Pán moří

Komu jinému by náležel titul Pán moří než Nemovi, kapitánovi ponorky Nautilus. Ten ale zmizel v hlubinách oceánu beze stopy. Britský tajný agent James Maukler a jeho spolupracovník, detektiv Scotland Yardu inspektor Fix, tuší, že v Nemově zmizení mají prsty největší padouši devatenáctého století Virgil Adrian a hrabě d’Artigas, pirát se šlechtickým titulem. Od tušení k usvědčení a konečnému vítězství je však ještě dělí dlouhá cesta… V prvních dvou dílech cyklu se naši hrdinové přesunuli z Evropy do Ameriky a byli Adrianem odvlečeni do Afriky. Na palubě podzemní ponorky Foktylus uprchli do Asie. Nebyli tak bláhoví, aby čekali, že mají to nejhorší za sebou. Ale ani v nejhorším snu by je nenapadlo, co všechno je ještě potká, než stanou na jevišti konečného utkání – v Austrálii. Ano, na pěti kontinentech se odehrává tato neúnavná honba za zločinci. Je to román, který si před více než stoletím vysnil Jules Verne. Chtěl v závěru tvůrčího života napsat dobrodružný cestopis, jehož jevištěm by byl celý svět. Záměr realizuje až teď Ondřej Neff. A nejen to. V této trilogii se dozvíme, jak se kapitán Nemo dostal do podzemní říše klasika české sci-fi J. M. Trosky. V třetím svazku románového cyklu Tajemství pěti světadílů vrcholí titánský zápas. Virgilu Adrianovi se podařilo získat do svých služeb nejlepší vynálezce své doby. Vládne vynálezy, které mu mohou zajistit konečnou vládu nad světem. Jedině on se stane pánem nejen moří, ale i země a vzduchu, pokud mu v tom někdo nezabrání. A právě to je úkol malé skupiny odvážlivců, kteří se nebojí se s ním pustit do křížku. Sledujte jejich zápas až do vítězného konce. A buďte ujištěni, že o překvapení v něm nebude nouze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266929/pan-mori-266929.jpg 4.216

Tajemství pěti světadílů (3.)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

bukiet
22.05.2017

Co říci závěrem? Celou trilogii jsem si užil a zpětně ve svých očích i rehabilitoval osm verneovských adaptací. Dokonce mne skoro mrzí, že autor ty adaptace ještě více nepropojil s budoucí trilogií. I tak díky za návrat do dětství, který bude pokračovat, protože po Vernovi a Neffovi teď musí v mých plánech zákonitě přijít na řadu Troska.

hetzerjoke
25.01.2017

Za mně nejlépe napsaná kniha trilogie. Maukler,Fix,Hortenzie a Marek už se bez zábran pouští přímo proti šílenému Adrianovi. Pomoc jim poskytne nejedna hvězda verneovek a dokonce i knížek J.M. Trosky. úžasné vynálezy, strhující zápasy muže proti muži, neuvěřitelné cesty, tajemné páky, děla obřích ráží, letecké karamboly, geniální vědci, zkrátka sci fi jak má být!

SONP
23.08.2016

Třetí díl jsem nemohl delší dobu sehnat a tak mi mezi Pánem Země a Pánem moří vznikla mezera větší roku. A ta poznamenala čtenářský zážitek, protože jsem se dost dlouho rozpomínal, kde jsme v zápletce skončili a kdo je vlastně kdo. Tedy pamatoval jsem si samozřejmě Fixe s jeho nezdravou fixací na vlastní buřinku, stále více šíleného Adriana i poněkud otravného Marka Davenporta, ale ostatní postavy mi byly tak nějak cizí. Příště si musím trilogii přečíst v kuse, aby byl zážitek plnohodnotný, autor si to určitě zaslouží, protože nacpat takové množství odkazů z celého Verneova díla do jednoho děje, to muselo dát ohromnou práci. A nadávkem umístil pár odkazů na sebe samotného, ale nebojte, dědek Čuchák se neukáže.
I přesto se mi kniha celkem líbila, i když se opět objevovaly některé příliš popisné pasáže, ale tím trpěl i sám Verne. Nejvíce jsem byl ovšem nadšen z cesty na Měsíc, kde se Neffovi skvěle podařilo vystihnout naivní fyziku podivuhodných cest (ať žije Taitinger coby korekční raketa). A Nemo je prostě Nemo, i když tady u Neffa je nějak málo zachmuřený. 70%

witko
02.08.2016

Nemůžu říct, že bych byl vyloženě z celé trilogie unešen, ale musím ještě jednou před autorem smeknout. Vzal si velké sousto a docela dobře se stím popral. Propijt spoustu Verneových knih a postav do jednoho příběhu a světa. I přes pár výčitek nakonec spokojenost.

Cibak
19.01.2016

Spokojenost. Sice mi přišlo, že jsem třetí díl ságy nějak tak proběhl, ale je to jen můj pocit. Díky autorovi jsem se vrátil do let kdy jsem Verneovky hltal a to doslova. Příjemná cesta světem Verneových hrdinů.