jako malá pevnost mající odolávat nájezdům loupeživých band, kterých v té době nebylo ani v Českých zemích málo. Však se také krátce po dokončení stavby strhla kolem pevnůstky bitva o konvoj zlata pro císařskou armádu. Druhá povídka nás zavádí do 19. století, kdy byla hájovna svědkem neobvyklého vztahu bratra a sestry. Vztahu praktického muže znalého nástrah života a nezkušené krásky teprve objevující skutečný život po návratu z klášterní školy. Ve třetí povídce se o pevnost na kraji lesa znovu bojuje, tentokrát na konci 2. světové války, kdy krajem bloudí němečtí vojenští zběhové z východní fronty. Co mají ty tři příběhy z různých staletí společné? Rozhodující měrou se na nich podílely ženy. Mladé či staré, vždy určovaly dramatičnost dějů, zápletky i jejich konečné vyústění.... celý text

Magrata15
09.11.2020 2 z 5

Anotace této knihy mě nalákala na historický román, i když obálka říkala něco jiného. Podle obálky bych vůbec nevěděla, co si mám o knize myslet.
A pak mě čekalo mírné zklamání.
První příběh byl rozvleklý, moc mě nebavil a pak přišel rychlý závěr.
Druhý příběh se nejprve tvářil jako lehce erotický, pak se trošku změnil na detektivní a zase rychle konec.
Až třetí příběh, z II. světové války, pro mě byl dost zajímavý. Za ten dávám jednu hvězdu navíc.

Bohuslav Švec
česká, 1947
2007  91%Soumrak keltského meče
2007  79%Jak určili bohové
2015  48%Tabu
2009  83%Skloň se až k zemi
2008  60%Tajemství pevnosti na kraji lesa

Kniha Tajemství pevnosti na kraji lesa je v